Lõpparve seksiga?

Paljud paarid kurdavad, et nad  ei taha suhtes olles mingi hetk enam seksida. Olgu see siis mööduv periood või mitte, ega see kena avastus ei ole. Mida siis ette võtta?              
/Tekst: Kadri Põldma/ 

 

 

Paljud paarid lähevad nõustaja juurde murega, et nad ei taha enam omavahel seksida, igasugune isu on kadunud. Üks terapeut kasutab oma abielunõustamise seanssidel sellist harjutust, et laseb paaridel teineteist 10 sekundit suudelda. Osad paarid unustavad end täiesti ära ja jäävadki suudlema isegi peale seda kui 10 sekundit on täis. Nõustaja tahab paaridele näidata, et isegi kui nad tunnevad end teineteisest eemal, siis suudlemine ja muu füüsiline kontakt toob nad teineteisele lähemale ja tekitab turvalise ja sooja tunde. Tasub proovida!

Enamus naisi ei mõista kui suured on mehe seksuaalsed vajadused võrreldes naistega. Mehed on tegelikult haprad ja õrnad ning läbi seksi saavad nad kinnitust. Meestele tehtud seksuaaluuringu käigus küsiti neilt, miks neile seks meeldib? 90% vastas, et seks paneb neid ennast armastusväärselt ja hinnatult tundma. Seks annab meestele enesekindlust ja kinnitab partneri armastust. Kui naine ei taha oma mehega enam seksida, võib mehe ego kokku kuivada.

Mehed ei ole muidugi peatumatud seksimasinad, kellele seks iga probleemi lahenduseks oleks. Ka neil võib seksiisu ära minna. Millised on need põhjused, miks mehel seksiisu kaob?

– Pinged tööl või isiklikus elus.
– Naine ei hoolitse enam enda eest ja ta ei eruta enam meest.
– Tervisehädad nagu näiteks ülekaal, kõhuprobleemid jne.
– Rahamured.
– Stress, depressioon, ravimite liigtarvitamine.
– Alkohol on mehe seksiisu tapja!
– Suitsetamine.

Naiste puhul esineb seksiisu kadumist rohkem kui meestel. Millised on peamised põhjused?

 

Füüsilistest põhjustest on seksiisu kadumisel enim levinud:

– Aneemia, mis on naistel sagedasti esinev haigus. Menstruatsiooni käigus kaotab keha palju rauda ja võib tekkida aneemia.
– Alkoholism. Alkohol on seksi vaenlane number üks!
– Narkootikumid või ravimite kasutamine (näiteks rahustid), üledoseerimine.
– Diabeet.
– Sünnitusjärgne masendus. Paljudel naistel langeb peale sünnitust seksiisu, sest nad ei tunne end enam kaunina ning nende aja võtab laps.
– Hormonaalsed haigused.

 

Psühholoogilistest põhjustest seksiisu kadumisel on enim levinud:

– Depressioon.
– Stress ja ületöötamine.
– Ärevushood.
– Halvad lapsepõlvemälestused.
– Latentne lesbilisus.
– Probleemid suhtes.
– Rasked elamistingimused (külm tuba, elamine koos vanemate või toakaaslastega jne).

 

Mida teha?

Üheks peamiseks põhjuseks, miks paarid ei seksi on see, et osapooled ei tunne, et nad teineteist emotsionaalselt mõistaksid ja rahuldaksid. Mis siin veel seksist siis rääkida? Sellepärast peaks paarike pöörduma koos nõustaja juurde, kes kõigepealt nende hingemured lahendab. Küll siis seksuaalelu ka tuurid üles võtab!

Kui asi pole emotsionaalsetes probleemides, siis on variant, et naisele määratakse hormoonravi. Hormonaalravi kõrvalmõjudeks on juuste välja langemine, kliitori paiste minemine, hääle peenemaks või jämedamaks muutumine. Meeste puhul peaks aitama viagra.

 

Asjad, mida saad seksiisu tekitamiseks ise teha?

– Ära oota, et seksi isu ootamatult peale tuleks. Loo meeleolu, pane küünlad põlema, libista selga midagi seksikat. Stimuleeri kirge!
– Kiire elutempo juures sööb töö enamuse ajast ja mõistusest. Tee seksi jaoks aega ja sea see prioriteediks! Leppige kokku, et seksite iga õhtu olenemata töömuredest, sest need ei ole nii olulised kui teie pereelu.
– Rahuldage üksteise vaimsed vajadused ning tehke kompromisse. Kui muu pereelu korras, saab ka seksuaalelu korda!
– Likvideerige suhtes igasugused vastusteta küsimused, viha, solvumine ja muud sellised probleemid.

 

Kadri Põldma
kadri@buduaar.ee