Miks oraalseks nii hea tundub?

Miks oraalseks nii hea tundub?

Oraalseks on aina populaarsemaks muutumas. Uuringud on näidanud, et head enesehinnangut omavad naised naudivad ja harrastavad rohkem suuseksi, kirjutab Rakkaudeksi.

Oraalseks on aina populaarsemaks muutumas. Uuringud on näidanud, et head enesehinnangut omavad naised naudivad ja harrastavad rohkem suuseksi, kirjutab Rakkaudeksi.

Suuseks on populaarseks muutunud muuhulgas ka USAs, eriti noorte seas. Inimeste seksuaalkäitumist uurinud professor Osmo Kontula sõnas, et umbed pooled naistest ja meestest pakuvad aeg-ajalt oma partnerile oraalseksi. Noorte seas on oraalseks tavalisem kui vanemate vanuserühmade seas. Umbes kaks kolmandikku sõnas, et teevad partnerile aeg-ajalt suuseksi ning enamasti on naistest seda saanud kolmandik ja meestest neljandik.

Keskealiste ja eakamate inimeste seas ei ole antud seksivormi populaarsemaks muutumist täheldatud, sest neil võib suuseksi harrastamine ikka veel meelde tuua suure tabu, keelatud vilja, mis on murdunud alles viimase paarikümne aasta jooksul.

Rahulolevad harrastavad rohkem

Uuringud on näidanud, et head seksuaalset enesekindlust omavad naised naudivad ja harrastavad rohkem oraalseksi. Suguelundite välimusse ebakindlalt suhtuvad naised peavad suuseksi vähem nauditavaks ja rahuldustpakkuvamaks.

70 protsenti naistest saab orgasmi ainult kliitori stimuleerimise abil. Traditsioonilises vahekorras saab orgasmi vaid 30 protsenti naistest. Paljud teadlased on arvamusel, et ainult kliitor pakub naistele orgasmi. Osa omakorda arvab, et orgasm saabub kliitori stimuleerimise ja seksuaalvahekorra koostööna. Selle teooria järgi saabub kulminatsioon traditsioonilises vahekorras olles.

Miks see nii hea tundub?

Suu on suurepärane seksmänguasi, sest keel on pehme ja sülg loomulik libestusaine. Keelega hellitamine suurendab ka vereringet ja erutab kliitori piirkonda, mis valmistab keha ette orgasmiks.

Naised vajavad sageli pidevat ja ühtlast stimulatsiooni. See tähendab seda, et suuseksi tegija peab kannatlik olema. Ta võib orgasmi saamisele kaasa aidata, kasutades selleks sõrmi.

Eriti nauditav on kliitori ja G-punkti samaaegne stimuleerimine. See annab mõnikord selle lõpliku tõuke orgasmi suunas.

Ära unusta kondoomi!

Vaatamata oraalseksi populaarsusele on paljudele ebaselge, miks ja kuidas harrastatakse kaitstud oraalseksi. Kondoomi peaks kasutama ka suuseksi ajal, sest paljud suguhaigused võivad edasi kanduda kaitsmata oraalseksi ajal.

 

Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid