Reklaam sulgub sekundi pärast

Pohmell suurendab seksiisu – müüt või mitte?

Mõne meelest pole paremat kui seks pohmelliaurude all olles. Aga kas joomisejärgsel päeval on võimalikus seksisoovis ja võimekuses ka midagi erilist? Või on see vaid uskumus?

Mõne meelest pole paremat kui seks pohmelliaurude all olles. Aga kas joomisejärgsel päeval on võimalikus seksisoovis ja võimekuses ka midagi erilist? Või on see vaid uskumus?

Testosterooni tase veres langeb, kui inimesel on pohmakas. See ei toeta aga müüti pohmakaseksi võrratusest, kirjutab Rakkaudeksi.

”Tugevate jääknähtudega inimesel ei ole kindlasti suurt soovi seksida,” märkis teadusdirektor Peter Eriksson Helsingi ülikooli Hjelt instituudist. Eriksson on uurinud alkoholi mõju tervisele mitmeid aastakümneid. Pohmellis olles seksi soovimine on Erikssoni sõnul kõige tõenäolisemalt ja loogilisemalt seletatav sellega, et eelmisel õhtul on ennast häälestatud seksilainele, kuid tegudeks pole võib-olla enam suuteline oldud.

”Ja kui joodud ei ole palju, siis hommikuks võib pohmell juba üle olla läinud ning testosteroonitase normaliseerub. Iga inimese hormoonitase on hommikuti kõrgem kui õhtul, seega juba ainuüksi hommik võib seksitunnet seletada,” ütles teadusdirekor Eriksson.

Erand kinnitab reeglit

Pohmelliihaks arvatavat nähtust võib seletada ka asjaoluga, et hormoonide taastumine normaalseks pärast pohmelli põdemist paneb inimese end vallatuna tundma. Pohmelliiha on seega suuremas osas müüt. Aga erand kinnitab alati reeglit.

”Kui pohmellile peale juua, tõuseb seksuaalne elujõud ning iha. Juba ainuüksi ühest õlust suureneb testosterooni hulk hüppeliselt. See võib osaliselt seletada seda linnalegendi,” teab Eriksson öelda.

Purjus peaga tõuseb seksiisu

Väike kogus alkoholi võib nii meestel kui ka naistel sageli meessuguhormooni testosterooni taset veres tõsta. See mõjutab ka seksuaalelu. Testosteroon mõjutab naistel muuhulgas ka seksisoovi.

Seega alkoholi tarbides seksisoov algul tõuseb, kuid tarbitud alkoholikoguse suurenedes seksuaalne võime väheneb ning seksuaalse naudingu saamine muutub raskemaks.

Liiga suur kogus alkoholi mõjutab nii naistel kui ka meestel potentsi; liiga purjus olles erektsioon nõrgeneb. Naine omalt poolt võib küll seksiks võimeline olla, kuid tõenäoliselt ei naudi seda, vähemalt mitte tavapärasel viisil.

Orgasmi saamine on purjus olles raskendatud

Purjus olles on orgasmi saamine raskem kui kainelt. Liiga suur alkoholikogus mõjutab naudingu tundmist – ka meestel.

Alkohol muudab vaimse heaolu seisukohalt oluliste neurotransmitterite (serotoniini ja dopamiini) hulka. Mõlemad mõjutavad naudingu saamist.

Alkohol võib seksuaalset naudingut mõjutada ka oksütotsiini kaudu. Östrogeeni kogusega seotud olev oksütotsiin suurendab erutust ning suurendab muuhulgas ka tupe tundlikkust.

 

Anneli Allikas-Parv