Vann-nauding ihule ja hingele

Kas pole tuttav olukord- nii kui kätte jõuab septembri keskpaik, tõstab inimestes pead mingi kummaline väsimuse ja lootusetuse tunne. Nüüd on see siis kindel, et suvi seks korras lõplikult läinud on ja ees ootamas pikk, pime ja külm aeg, mis tundub nii lõpmatuna. Olla on kogu aeg pagana külm ja niiskus tungib üdini kontidesse.

Lilian Urba
 
Kas pole tuttav olukord- nii kui kätte jõuab septembri keskpaik, tõstab inimestes pead mingi kummaline väsimuse ja lootusetuse tunne. Nüüd on see siis kindel, et suvi seks korras lõplikult läinud on ja ees ootamas pikk, pime ja külm aeg, mis tundub nii lõpmatuna. Olla on kogu aeg pagana külm ja niiskus tungib üdini kontidesse.
 
 Tänaval, enese ümber kõndivaid inimesi vaadates, paistavad silma vaid mornid näod. Tundub nagu oleks kõiki inimesi korraga haaranud üleüldine paha tuju ja masenduse hooaeg. Lisaks sellele on ühtäkki kohal ka kõikide suur “lemmik” – gripiviirus. Nina on kinni, kurgus kriibib ja enesetunne kõike muud kui hea. Raha selleks, et lõunamaale palmisaartele puhkama minna paraku napib. Siis ei jäägi midagi muud üle kui tuleb koduste vahenditega hakkama saada ning võtta ette üks Kuninglik Vanniskäik. Rääkimata sellest, et õigete nippide tundmisel võib sellest teha ka tõeliselt kasuliku ilurituaali.
 
Vanniskäik võib olla midagi hoopis enamat kui lihtsalt enese hügieeni eest hoolitsemine – see võib olla puhas nauding, vaimu ja keha taassünd. Carnegie Melloni Ülikoolis tehti ka uurimus, mille tagajärel selgus, et väikese sügisese gripipisiku korral aitab kuumas vannis mõnulemine märksa rohkem kui antibiootikumide neelamine. Üks korralik vann nimelt alandab kõvasti inimese stressitaset ning suurendab sealjuures immuunsüsteemi vastupanu. Mistõttu ei ole gripil enam nii lihtne sind maha murda.  
 
Lisas sellele on vann suurepärane koht näomaskide tegemiseks- kuum aur avab poorid ning kõik maski toimeained saavad paremini imenduda, garanteerides nii lisaks mõnusale enesetundele ka ilusa naha. Ja kes veel vanniskäimise kasulikkuse üle vaielda tahab, sellele teadmiseks- veeprotseduuridega on tuhandeid aastaid ravitud kõike, alates halvast tujust kuni liigesevaludeni välja.
 
Tänapäeva vannitubades on tihtipeale kasutatud kalki ja tugevat elektrivalgust, mis sobib küll sellele inimtüübile, kes veemõnusid nautides ka lugeda armastab, kuid vanniskäigule, mis vaid ilu ja puhkuse eesmärki taotleb, on seda valgust ehk pisut liiast. Maheda meeleolu saavutamiseks on kõige lihtsam viis panna vannituppa põlema hulk väikeseid küünlaid. Kõlab küll klišeena, aga toimib väga hästi. Ning mängima hea muusika, Sinatra näiteks. Vanni lisada kohe mõnuga  shokolaadi- või kaneelilõhnalist vannivahtu. Mmmmõnus. Samas tasub vannivette heita ka ravimtaimi. Lõõgastava tulemuse garanteerivad näiteks salvei-, rosmariini- ja kummeliürdid.
 
Lõpuks kõige olulisem – võta endale aega. Unusta kordki kiire elutempo ja kohustused, lihtsalt lõõgastu ja tunne, kuidas kontidesse tuleb rõskuse asemel mõnus soojus.Ligunedes mõnusas kuumas vannivees, mängides vannivahuga, tead Sa kindlalt, et enam paremaks minna ei saa. Ja kui vanni võtta kaasa veel väike shokolaaditahvel või miskit meelepärast jooki….ongi tulemuseks Kuninglik Nauding. Nauding, mis annab meeleolule palju enam kui pingutatud kruiis või rahakotile mõrva tähendav shopping. Ja ka sügisväsimus pole pooltki nii hull kui enne.
 
Ilusaid sügisesi vaanimõnusid!
Lilian Urba