Pulmad

BUDUAARI PULMAD võitja pruutkleidi disainib Tiina Talumees

Buduaar

Buduaari pulmad võitja Kaisa Abneri pruutkleit valmib auhinnatud eesti moedisaineri Tiina Talumees moestuudios. 

Pulmakleit on paljude naiste jaoks elu kõige erilisem, pidulikum ja luksuslikum kleit. Seetõttu on selle kleidi valmimise protsess väga isiklik ja emotsionaalne teekond.

“Iga pruutkleit on kui väikese muinasjutu loomine. Pilguheit tulevikku, selle kõige kaunima päeva olustiku maalimine ning peategelaste kirjeldamine,” jutustab Tiina. Moekunstnikul on kanda väga vastutusrikas roll, sest on ülimalt oluline, et pruut ennast hästi tunneks ja et sel niigi adrenaliinirohkel päeval ei peaks ta hetkegi muretsema oma kleidi pärast. Selle saavutamiseks on vajalik ülimalt personaalne lähenemine ja süvenemine igasse detaili. “Moekunstnikuna õpin igat pruuti lähemalt tundma. Jälgin tema liikumist, kehakeelt, harjumusi, räägime tema soovidest ja unistustest. Vaid nii jõuame täpselt selle kõige õigema lahenduseni,” räägib disainer. Nii näiteks valmistatakse peaaegu alati pruudi keha peale kleidimulaaž võimalike kangavariantidega, sest siis saab täpsemalt aimu, milline kleit päriselt välja hakkab nägema ja ei ole mingeid ootamatusi.

Kaisa pruutkleidi kangaks osutus elevandiluukarva puuvillane pits. Kleit tuleb õrnal voodril ja jätab väga kerge, peaaegu läbipaistva mulje. Käsitööna õmmeldakse kleidi peale ükshaaval kividega tikitud detailid. Kleit tuleb unikaalne ja käsitöömahukas, täpselt Kaisa selga valatud.

Buduaari pulmad võitjapaari Kaisa Abner ja Raigo Kuusnõmm pulmapidu toimub 21. juulil Keila-Joa lossis.

Pulmad