Pulmad

KOLLAGEEN – säilita pulmapäeva ilu ja noorus

Andras Kovacs, Freeimages

buduaar

Kui tahad ka aastaid hiljem sama kaunis välja näha nagu pulmapäeval, siis lisa juba enne pulmi oma ilurutiinide hulka kollageeni tarbimine.

Kollageen on meie nahale oluline komponent, mis hoiab naha pingul ja elastsena. Kuid mitte ainult, põhjuseid, miks kollageeni regulaarselt tarbida on veelgi! Kollageen ei ole enam lihtsalt toidulisand vaid see on osa terviklikust ja nooruslikust elustiilist. See on lihtne viis hoolitseda oma keha, tervise ja välimuse eest ning tunda end hästi.

Kas teadsid, et kollageen on inimkehas üks olulisemaid valke ja moodustab kokku umbes 30% valgustruktuuridest ning lisaks moodustab kõikidest nahas olevatest valkudest kollageen lausa 70%? Kas teadsid ka seda, et alates kahekümnendate eluaastate keskpaigast, hakkab meie keha loomulik kollageenitootmine vähenema?

Selle tulemusema kaotab nahk vananedes elastsust ja muutub õhemaks. Nii hakkamegi rohkem märkama kuidas meie nahk lõtvub ja hakkame märkama esimesi vanaemisilmingud.

Kuid mitte ainult – kuna kollageenil on organismis suur ja oluline roll, on kõik vananemisega seotud mured seotud kollageenikaoga – näiteks nagu liigeste ja kõhrede liikuvuse vähenemine, tselluliidi teke, juuste tuhmumine.

Milliseid toidulisandeid tarbida?

Kuigi me ei saa vananemisele kätt ette panna, ega sellega seotud kollageenikadu peatada, võime selle mõju vähendada ja vananemist aeglustada.

Siin tulevad appi kollageeni toidulisandid,  mis on abiks nahale, juustele, küüntele, kõhredele ja liigestele vananemisega seotud muudatuste mõju vähendamisel, et säiliks kaunis välimus ja elujõud.

Tänapäeva inimeste elurütm on kiire ja päevad tihedalt täidetud töö, pere ja huvialadega. Seega peab nii oluline element nagu kollageen olema lihtne ja mugav kasutada igal ajahetkel.

Rosena e-poest leiad mitmekülgse valiku kollageeni toidulisandeid:

Collibre kollageenijoogid

Paljude eestlannade südamed võitnud, populaarsed troopilise maitsega joogid sisaldavad 10 000 mg (10 g) kõrgeima kvaliteediga Šveitsi päritolu hüdrolüüsitud kollageeni ja vitamiine.

Tegemist on suurepärase abimehega aktiivsetele või sportlikele inimestele toetamaks liigeseid, kõhresid ja lihaseid igapäevaselt ning taastumisperioodil pärast sportimist. Kõik Collibre joogid sisaldavad ühes pudelis 10g hüdrolüüsitud kollageeni, mida peetakse efektiivseks päevaseks koguseks.

Dermanutrix Collagen geelpakikesed

Suukaudne kollageen, mis aitab parandada naha niisutatust ja elastsust ning vähendada kortse – nii näeb nahk tervem välja.  Üle 90% suukaudselt manustatud kollageenist imendub ja mis kõige tähtsam, see koguneb nahas.

Dermanutrix Drinkable Collagen toidulisandis sisalduv kollageen on merelist päritolu, mida peetakse kõrgeima efektiivsusega kollageeniks.

Seda on lihtne ja meeldiv kasutada. Granadilli maitselist geeli võib tarbida otse pakist või lahustada geel mahla või veega.

Eestis toodetud! Eternal Youth kollageeniampsud

Eternal Youth kollageeniampsud valmivad Eestis ja ei sisalda säilitusaineid – kollageenimarmelaadid on mugav ja maitsev viis kollageeni tarbida ja samal ajal magusaisu rahuldada.

Valikus on kolm erinevat ampsu, igaüks omamoodi ja erineva maitsega. Päevase kogusega saab ampsudest 2000-3000mg hüdrolüüsitud kollageeni.

Iluampsud– mustsõstra maitsega gurmeemarmelaadid, millest igaüks sisaldab 1g kollageeni.  Iluampsude toel saavad nahk, juuksed ja küüned elujõudu.

Liigeseampsud– sidrunimaitselised marmelaadid.

Ampsud sisaldavad 1g kollageeni ning on mõeldud neile, kes tahaks toetada liigeseid ja kõhresid.

Liigeseampsusid võiksidki tarbida kõik, kes teevad palju sporti või kelle liigesed saavad palju koormust. Samuti teatud vanusest on hea liigeste kollageeni tarbida, ennetamaks vanadusega kaasnevaid liigeseprobleeme.

Uudistoode! Šokolaadised krõmpsuvad ampsud

Kellele ei meeldiks šokolaad? Nüüd võib ühendada meeldiva kasulikuga, sest tegemist on šokolaadiga kaetud tatrapallidega, millesse on lisatud ka kollageen.

Päevases koguses, ehk 4 krõmpsuvas ampsus sisaldub 2g kollageeni. Sealjuures neis on nii ilu- kui liigeste kollageen.

Kõigile neile, kes ei suuda vaid paari ampsuga piirduda, on samuti häid uudiseid- midagi ei juhtu, kui tekib kiusatus ampse rohkem süüa, sest päevas võib tarbida kuni 10g kollageeni!

Kollageeni toidulisandid on ülemaailmne hitt, sest nende toimet ja tõhusust naha noorendamisel on rohkelt uuritud. Soovides pulmapäeval nooruslikum välja näha, on soovitatav teha kuni kolmekuuline kollageenikuur. Kuni aprilli lõpuni on Rosena.ee e-poest kõik artiklis mainitud toidulisandid aga eriti maitsvate soodushindadega.

Uuri toodete kohta lähemalt SIIT.

Pulmad