39 PÄEVA VANGIS istunud Siiri Sõnajalg: “Mu rahvas, andesta mulle, kui suudad”

39 PÄEVA VANGIS istunud Siiri Sõnajalg: “Mu rahvas, andesta mulle, kui suudad”
Buduaar

Veinivargustes süüdi mõistetud Siiri Sõnajalg viibis 39 päeva eelvangistuses.

Järgnevad aasta ja neli kuud tuleb naisel aga alkoholist eemale hoida – kohus määral talle katseaja. Soovides oma kahetsust avalikult välja näidata tegi Siiri sotsiaalmeediasse avaliku postituse, kus ta palub Eesti rahvalt vabandust.

Siiri tõdeb, et veinide vargus leidis aset afekti seisundis ning tol hetkel tekkis tal seletamatu ükskõiksus tema enda isiku suhtes. “Täieliku teadmise juures, mis toimub, ei hoolinud enam millestki, isegi soovisin kogeda sellega kaasnevat valu. Tahtsin veel haiget saada, nüüd siis juba teadlikult,” kirjutab ta.

Naine lisab veel, et ta ei otsi oma tegudele vabandusi. “Tean, et mind puudutav süüasi ja kohtuotsus on teile kõigile tulnud uskumatu üllatusena, pettumise ja isegi valuga, sest see on puudutanud tuhandete inimeste õrna ja sügavat sisetunnet. Valdava osa oma elust olen gospellauliku ja poetessina ju elanud kõige kaunimate ja õilsamate tõekspidamiste, kõrgeima eetika alusel, koos usu ja lootusega, mis suudab läbistada mitte vaid südameid vaid ka taevaid. Mu rahvas, andesta mulle kui suudad. Mina suudan, usun, et kõike heastada on võimalik, et suudan teenida oma rahvast ja ühiskonda parimate võimalike vahenditega, parimal viisil. Näen juba lähitulevikus selleks suuri võimalusi avanemas.”

https://www.facebook.com/siiri.sonajalg/posts/10216237972450605