Ärimees Oleg Sõnajalg: homoks olemine on hälve, mida peaks ravima

Ärimees Oleg Sõnajalg: homoks olemine on hälve, mida peaks ravima

Hiljuti võeti Eestis vastu palju draamat tekitanud kooseluseadus, millel oli nii tulihingelisi pooldajaid kui ka vastuseisjaid. Ärimees, muusik ja viie lapse isa Oleg Sõnajalg tunnistas Buduaarile, et tema arvates kooseluseaduse vastu võtmine Eesti riigi niigi nõrku pereväärtusi ei paranda. Lisaks on mees pettunud Erki Nooles, sest ta ei osalenud riigikogu hääletusel, kus iga hääl oli määrava olulisusega.

Hiljuti võeti Eestis vastu palju draamat tekitanud kooseluseadus, millel oli nii tulihingelisi pooldajaid kui ka vastuseisjaid. Ärimees, muusik ja viie lapse isa Oleg Sõnajalg tunnistas Buduaarile, et tema arvates kooseluseaduse vastu võtmine Eesti riigi niigi nõrku pereväärtusi ei paranda. Lisaks on mees pettunud Erki Nooles, sest ta ei osalenud riigikogu hääletusel, kus iga hääl oli määrava olulisusega.

Olegi suhtumine geidesse on pisut segadusttekitav – mees peab seda hälbeks, ent samas on tal endal mitmeid häid homotuttavaid. “Suhtun homodesse normaalselt, kusjuures inimestena on nad enamik väga meeldivad. Mul on mitmeid häid homotuttavaid ja ma ei ole kunagi neist kedagi selletõttu halvustanud ega alandanud. Sellest hoolimata pean seda hälbeks ja sõltuvuseks, mida peaks ravima,” tunnistab Oleg.

Küsimuse peale, kuidas oleks Oleg oma lastesse suhtunud siis, kui neist oleks gei või lesbi sündinud, vastab ta: “Tean vaid ühte, et armastan oma lapsi nende puudustest hoolimata ja ei loobuks neid armastamast ka siis, kui neil oleks minust erinev seksuaalne orientatsioon.”

Erki Nool, kes on alati olnud suur pereväärtuste propageerija, ei hääletanud kooseluseaduse vastu ega ka poolt. Ta ei hääletanud üldse ja Olegi sõnul on see argpükslik käitumine. “Olen Erkis pettunud. Seda ei saa küll kuidagi teisiti mõista kui argpüksusena,” möönab Oleg.

Olegile endale pole ükski mees kunagi külge löönud. “Ilmselt ma siis ei saada nii-öelda vastavaid signaale. Kui selline asi juhtuks, siis ma püüaksin jääda viisakaks, aga kui vaja, võin ma ka ebaviisakaks muutuda,” tõdeb Oleg.

Hillar Kohv