BLOGIJA MARI-LEEN LAJATAS VALUSALT: “Pange põlema see EV 100!”

Blogija Mari-Leen Albers kirjutas hiljuti oma blogis, et ükskõik mis kanali ta telekast ka ei avaks, kõik on EV100 “jama” täis, igast asjast on tehtud EV100 asi – sült, leib, kontsert, kino… Mari-Leenu kõrvad tahaks reaalselt verd pursata iga EV100 asja peale ning ta nendib, et vaevalt kogu see trall vabariigi aastapäevaga lõppeb, vaid aina kogub hoogu.

Mari-Leen kirjutab blogis järgmiselt: “See on ju ebareaalne, et kõigest ja kõigist saab EV100 – nagu for real, sama sült, mis enne, aga ei, EV100. Kontsert nagu iga teine, aga ei, EV100. Näitus, kontsert, pidu, nagu iga aasta keegi teeb, aga ei, EV100. Kõigile asjadele lihtsalt kirjutatakse EV100 alla. See sündmus ja aasta lihtsalt lörtsitakse kaupmeeste ja ettevõtete poolt juba eos nii ära. Mul ei ole midagi ürituste ja toodete vastu, kui nad reaalselt ka mingit EV100 sõnumit kannavad, aga hetkel on tunne, et kõik lihtsalt tahavad osa saada, killukest sellest EV100st. “Meie kingitus.” Minge kuradile, mis kuradi “meie kingitus” on EV100 sült. Sült nagu iga teine.

Käisin nädalavahetusel poes, lettide viisi EV100 kraami. Okei, ma saan aru lipud ja küünlad ja värki, isegi Kalevi šokolaadist saan aru, aga kust tuleb keegi selle peale – olen elu aeg kohvi tootnud, viskan EV100 kleepsu peale? Ma panen ka siis oma blogi päisesse pildile EV100 logo peale ja teen oma blogiga EV100le kingituse.

Kas EV100 ei võiks või peaks olema midagi reaalselt rahvuslikku, reaalselt mingit traditsiooni edasi kandvat… Inimesed halasid ja no eks suurem osa halab siiani, et uusaastaööl hümni ei mängitud. Või et Kaljulaid raius eelmise aasta kõnes, kuidas naistepeks on taunitav ja nüüd palkab Ojasoo EV100 lavastama. Üks ämber teise otsa.

Mu meelest on iga uus EV100 toode järjekordne ämber. Nagu uskumatu, et see mind isegi närvi võib ajada, aga reaalselt kopp on ees. Uksest ja aknast tuleb seda EV100. Mõtlesin välja kiluvõileiva, hernepüreega – EV100 võileib of the year. Nagu ah?

Ma siis mugandan ka mõnd suppi või pannkooke ja paiskan uue EV100 retsepti välja. What’s next?”

Loe täispikka blogipostitust siit