EESTI LAULU POOLFINALIST Mariliis Jõgeva täidab eestlaste südamed lootusega

EESTI LAULU POOLFINALIST  Mariliis Jõgeva täidab eestlaste südamed lootusega

Sel nädalal selgusid need 24 laulu, mis asuvad juba õigepea võistlustulle Eesti Laul poolfinaalides. Täna, 15.11 varahommikul kogunesid kõik osalejad esimesele koosolekule, kus Eesti Laulu tiimi poolt jagati juhised saabuvaks võistlusperioodiks.

Teiste seas täitis koosolekuruumid naeratuste ja õnnetundega värske poolfinalist Mariliis Jõgeva, kes vastas järgmistele küsimustele. 

Mis sõnumit kannab sinu võistluslugu “Unistustes”?

“Mis paneb Sind hommikul voodist üles tõusma?

Mis toob naeratuse näole pärast pikka ja rasket tööpäeva?

Mis paneb Sind uuesti proovima ja uuesti tegutsema?

Minu laul räägib sellest, mis inimese jaoks annab lootust.

Kelle jaoks on see tema naine/mees, kelle jaoks on see head sõbrad, kelle jaoks on see lihtne heategu täesti võõra inimese poolt.

Ei maksa alahinnata enda unistusi, sest just need annavad tahet pürgida edasi. Aina kõrgemale ja kaugemale.

Jah, muidugi on kõigi elus raskeid aegu, kus pole aega, tahtmist ega jaksu unistada ja tunneli otsas valgust paistmas ei ole.

Aga just siis on meie kui ühiskonna kohustus seda raskust märgata ja üksteist aidata.

Meil on väike ja armas riik – hoidkem üksteist!”

Kas oled ka varem Eesti Laulul osalenud?

“Eesti Laulu pisik sai alguse sisse 2015, kui osalesin siin looga “Kolm päeva tagasi”.

See võistluse olemus, professionaalne meeskond ja kogemus oli nii vägev, et on ühel või teisel moel mind iga-aastaselt siia tagasi toonud.

Eelmine aasta olin Uku Suviste tiimis – sel aastal astun temaga võistlustulle!”

Kust said selle loo tegemiseks inspiratsiooni?

“Iga päev on erinev, iga inimene on erinev. Mulle meeldib reisida ja suhelda erinevate inimestega. Nii näed asju ja olukordi teise pilgu läbi ning tihtipeale õpid uut ka enda kohta.

Siirad lood inimeste igapäevaelust ongi vast kõige vahetum elamus ja inspiratsioon.

Selle laulu loomise juures mõlkus meeles ka see, et tänapäeval tunnevad meist paljud, et peab alati olema võistluses. Kiire elutempo juures võistluses endaga, teiste eestlastega ja kogu maailmaga. Nii ei nähta tihtipeale, mis ümberringi toimub. Balti kett ja laulupeod – Eesti ajalugu on ju õpetanud meid hoopis vastupidi. Koos. Koos. Koos. Üheskoos suudame rohkem ja jõuame kaugemale. Selle lauluga tahakski seda inimestele meelde tuletada.”

Miks eesti keelne lugu?

“Aga miks mitte! Eesti keel on ilus keel. Liigagi palju on meie ühiskonnas võõrkeelseid väljendeid, mida igapäevaselt kasutatakse. Ja ei, ma ei heida seda teistele ette – ma teen seda ise ka. Sellegipoolest on meie  emakeel nii kaunis, eriti lauldes. Sobis laulu mõttega paremini kokku.”

Miks peaks see lugu saama Eurovisioonile?

“Meie ümber on nii palju sünget ja kurnavat ning inimesed tunnevad end tihtipeale üksikuna. Meie väike Eesti võiks ju olla kogu Euroopa jaoks see väike lootus- ja päikesekiir, mis lisaks inimeste ellu lootust ja helgust ja aitaks levitada headust & abivalmidust.”

Seda lootusest, unistustest ja helgusest tulvil võistluslaulu “Unistustes” saavad kõik kuulata juba 30.11, kui eetrisse jõuab Eesti Laul 2020 START!