Eratreener Marek Kalmus: tselluliidist saab lahti vaid ühel moel

Eratreener Marek Kalmus: tselluliidist saab lahti vaid ühel moel

Kõik naised ja muidugi ka mehed sooviksid olla trimmis kehadega ja saledad, ent selleks tuleb teha trenni ja toituda õigesti! Aga kas tõesti kuidagi lihtsamalt ei saa? Tegelikult on tänapäeval olemas ju kõikvõimalikke imemasinaid ja üks neist – EMS aparaat, lubab hämmastavaid tulemusi!  EMS seadmetel treenimine kestab 20 minutit korraga ja peaks olema parem kui 180 minutit jõusaali treeningut?! Paraku on suur tõenäosus, et see masin ei toimi ja reaalselt saledaks kedagi ei tee! 

Kõik naised ja muidugi ka mehed sooviksid olla trimmis kehadega ja saledad, ent selleks tuleb teha trenni ja toituda õigesti! Aga kas tõesti kuidagi lihtsamalt ei saa? Tegelikult on tänapäeval olemas ju kõikvõimalikke imemasinaid ja üks neist – EMS aparaat, lubab hämmastavaid tulemusi!

EMS seadmetel treenimine kestab 20 minutit korraga ja peaks olema parem kui 180 minutit jõusaalitreeningut?! Paraku on suur tõenäosus, et see masin ei toimi ja reaalselt saledaks kedagi ei tee! 

Eratreener Marek B Kalmus postitas sel teemal oma Facebooki seinale kommentaari, kus ta teatas, et EMS seadmetel treenimine on raha raiskamine ning inimesi lihtsalt lollitatakse sellega. Ka näiteks eksmiss Laura Kõrgemäe käib EMS seadmetel treenimas ja neid naisi on Eestis veelgi.

Küsisime Mareku käest, miks tema EMS masina tõhususse ei usu ning allpool on tema vastus! Marek palus, et me tema vastust ei korrigeeriks, seega tegu on muutmata kujul tekstiga:

Asi ei ole absoluutselt selles, kas mina usun. Usk millessegi või kellessegi on muidugi suur jõud, aga füsioloogiliselt asjale lähenedes ei saa välispidine keha mudimine, kreemitamine ega mistahes muul moel mõjutamine anda püsivat tulemust. Antud juhul saavutatakse ajutine kaalualandav ja nii-öelda nahka silendav efekt tänu sellele, et keha kaotab vedelikku. Nahaaluse liigse vedeliku kadu, mida vale toitumine seal hoiab. (Liigne süsivesikute tarvitamine toidus, mida toetab suur rasvaste toitude söömise kartus ja liigvähene igapäevane valkude osakaal.) Ehk lühidalt kolme toitaine valed kogused ja vahekorrad, mille tulemusena peab keha kinni liigset vedelikku ja kasvatab pisitasa rasvapolstrit, ennekõike naha alla, hiljem aga juba siseorganite ümber jne.

Tselluliit näitab vaid seda, et nende kolme toitaine vahekorrad ja kogused on igapäevaselt väga paigast ära. 
Tselluliit on rasvade ainevahetushäire. Seda saab “ravida” ainult suukaudselt. Ainus ravim on õige igapäevane toit. Massaažid ja mähised ei saa asendada ega olematuks muuta igapäevase niinimetatud vale kütuse pealevoolu, mille tagajärejel see probleem tekib.

See,  kuidas me välja näeme, kui tervena ja energilisena ennast tunneme, sõltub kahest lihtsast igapäevasest asjast – toit ja füüsiline aktiivsus. Kusjuures toidu osatähtsus on selle kõige juures isegi kuni 80%, sest kuigipalju liigub ja liigutab ennast iga inimene. Vastavalt enda füüsilistele harjumustele või võimalustele tuleks siis ka toituda ja igaüks võiks tegelikult olla ideaalses vormis, tselluliidivaba (naised, kuigi isegi meestele pole see võõras teema) ja terve ilusa jumega. 

Iga keharaku tervis, elujõud, eluiga sõltub sellest, kuidas sa neid kohtled. 

……………………………………………………………………………………

 

Kuidas on lood sinuga? Kas sina usud, et masina abil on võimalik jäädavalt saledaks saada?