Filmirežissöör Arun Tamm sellest, kuidas “Vasaku jala reede” idee sündis

Filmirežissöör Arun Tamm sellest, kuidas “Vasaku jala reede” idee sündis

Enamik meist teavad kodumaist filmi “Vasaku jala reede” ning seriaali “Nurjatud tüdrukud”, ent seda, kes nende taga on, teavad vähesed. Tegu on kahe noore andeka režissööriga Andres Kõpperi ja Arun Tammega, kelle eluunistuseks on alati olnud filmide tegemine. Arun rääkis meile huvitava loo sellest, kuidas “Vasaku jala reede” üldse sündis ning mida põnevat nendelt noormeestelt lähiajal oodata on. Etteruttavalt võib öelda, et peagi jõuab teleekraanidele põnev kodumaine seriaal, kus teevad kaasa tuntud Eesti näitlejad, sealhulgas ka Sten Karpov, Mari-Liis Lill, Liis Lass, Priit Pius, Priit Võigemast ning Saara Kadak. Seriaali režissöörideks on eelpool mainitud Andres ja Arun.

Enamik meist teavad kodumaist filmi “Vasaku jala reede” ning seriaali “Nurjatud tüdrukud”, ent seda, kes nende taga on, teavad vähesed. Tegu on kahe noore andeka režissööriga Andres Kõpperi ja Arun Tammega, kelle eluunistuseks on alati olnud filmide tegemine. Arun rääkis meile huvitava loo sellest, kuidas “Vasaku jala reede” üldse sündis ning mida põnevat nendelt noormeestelt lähiajal oodata on.

Etteruttavalt võib öelda, et peagi jõuab teleekraanidele põnev kodumaine seriaal, kus teevad kaasa tuntud Eesti näitlejad, sealhulgas ka Sten Karpov, Mari-Liis Lill, Liis Lass, Priit Pius, Priit Võigemast ning Saara Kadak. Seriaali režissöörideks on eelpool mainitud Andres ja Arun.

Kes on Arun Tamm? Tegu on 25aastase noormehega, kes teadis juba lapsest saadik, mida ta oma eluga peale hakata tahab – teha karjäär filmikunstimaailmas. Tänaseks on Aruni unistus täitunud – ta teenib elatist tehes filme ja seriaale ning seda koos kauaaegse sõbra Andresega. “Ligi kümme aastat tagasi viskasime Andresega nalja, et küll oleks tore, kui keegi lihtsalt astuks ligi, annaks kotiga raha ja ütleks: “Tehke filmi”. Olime tol ajal kuskil 17aastased. Paar aastat hiljem see juhtuski – minu telefon helises ja me saime pakkumise, mis muutis meie elu. Teisel pool toru oli keegi tundmatu mees nimega Andres Poom, kes oli küll eestlane, kuid elas ise Sveitsis. Pangastrateegina töötaval Poomil oli tekkinud keskeakriis ning tema peas oli kolm valikut: kas osta endale Porche, kirjutada raamat või teha filmi,” meenutab Arun ning jätkab: “Õnneks otsustas ta filmi kasuks ning Poom kirjutas ise valmis ka stsenaariumi. Härra Poom oli mind ja Andrest mingi suvalise kooliprojekti kaudu leidnud. Tehtud amatöörfilmi põhjal oli ta otsustanud, et soovib just meid enda kirjutatud loo “Vasaku jala reede” režissöörideks. Ega me algul ei uskunud, et sellest üldse asja saab, sest telefoni teises osas oli mingisugune Poom, kes kõlas üsna nasaalsena ning tundus kohati isegi pervona. Oma kõnedes mainis ta pidevalt, et on meie tehtud videosid Youtube´ist vaadanud. Ning üleüldse tundus kahtlasena, et suvaline vend helistab ja ütleb, et tal on olemas filmi stsenaarium, ainult režissöörid on veel puudu. Kuid juba mõni päev hiljem vestlesime Poomiga Skype’i kaudu ning üha enam jõudis kohale, et Poomil on tõsi taga,” paljastab Arun, kuidas “Vasaku jala reede” idee sündis.

Raha selle filmiga keegi ei teeninud, otse vastupidi – “Vasaku jala reede” filmiti põhimõtteliselt tasuta, palka keegi selle eest ei saanud. “Meie jaoks oli raha teisejärguline, eesmärk oli siseneda filmimaailma ning teha selline film, mida ise viitsiks kinno vaatama minna,” nendib Arun.

Sealt edasi tegi TV 3 programmijuht Urmas E. Liiv Andresele ja Arunile pakkumise lavastada seriaal pealkirjaga “Kaagvere tüdrukud”, millest kasvas välja seriaal “Nurjatud tüdrukud”. “See lugu rääkis raskestikasvatavate tüdrukute koolielust. Väga põnev oli teha eeltööd seriaali jaoks, käisime ka ise Kaagvere kooliga tutvumas, nii õpetajate kui ka direktoriga. Kuna seriaal ise oli kirjutatud kerge huumoriga, siis ega “Nurjatud tüdrukud” päris Kaagvere elu ei kajastanud,” kommenteerib ta.

Praegu on noormeestel käed ja jalad tööd täis, nimelt tegelevad nad uue seriaali “Restart” lavastamisega. “Lugu räägib mehest nimega Gerd Paas, kes on ehitusfirma tegevjuht. Tal on ilus ning hooliv naine ja armas poeg nimeg Magnus. Ühel päeval kaotab ta kõik ning peab hakkama allakäigutrepist üles ronima. Seriaalis mängivad Sten Karpov, Mari-Liis Lill, Tarvo Krall, Liis Lass, Priit Pius, Alo Kõrve, Priit Võigemast ning Saara Kadak.”

Karin Karu