GRETE GRIFFIN KASVATAB oma lapsed üles kakskeelsena

Kergejõustiklane Grete Griffin ja USA jalgpallur Robert Griffin III sõudsid eelmise aasta märtsikuus abieluranda. 2016. aastal tutvunud paar kihlus kaks aastat tagasi ning peres kasvab ka tütar Gloria. Juba septembrikuu alguses täieneb Griffinite perekond veel ühe pisitütre võrra. 

Grete on üks neist tuntud inimestest, kes üsna tihti sotsiaalmeediasse uusi fotosid lisab ning seeläbi fänne oma käekäiguga kursis hoiab. Hiljuti lasi naine Instagrami story`s endale küsimusi esitada. 

Ühe küsimusena kerkis esile see, kas naine räägib tütar Gloriaga ka eesti keeles, millele Grete jaatavalt vastas. Seepeale uuriti, kas kakskeelse lapse üles kasvatamine on raske ja kas Gloria haarab mõlemaid keeli lennult. 

“Ma ei ütleks, et raske on. Tal võtab lihtsalt rohkem aega lausete moodustamiseks, sest temaga räägitakse kahes keeles. Aga ta saab suurepäraselt hakkama ning enamjaolt saab aru mõlemast keelest. Loomulikult teab ta rohkem sõnu inglise keeles, sest me elame Ameerikas, kus kõik inglise keeles räägivad,” selgitas naine. 

Grete vastusest võib vaid järeldada seda, et ta kavatseb ka peagi ilmavalgust nägevale tütrele kindlasti eesti keelt õpetada ning kasvatab oma lapsed üles kakskeelsena.