HELEN KÕPP RÄÄKIS lähemalt “Prooviabielu” telgitagustest

Tõsielusaatest “Prooviabielu” tuntust kogunud Helen Kõpp sai selle suve alguses, täpsemalt 3. juunil esmakordselt emaks. Helen rääkis oma hiljutises Instagrami story‘s avaldatud postituses, et ta ei kahetse telesaates osalemist, küll aga on tal kahju, et “Prooviabielu” polnud sugugi sellises formaadis nagu talle algselt lubatud oli. Buduaar küsis Helenilt, mida ta täpsemalt selle all silmas pidas ja milline telesaate telgitagune tegelikult välja nägi. 

“Jutt jäi mulle selline, et ma tutvun meestega ning panen neid proovile oma tegevustega. Sain aru, et saade olekski nii, et selline inimene nagu mina lihtsalt tutvub meestega. Selle olin selgeks teinud juba saate tegijatele, et ma meest ei otsi ning nii nad lubasidki, et see ei ole mehe otsimise saade. Kuid järjest enam sain aru, et nii, nagu nad alguses rääkisid, saadet ei tehta,” rääkis Helen. 

Näiteks korterisse paigutatud turvakaamerad pidid olema vaid naise turvamiseks ning tal jäi saate tegijatega kokkulepe, et neid kaameraid kasutatakse vaid siis, kui Helen ütleb, et mingi klipp tuleb üle vaadata. Hiljem nägi Helen aga saatest, et nad näitasid väga palju turvakaamera klippe ning tema sõnul olid selle üle pahased ka kõik teised saates osalejad. “Lisaks mina alguses sain aru, et see on tõsielusaade ehk siis teen meestega neid asju, mida ma ise päris elus teeksin, kuid selgus, et kõik tegevused, kaasa arvatud mitmed laused, olid ette öeldud. Meil lasti väga vähe magada, võttegrupp oli pidevalt meiega ning jagas käsklusi. Saatest saigi nende väljamõeldud tegelastega teos, millel polnud kahjuks tõsieluga mingit pistmist,” lausus ta. 

Helen jätkas: “Meil oli juhend, mida peame filmima ise turvakaamerasse. Kuna filmisime ka muid asju, olid saate tegijad väga pahased. Väga üksikuid klippe, mida olime ise filminud, näidati. Enamasti koosnes saade võttegrupi ees filmitud fikseeritud stseenidest ning turvakaamera mitteajalises järjekorras klippidest. Näiteks võeti üks klipp turvakaamerast, öeldi, et see juhtus teisel päeval (kuigi juhtus näiteks viimasel) ehk siis monteerimistöö oli väga ilukirjanduslik. Nii sellest saigi saade, millel ei olnud enam tõsieluga mingit pistmist. Mina olin aru saanud, et tuleb tõsielusaade minust, kuid tegelikult saadi valmis “Õnne 13”.

Paljude inimeste lemmikstseen, kuidas ma olin aluspesuga korteris, on tegelikult turvakaamera klipp, mille kohta jäi selge kokkulepe, et selliseid klippe ei kasutata. Iga inimene käib kodus nii mugavalt ringi kui soovib. Sama tegin ka mina, teadmata, et selline klipp pannakse saatesse ning näidatakse mitmeid kordi. Saate tegijad olid lubanud mulle mitmeid kordi, et turvakaameratega on nad minuga samas paadis ning need klipid ei lähe kasutusse. Oleks ma teadnud, et nad seda valetavad, oleks vähemalt ilusama pesu selga pannud,” heidab Helen kurvas olukorras ka natukene nalja.