Helena-Reet Ennetil on üle 2 miljoni fänni

Helena-Reet Ennetil on üle 2 miljoni fänni

Eestis on palju andekaid blogijaid, kes üritavad rahvusvaheliselt läbi lüüa ja oma blogile võimalikult palju jälgijaid saada. Mida aeg edasi, seda raskemaks blogimaastikul läbilöömine muutub, sest konkurents on suur. 

Eestis on palju andekaid blogijaid, kes üritavad rahvusvaheliselt läbi lüüa ja oma blogile võimalikult palju jälgijaid saada. Mida aeg edasi, seda raskemaks blogimaastikul läbilöömine muutub, sest konkurents on suur. 

Ohmygossip blogi eestvedaja Helena-Reet Ennet tunnistab, et tema tegeleb oma blogi arendamisega vahel isegi pere arvelt. Ent mis on tema blogi edukuse saladus? “Ennast kiita on tobe, aga noh, laita pole nagu ka põhjust tõesti. Olen võtnud selle riski, et ei püüa kellelegi meeldida – see on muidugi kaasa toonud ka üksinduse, sest ega ma väga kellelegi ei meeldigi. Olen üksik hunt, aga pigem üksik kui silmakirjalik. Edukas? Oleneb kellega võrreldes? Minu üks moto on alati olnud, et joonduda tuleb absoluutsete tippude järgi, see et sa oma konnatiigis kõige kõvemini krooksud, see ei vii elus edasi. Olen parem viimane tugevate seas. Ajakirjandus on mu väga pikaajaline kirg – teen seda väga suure armastuse ja pühendumisega. Tihti isegi liialt pühendunult ning pere arvelt. Eestis 25 000-40 000 regulaarset unikaalset lugejat päevas on loomulikult hea, aga ma ei ütleks, et midagi väga erilist,” muigab naine. 

Palusime Helena-Reedal jagada paar nippi, kuidas saaks oma blogile rohkem jälgijaid. “Blogija esmane eesmärk ei tohiks olla blogile suurema lugejaskonna kasvatamine. Ent loomulikult on see üks väga suur osa sinu blogi elust. Kui sa just ainult endale ei taha blogida, siis pole midagi väärtuslikumat kui su jälgijad. Olen Ohmygossip’is teinud mitmeid artikleid nii eesti kui inglise keeles sellest, kuidas rohkem lugejaid saada! Väga oluline on see, et sul oleks kirg blogimise vastu, hea sisu, kvaliteetsed pildid, järjepidevus ja nähtavus! Ilma nendeta ei saa. Kasutage ära sotsiaalmeedia tasuta võimalusi! Twitter on kindlasti üks abistavaid võtmetegureid minu blogi käekäigu juures olnud. Just eelmisel nädalal täitus minu blogi lehtedel Twitteris kahe miljoni järgija piir. Olen ka ise väga aktiivne teiste järgija, lisan tuhandeid inimesi iga päev – ikka selleks, et mõlemat pidi nähtav olla. Püüan olla rahvusvaheline, nii palju, kui võimalik. Hetkel olen suunanud oma energia Skandinaavia ja USA peale, ning kompan ka Brasiiliat. Vot nii suured paanid mul,” kiidab Helena-Reet.

Küsimuse peale, kas Helena-Reet peab end Eesti üheks kõige edukamaks blogijaks,vastab ta: “Edukus on mitme otsaga asi ja palju oleneb sellest, mille järgi hinnata ning mis on eesmärgiks seatud. Ma ei hooli ega aja taga tiitlit “Eesti kõige edukam”, mis see mulle annab? Ajan oma asja, sest see teeb mind õnnelikuks!”

Karin Karu