Iris Tomson ilukirurgiast: see on minu elu ja minu keha

Maailmas pöördub ilukirurgi poole iga aastaga ühe enam inimesi - nii naisi kui mehi. Tegu on valdkonnaga, mis liigub tõusvas suunas - tänapäeva naine tahab end oma kehas hästi tunda ja kui selleks on vaja ilukirurgi abi, siis miks ka mitte? Vähemalt nii arvab eksootilise välimusega ettevõtja Iris Tomson (35). Iris pöördus ilukirurgi poole esimest korda olles 19aastane.

Iris rääkis Buduaarile oma kogemustest ilukirurgiaga lähemalt - milliseid protseduure ta omal nahal läbinud on ja miks. Lisaks seletas ta meile lahti, mis vahe on botoxil ja täitesüstidel.

Maailmas pöördub ilukirurgi poole iga aastaga ühe enam inimesi – nii naisi kui mehi. Tegu on valdkonnaga, mis liigub tõusvas suunas – tänapäeva naine tahab end oma kehas hästi tunda ja kui selleks on vaja ilukirurgi abi, siis miks ka mitte? Vähemalt nii arvab eksootilise välimusega ettevõtja Iris Tomson (35). Iris pöördus ilukirurgi poole esimest korda olles 19aastane.

Iris rääkis Buduaarile oma kogemustest ilukirurgiaga lähemalt – milliseid protseduure ta omal nahal läbinud on ja miks. Lisaks seletas ta meile lahti, mis vahe on botoxil ja täitesüstidel.

Iris tunneb, et vahel muudab lihtsaimgi iluteemaline sekkumine naisterahva õnnelikumaks ja enesekindlamaks. “Kui naine ei ole oma välimuse juures millegagi rahul ja ta ei saa seda viga ise muuta, siis aitab plastika- ja esteetilise kirurgia operatsioonidele spetsialiseerunud kliinik! Mina isiklikult olen igati selle poolt. Miks ka mitte? Kui naisterahvas, samuti ka meesterahvas, saab lõikuste abil parema väljanägemise ning rohkem enesekindlust, siis on ju kõik väga hästi – see on investeering iseendasse,” tõdeb Iris.

Iris saab aru ka nendest, kes on arvamusel, et vananeda tuleks väärikalt ehk siis kortse ei pea häbenema. “Muidugi ma saan nendest inimestest aru, samas ma leian, et mõõdukas ilukirurgia sekkumine ei peata seda. Professionaalne kirurg teab, kuidas oskuslikult pisivead parandada või lausa kaotada, ilma, et teised sellest üldse aru saaksid,” räägib Iris.

Esimest korda pöördus Iris ilukirurgia poole 19aastaselt. “Paljudele naisterahvastele on juba geneetiliselt nii määratud, et silma ülalaunahk vajub vaatevälja ette juba üpriski noores eas. Mina olin 19aastane, kui see juhtus! Tegelesin sel ajal Ühendemiraatides modellindusega. Mäletan, et meil oli pildistamine varavalges ja minul magusvalus pisar silmis, sest silmad olid turses. Kulus mitu tundi, et silmalaugude turse alaneks ja ma olin õnnetu, seega ühel hetkel otsustasingi otsida abi ilukirurgilt. Pöördusin 1990ndate aastate lõpus Dr Tatjana Raie poole, kes oli tol ajal üks vähestest kirurgidest Eestis. Olen oma otsusega siiamaani rahul, sest mitte keegi pole veel märganud, et ilukirurg oleks minu silmalaugusid korrigeerinud. Minu elukvaliteet on pärast seda paranenud,” tunnistab Iris.

Iris teab, et kõike tuleb teha mõõdukalt, sest muidu kaotab naine oma isikupära. “Mina olen näiteks geneetiliselt pärinud lopsakad huuled ning satun seetõttu ikka ja jälle kriitikanoolte märklauaks. Samas ma ei hakka oma huuli sellepärast väiksemaks lõikuma, pealegi olen ise nendega väga rahul. Siit tuleb ka minu esimene hariv kommentaar, et huultesse süstitakse täitesüste, mitte botuliintoksiini süste ehk botoxit,” selgitab Iris.

Iris tunnistab, et ta on kortsude silumiseks lasknud endale botoxit süstida ja teeb seda ka edaspidi. “Pidasin hiljuti oma 35. sünnipäeva ja ma ei tunne, et peaksin oma vanust kuidagi varjama! Midagi erilist ja erakordset ma oma nooruse säilitamiseks ei tee – jah, botoxi süste olen endale teha lasknud küll. Põhjus on lihtne – ma olen oma isiksuselt nagu keravälk, mis tähendab, et paljud kortsud on põhjustatud näolihaste aktiivsest miimikast ning tänu botuliintoksiini süstidele olen nendest kortsudest lahti saanud. Süsti eesmärk on katkestada lihase ja närvi omavaheline ühendus probleemses näo piirkonnas, näiteks otsmiku horisontaalkortsudes või siis nii-öelda kurjusekortsudes – neid ei taha endale ükski naine,” tõdeb Iris.

Iris lisab veel. “See on minu elu, minu keha ja ainult minul on õigus selle üle otsustada! Ma leian, et ajad, mil ilukirurgiat häbeneda tuli, on lõpuks mööda saamas. Kaunis välimus on iga naise jaoks väga oluline, me tahame head välja näha ning ilukirurgia on kui bioloogiline kunstiteos, mille eesmärk on inimkeha esteetilist väärtust suurendada.”

Kuidas aga suhtub Iris vananemisse? “Mina isiklikult ei karda vananemist – näen end oma vaimusilmas üpriski tihti väikese hotelli fuajees kamina ääres pehmetel patjadel istumas, kepp kõrval, hallid lokkis juuksed, punaseks värvitud huultega ootamas häid sõpru, kellega nautida head konjakit. Aga seniks, kuni mul pole oma isiklikku hotelli ja ma ei oska veel konjakit juua ning suuremateks ilulõikusteks piisavalt põhjust pole, ei karda ma raasugi vananemist,” muigab Iris.

Vaata pilte Irisest allpool!

Karin Karu