Jõhker elu Tallinna vanalinna baaris: hirm vägistamise ees on õigustatud

Jõhker elu Tallinna vanalinna baaris: hirm vägistamise ees on õigustatud

Paljud noored neiud töötavad suveperioodil baarides, mida külastavad enamjaolt turistid ja isegi, kui need turistid jätavad Eestisse oma raha, siis tegelikult võivad nad kaasa tuua ka palju negatiivset. Tallinna vanalinnas asuvas baaris töötav blondipäine neiu tegi hiljuti oma Facebooki lehele õudust tekitava postituse – selgub, et suur osa mustanahalisi, kes Eestisse puhkama tulevad, otsivad siit seksi ja kui nad seda ei saa, võib asi isegi vägistamisega lõppeda. Rääkisime selle neiuga, kes soovib anonüümseks jääda, lähemalt ning uurisime, mis olukord Tallinna vanalinnas asuvates baarides tegelikult valitseb ja mida need neiud iga päev läbi elama peavad.

Paljud noored neiud töötavad suveperioodil baarides, mida külastavad enamjaolt turistid ja isegi, kui need turistid jätavad Eestisse oma raha, siis tegelikult võivad nad kaasa tuua ka palju negatiivset.

Tallinna vanalinnas asuvas baaris töötav blondipäine neiu tegi hiljuti oma Facebooki lehele õudust tekitava postituse – selgub, et suur osa mustanahalisi, kes Eestisse puhkama tulevad, otsivad siit seksi ja kui nad seda ei saa, võib asi isegi vägistamisega lõppeda.

Rääkisime selle neiuga, kes soovib anonüümseks jääda, lähemalt ning uurisime, mis olukord Tallinna vanalinnas asuvates baarides tegelikult valitseb ja mida need neiud iga päev läbi elama peavad.

Ütleme, et selle neiu nimi on Kaisa! Baaris töötamine pole tema jaoks uus kogemus – nimelt töötas ta selles samas vanalinnas asuvas baaris ka eelmisel suvel ning siis oli olukord tema sõnul pisut parem. Midagi ilusat Kaisa jutus aga pole. “Eelmisel suvel käis meie baaris mustanahalisi ehk kord kuus, isegi kui esialgu rääkisid nad normaalset juttu, siis lõpuks läks teema ikka selle peale, kas ma nendega hotelli oleksin nõus minema jne. Sellel aastal käib sellise suhtumisega mustanahalisi pea iga päev ja jutt on alati väga ebaviisakas. Enamasti on kommentaarid väga seksistlikud, nt nice boobs, nice ass, avaldavad soovi rindade vahele panna jne, kõige haigem on veel see, et nad teevad seda häbitundeta, nagu asjad peaksidki nii käima. Ka Euroopast pärit meestelt tuleb kommentaare, aga tavaliselt on need kordi tagasihoidlikumad ja kui ma palun see järele jätta, siis seda ka tehakse. Eelmisel nädalal käisid baaris kaks türgi meest, esialgu olid nad viisakad, rääkisid, et nad on sõdurid ja tulid Eestisse väljaõpetele, pärast esimest klaasi õlu käitumine muutus, üks meestest palus, et annaksin talle oma käe, ma keeldusin, selle peale nad vihastasid ja ei saanud aru, mis mõttes naine neile ei allu. Eks see ikka sellepärast, et nende kodumaal on selline käitumine tavaline ja lubatud. Hiljem saatsid need samad mehed baari oma sõbrad, kes ajasid demonstratiivselt meelega joogi ümber, et ma seda koristama läheksin, pühkisin laua puhtaks ja kõik irvitasid mõnitavalt terve selle aja. Selliseid intsidente tuleb ette ka teistes vanalinnas asuvates baarides,” räägib Kaisa.

Mis aga juhtus baaris paar päeva tagasi? Palusime Kaisal toimunut kirjeldada. “Baari tuli umbes 25-30aastane tüsedam mustanahaline, kes rääkis vigases inglisekeeles. Mees oli minu hinnangul täiesti kaine ja kaasas oli tal ka teine tumedanahaline sõber, kes ei julgenud sisse tulla, vaatas korra ainult trepi peal ja naeris. Ta küsis minu käest, et kas siin saab seksi, vastasin, et ei saa, siis küsis, et kus ta siis saaks, ma ei osanud vastata. Ta hakkas karjuma, et mis mõttes ma ei tea, ma ju elan siin, ütles veel, et nad jäävad Eestisse sõbraga kauemaks ja neil on vajadused. Lisasin veel kord, et ma ei tea, kust ta leiaks prostituudi. Hakkasin juba turvanuppu vajutama, aga õnneks tuli sisse teine väljas terassil istunud klient ja ma ei tea, kas tal hakkas hirm või mis juhtus, aga ta kõndis ära. Pärast seda olin mitu tundi šokis – hääl ja käed värisesid. Praegu mõlgub veel mõteteski, et mis siis kui nad ei leiagi prostituuti, ehk vägistavad mõne tüdruku ära …

Turvameestega on olukord selline, et nad tulevad kohale paanikanupu vajutamise peale. “Kõikides baarides seda pole, aga meie baaris on olemas paanikanupp, sellele vajutades on turvamehed kohal 10 minutiga, kuigi see pole nii kiire, 10 minutiga võib palju juhtuda, aga abi on sellest olnud,” tõdeb Kaisa.