Kahe lapse ema Janne Klooren: esimene rasedus tõi kaasa suure elumuudatuse

Kahe lapse ema Janne Klooren: esimene rasedus tõi kaasa suure elumuudatuse

Buduaari endine kaanestaar, moegurmaanist ettevõtja Janne Klooren kasvatab koos ärimehest elukaaslase Andres Peetsiga kahte imearmsat last Juliet Marii’d ja Robert Alexandrit. Esimest korda jäi Janne lapseootele kohe peale ülikooli lõpetamist ning see tõi kaasa järsu muutuse tulevikuplaanide osas. Mida Janne raseduse juures kõige rohkem kartis, kuidas rasedused kulgesid ja mil moel laste saamine Janne väärtushinnanguid muutnud on – Buduaar vestles Jannega nendel teemadel lähemalt.

Buduaari endine kaanestaar, moegurmaanist ettevõtja Janne Klooren kasvatab koos ärimehest elukaaslase Andres Peetsiga kahte imearmsat last Juliet Mariid ja Robert Alexandrit. Esimest korda jäi Janne lapseootele kohe pärast ülikooli lõpetamist ning see tõi kaasa järsu muutuse tulevikuplaanide osas. Mida Janne raseduse juures kõige rohkem kartis, kuidas rasedused kulgesid ja mil moel laste saamine Janne väärtushinnanguid muutnud on – Buduaar vestles Jannega nendel teemadel lähemalt.

Esimene rasedus tuli Jannele üsnagi ootamatult ning tõi endaga kaasa suured muudatused senises elukorralduses. “Olin just lõpetanud ülikooli ja töötasin oma lemmikerialal moedisaini vallas. Rasedus oli pisut ootamatu ning senise elu ümberkorraldamine, järsk muutus tulevikuplaanides pani mind muretsema küll. Samas kohanesin uue olukorraga kiiresti ning ettevalmistused peatseks emaduseks ei lasknud mul muretseda ega hirmu tunda. Üheksa kuud on piisav aeg harjuda oma uue rolliga enne lapse sündi,” meenutab Janne oma esimest rasedust.

Paljudel naistel kaasnevad rasedusega hommikused iiveldushood, Jannel seda probleemi õnneks ei olnud. Küll aga valmistas ebameeldivusi istuv töö. “Esimest last oodates oli mul töö juures pisut raske küll. Pidin ikka kaheksa tundi päevas laua taga nii-öelda sundasendis istuma ja see vähene liikumine väsitas mind,” räägib Janne ja lisab: “Teise raseduse ajal oli mul vaja tegeleda esimese lapsega, kes oli pooleteiseaastane aktiivne tegelane. Tänu temale olin kogu aeg liikumises ning ei tundnud erilist väsimust. Teine rasedus kulgeski nagu muuseas,” naerab Janne tagantjärgi.

Emaks saamine õpetas Jannele kannatlikkust, ta pidi oma prioriteete muutma, sest nüüd olid esikohal lapsed mitte tema ise. “Enne laste saamist oled sa ikka enda jaoks number üks ja alles siis tuleb kõik muu, ent emaks saades see muutub. Sinu enese mina muutub teisejärguliseks ja egoism taandub.
Üheks eredaks näiteks on see, et avastad end dušši võtmas koos võileiva ja mobiiltelefoniga, sest oled nii fokusseeritud ühele väikesele olendile ja tema muredele,” nendib Janne.

Uurime, kas Janne on mõelnud ka kolmanda lapse saamisele? “Kolmandat last otseselt plaanis ei ole, aga kunagi ei või ette teada, mis elu tuua võib. Naudin väga emaks olemist Juliet Mariile ja Robert Alexandrile ning arvan, et praegu on neist kahest rõõmurullist mulle ning mu mehele piisavalt.”

Pikemat intervjuud Jannega loe siin

Karin Karu