KAJA KALLAS SAI omal nahal tunda, mis tunne on rattaga Tallinnas liigelda

Europarlamendi liige Kaja Kallas sai täna hommikul omal nahal tunda, mis tunne on jalgrattaga Tallinna kesklinnas sõita. Naine jagas kogemust ka enda Instagrami kontol ning ühtlasi küsib inimestelt nõu, kuidas jalgrattaga ohutult Tallinna kesklinna läbida. 

Tulin täna rattaga tööle. Käed siiani värisevad. Kaks korda oli tunne, et nüüd jään alla, paar korda hüppas käekott äärekivi kõrguse tõttu peaaegu korvist välja. Andke nõu, kuidas Tallinnas jalgrattaga kesklinna läbida,” küsib Kaja sotsiaalmeediasse postitatud foto all nõu. 

Nii mitmedki sõbrad ja tuttavad on lahkesti nõu ka jaganud. Näiteks erakonnakaaslane Yoko Alender soovitab lihtsalt praktiseerida. “Harjutamine teeb meistriks. Aegamööda leiab marsruudi, mis kõige vähem halb. Hea kui varvas rattaseljas alati maha ulatub. Ja kujutle nüüd veel, et tahaksid ka lapse rattatoolis lasteaeda viia enne, või pisut vanema omapäi ratta seljas kooli saata… Alles siis kui seda viimast rahuliku südamega saaks, võiks öelda, et tehtud,” kirjutas Yoko. 

Tallinnas ongi raske rattaga liigelda. Sõiduteel, kui aus olla, väga paljudes kohtades ei julge, kergliiklusteel aga on kohati vaat et hullemgi. Jalakäijad on täiesti ettearvamatu käitumisega ja ega kergliiklusteel märgistust ka eriti ei jälgi. Balti jaamast sõites oleksin korra peaaegu Šnelli tiigis lõpetanud – kergliiklusteel ei suutnud sõbrannad kuidagi oma lapsevankritega jalakäijate poolele ära mahtuda. Väga palju on ka kõrgeid kõnniteede ääri ja muid tõkkeid,” jagab üks lugeja enda kogemust.