Kirsti Timmer: kui laps valetab, on pahandus majas

3 kommentaari
Kirsti Timmer: kui laps valetab, on pahandus majas

Lapsed kipuvad vahel ikka pahandustesse sattuma, sinna pole midagi parata. Vahel tuleb ette ka olukordi, mil laps ei julge oma vanematele üles tunnistada, millega ta hakkama on saanud, seega ta kas valetab või jätab üldse rääkimata. Valel on aga lühikesed jalad, seega ühel hetkel tuleb tõega silmitsi seista ja oma tegu üles tunnistada. Lihtsam oleks ju algusest peale tõtt rääkida ja just siinkohal ongi vanematel väga oluline ülesanne – kuidas teha oma lapsele selgeks, et valetamine on halb ja kuidas peaks lapsega käituma, kui ta on valetanud? Kolme lapse ema Kirsti Timmer rääkis sel teemal Buduaariga lähemalt.

Lapsed kipuvad vahel ikka pahandustesse sattuma, sinna pole midagi parata. Vahel tuleb ette ka olukordi, mil laps ei julge oma vanematele üles tunnistada, millega ta hakkama on saanud, seega ta kas valetab või jätab üldse rääkimata. Valel on aga lühikesed jalad, seega ühel hetkel tuleb tõega silmitsi seista ja oma tegu üles tunnistada. Lihtsam oleks ju algusest peale tõtt rääkida ja just siinkohal ongi vanematel väga oluline ülesanne – kuidas teha oma lapsele selgeks, et valetamine on halb ja kuidas peaks lapsega käituma, kui ta on valetanud?

Kolme lapse ema Kirsti Timmer rääkis sel teemal Buduaariga lähemalt.

Kirsti tõdeb, et lastele tuleb algusest peale selgeks teha, et valetamine on halb. “Minu lapsed teavad, et ei ole olemas selliseid asju, mida emale-isale ausalt rääkida ei või. Ükskõik, kui suur jama ka poleks, kui laps räägib ausalt välja, siis me toetame ja kaitseme neid. Kui aga laps valetab, siis tuleb pahandus,” räägib Kirsti ja lisab: “Lapse peale ei tohi kurjaks saada, kui ta kohe ausalt välja räägib, millise pahandusega ta hakkama on saanud, sest muidu järgmisel korral ta ei julgegi rääkida ja valetab. Lapsed peavad tundma, et nad tõepoolest saavad oma vanematele kõigest rääkida,” soovitab Kirsti lapsevanematel oma laste peale mitte karjuda, vaid nad ära kuulata ja seda ka siis, kui laps on valesti käitunud.

Kirsti ise on alati aususest lugu pidanud. “Valetamine on üks kole asi. Jube hea mälu peab olema valetajal, et ta teaks kellele ja mida ta kokku luisanud on.”

Karin Karu