Kirsti Timmer: õige ellusuhtumine teeb minu elu imeliseks

Kirsti Timmer: õige ellusuhtumine teeb minu elu imeliseks

On olemas selline ütlus nagu hommikul vale jalaga voodist välja astumine ehk siis kui hommikul läheb midagi valesti, on tuju terveks päevaks rikutud. Millest see tuleneb, et kui hommikul paar pisikest asja nihu lähevad, ongi tuju halb? Tegelikkuses on kõik kinni meis endis ja see, kuidas me ebameeldivuste ja pingetega toime tuleme, on iga inimese enda teha … Tuntud raadiohääl ja saatejuht Kirsti Timmer võtab pidevalt vastu uusi väljakutseid, tal on kolm last, ta jõuab kõikjale ja tuju on tal alati hea. Mida Kirsti teisiti teeb? 

On olemas selline ütlus nagu hommikul vale jalaga voodist välja astumine ehk siis, kui hommikul läheb midagi valesti, on tuju terveks päevaks rikutud. Millest see tuleneb, et kui hommikul paar pisikest asja nihu lähevad, ongi tuju halb? Tegelikkuses on kõik kinni meis endis ja see, kuidas me ebameeldivuste ja pingetega toime tuleme, on iga inimese enda teha …

Tuntud raadiohääl ja saatejuht Kirsti Timmer võtab pidevalt vastu uusi väljakutseid, tal on kolm last, ta jõuab kõikjale ja tuju on tal alati hea. Mida Kirsti teisiti teeb? 

Kirsti tunnistab, et ükski hommikune juhtum ei suuda tema päeva rikkuda. “Ma ei kuulu nende inimeste hulka, kellel üks juhtum terveks päevaks tuju rikub. Ma ei oska isegi seletada seda, miks see lumepall mõnel nii veerema kipub, aga minul pole seda lumepalliefekti kunagi olnud. Muidugi on ka minul pingeid ja kohustusi, aga nendega tuleb lihtsalt toime tulla, ise oleme need kohustused endale ju võtnud, mis siis ikka närvitseda. Minu arust on elu nii ilus, et üksikutel äpardustel ei tohi küll lubada oma tuju kallale tulla,” tõdeb ta.

Emotsioonid ja ellusuhtumine mängivad meie igapäevaelus suurt rolli. “Kui ise oled rõõmus ja positiivne, tõmbad seda rõõmu ja positiivsust ka ligi. Kui torised ja porised, ei märkagi head ja paha tuju rikub ise kogu su järgneva päeva olemise ja kuna paha tuju võib olla nakkav, siis on see eriti ohtlik viirus. Seega, kui kuum kohv kukub varbale, tuleb varvas lihtsalt külma vee alla panna ja kogu lugu,” naerab Kirsti.

Aga kuidas Kirsti sellise ellusuhtumiseni jõudis? “Ma arvan, et ma olen lihtsalt endaga sõbraks saanud ja rahul sellega, mis elu mulle kinkinud on, mul ei ole põhjust nuriseda ega toriseda. Ja mingi suur tujutseja pole ma kunagi olnud, mind ajavad need “tujude inimesed” natukene isegi naerma – täiskasvanud inimene peaks ikka oma tujusid suutma kontrollida. Elu on lühike, seda tuleb nautida, mitte rikkuda.”

Kirsti suhtumisest on nii mõndagi õppida!

Karin Karu