TUNTUD NAISED kommenteerivad: kui tihti nemad endale uusi riideid ostavad?

TUNTUD NAISED kommenteerivad: kui tihti nemad endale uusi riideid ostavad?
pilt: erakogu

Ostlemine võib olla vägagi sõltuvust tekitav ja seda eriti allahindluste ajal.

Kui tihti soetavad endale uusi riideid ning moekaupu tuntud Eesti naised? Meigikuninganna Jana Boberg tõdeb, et poodides ringi käimine võtab tema jaoks liiga kaua aega, ent interneti teel saab siiski üsnagi tihti miskit tellitud. Nelja poja ema Silvia Ilves pole aga viimase kahe kuu jooksul endale ühtegi uut eset ostnud.

Jana Boberg väärtustab oma aega ning ostleb võimalikult targalt. “Põhiliselt tellin asju internetist. Kulutan tänu sellele oluliselt vähem aega, valik on palju parem ja hind samuti. Näiteks USAsse puhkusele minnes meeldib mulle nii teha, et oma puhkust maksimaliseerida ja shoppamisele võimalikult vähe aega raisata, siis tellin mõned päevad enne reisile minekut internetist asjad juba hotelli (enne muidugi teavitan sellest hotelli) ja kui kohale jõuan, siis on asjad juba enamasti kohal või saabuvad esimestel päevadel,” jagab Jana kavalat nippi.

Kaunitar tõdeb, et talle meeldib end iga kuu mõne uue ja ilusa esemega premeerida. Tal on omad kindlad lemmikbrändid, mida ta usaldab ning tundmatute brändide esemeid ta nii naljalt ostma ei kipu, sest puudub kindlustunne toote kvaliteedi osas.

Moeblogija Kätriin Kübar nendib, et ta on üpriski agar shoppaja. “Mõnes kuus tuleb rohkem oste, mõnes vähem. Oleneb jällegi hooajast ja trendidest, sügisel ja kevadel on inspiratsiooni rohkem. Samas kõik riided, jalanõud ja aksessuaarid, mis seisma jäävad, jõuavad edukalt järelturule,” toonitab kaunitar, et ta pooldab kahe käega taaskasutust.

Foto: pilt: erakogu

Suunamudija ja lauljatar Helen Adamson ei osta aga ise riideid peaaegu üldse. “Ostan ainult hädavajalikku. Nüüd näiteks tellisin endale matkamiseks kaks paari retuuse, pusa ja kaks nokamütsi. Enamus oma riideid olen saanud koostööde raames ja ma olen selle eest tõesti väga tänulik. Mulle ei meeldi üldse shoppamas käia ja kui ma pean midagi endale ostma, siis eelistan internetist tellida, sest see on minu jaoks stressivabam. Tean, et mul on uusi jooksutosse ja matkajalatseid vaja, seega peagi tuleb siiski ise poodlema minna,” muigab Helen.

Foto: erakogu

Lauljatar Synne Valtri käib ostlemas eelkõige siis, kui tal esinemiste jaoks miskit vaja on. “Kas siis esinemiste või muusikavideote tarbeks ostan nii riideid kui ka aksessuaare. Kui midagi vaja on, siis ostan,” nendib ta.

Foto: pilt: Buduaar

Lauljatar ja telenägu Kethi Uibomägi on aga otsustanud oma garderoobi sootuks välja vahetada. “Mul on käsil enda stiili muutmine või siis õigemini ma tahan olla naiselikum ja klassikalisem. Selles osas vajasin ka stilisti abi ja Aulikki Puniste aitas mind väga,” tõdeb Kethi.

Kiirmoodi Kethi ei hinda ning brändikaubad talle samuti huvi ei paku. “Vaatan pigem materjali. Eelistan puuvilla, siidi, kašmiiri ja villa. Hetkel mul ei olegi kapist mitte midagi võtta, mida kanda saaks. Pooldan väga ka taaskasutust ning soetan ka sealt vahel kvaliteetseid esemeid,” nendib lauljatar.

Kethi armastab üle kõige aga jalatseid ning ütleb, et neid tahaks ta alati kuhjaga kokku osta. Viimasel ajal on ta aga märksa praktilisema suuna võtnud ning kõik ostud, mis ta teeb, on eelnevalt läbimõeldud. “Minu viimane ost oli käsitsi valmistatud Kauni Design villane kardigan, Diana Arno kollektsioonist mantel ja pükstükk.”

Foto: pilt: erakogu

Nelja poja ema Silvia Ilves ütleb, et uskumatul kombel pole ta endale viimase kahe kuu jooksul mitte ühtegi rõivaeset soetanud. “Varasemalt ikka korra nädalas nägin mõnel poeaknal midagi ägedat ja ostsin ära. Aga nüüd olen hoopis oma kappides avastanud uusi esemeid, mida ma pole kordagi kanda jõudnud. Mulle oli see restart väga vajalik,” muigab Silvia.

Silvia tõdeb, et tal on kodus neli suurt kappi, mis on kõik riietest pungil täis ning puudust tal rõivastest ei ole. Küll aga tuleb tal peagi oma lastele uusi riideid osta. “Kõik püksid on auklikuks joostud ja pluusid väikeseks jäänud.”

Foto: erakogu

Osale ka nädala gallupis ning anna teada, kui tihti sina uusi riideid ja muud moekaupa endale soetad. Gallup asub siin!

Sarnased artiklid