Reklaam sulgub sekundi pärast

LAURA VALK vastab põletavatele küsimustele ajakirja Buduaar veergudel!

Buduaari ajakiri

Laura Valk
Laura Valk — FOTO: Gerttu Teor

Laura Valk on üks tuntumaid, nõutumaid ja sotsiaalmeedias enim jälgitavamaid uue ajastu terapeute ja enesearmastuse õpetajaid Eestis. Oma töös aitab ta inimestel alateadvusest lahendada teemasid nagu armastuse puudus, kaassõltuvus, armukadedus, hirm hülgamise ees, sõltuvused, vägivaldsus, erinevad füüsilise keha sümptomid, lapsepõlvetraumad, lein ja kaotusvalu. Lisaks aitab ta ka naistel yoni massaaži abil vabastada seksuaalsusega seotud blokeeringuid kehatasandilt. Laura on silma jäänud ja tuntust kogunud ka oma What Would Laura Do? rubriigiga Instagramis, kus teravad ja ausad vastused saavad ka kõige põletavamad suhteküsimused.

Laura jagab oma mõtteid Buduaari lugejatega:

Mees suhtleb vahepeal palju ja teisel hetkel on kadunud. Mida teha?

Ta tuleb ja läheb ainult sellepärast, et sina oled teda kannatlikult ootamas ja kättesaadav. Tuleb, saab sinult kätte, mida vajab, ja siis kaob jälle. Mina vaataks üle, miks ma sellise asjaga nõus olen. Ja lõpetaks meeste jaoks boksipeatuseks olemise.

Mees ütleb, et mina ise tahtsin lapsi, siis olgugi ma nendega 24/7. Ma ei ole kolm aastat kusagil käinud ja oma aega veetnud. Kuidas seda lahendada?

Pean tõdema – halb olukord. Mitte ainult, sest kodus on vastutus totaalselt paigast, aga ka sellepärast, et laste isa valik on mööda läinud. Mitte mehe valik, aga just laste isa valik. Tema kaitseks ütlen, et ta ilmselt ütles päris ausalt enne laste saamist, et ta neid ei taha või sellest ei hooli. Kui siiski lapsed saada mehega, kes neid ei taha, ongi vaja arvestada, et kas mees ei osale kasvatamises üldse ja läheb minema või osaleb minimaalselt. Ehk vastutus laste eest lasub naise õlul. Kas see on õiglane? Ei. Kas seda oleks saanud vältida? Jah.

Samas tehakse lapsi kahekesi ja seal on küll mõlemal võrdne vastutus. Olukord, mida hiljem muuta ei saa. Saab muuta enda standardeid, sest ma ei kujuta ette, et ma sellise mehe sokke peseks, talle süüa teeks ja temaga öösiti seksiks. Minu jaoks ei ole lihtsalt atraktiivne kaaslane, kes minusse ja pereellu nii lapsikult suhtub. Saab paluda sõbrannasid või pereliikmeid, et endale siiski oma aega saada. Oma vajaduste täitmine on iga inimese enda vastutus ja abikäsi leidub ka mujal.

Kui mulle meeldib mees, aga ta ei lähene mulle ega kutsu mind välja, siis kuidas ma ta ise välja kutsun?

Ei kutsugi! Mees, kes on sinust huvitatud, kutsub sind ise. Kui ei kutsu, siis ei ole piisavalt huvitatud või ta ei ole oma eluga seal kohas, et kohtamas käia.

Nii palju paistab olevat mehi, kes on just pikaaegse suhte lõpetanud, keskenduvad tööle või ei otsi suhet. Kas tasub üritada või mitte?

See on väga imetlusväärne, kui mehed ja üldse inimesed seda väljendada julgevad, et neil on elus hetkel muud prioriteedid. Ja see ongi okei! Meil on elus erinevad etapid ning terve elu ei saagi pühendunud paarisuhtes olla, vahepeal võiks ka muudele asjadele keskenduda. Küll aga saame ühist tulevikku ja olevikku ehitada ainult inimesega, kes soovib samu asju, nagu meie. Tegelikult on see teise inimese piiridest üle sõitmine, kui kuuleme, et nad ei taha suhet, ja hakkame siis neid suhtesse võrgutama või manipuleerima! Ehk siis, austa seda, mida ta sulle ütleb, ja kui sina soovid pühendunud ja 100% panustavat partnerit, siis sellest dünaamikast seda ei leia. Surudes ennast kohta, kust me ei saa seda, mida vajame, tekib viha. Olles poolkõvas suhtedünaamikas, raiskame aega ja ajame asjad enda jaoks mõttetult keeruliseks. Siin ei mängi isegi rolli see, kui imelised need mehed olla võivad. Suund elus ja väärtused on kõige alus. Mina laseksin neil meestel minna ja ütleksin, et nad on võrratud ja ootan hea meelega nende kõnet siis, kui nad on jõudnud enda jaoks kohta, kus on valmis minema all in. Ja see toimib.

Laura Valk vastab talle saadetud küsimustele ajakirja Buduaar veergudel! Saada enda põletav küsimus [email protected]!