Imevetikas Spirulina – langetab kaalu, turgutab tervist ja võitleb isegi vähiga!

Sisuturundus

spirulina
Spirulina

Spirulina on väga kõrge toitainete sisaldusega, võimsate antioksüdantsete ja põletikuvastaste omadustega sinivetikate liik. Uuringud näitavad, et see võib parandada kolesterooli ja triglütseriidide taset, pärssida oksüdatsiooni, alandada vererõhku ja alandada tühja kõhuga veresuhkru taset. Mõned uuringud on koguni leidnud, et spirulinal on vähivastased omadused. Lisaks on spirulina tarbimine andnud häid tulemusi võitluses allergilise riniidi ja aneemiaga.

Spirulina on üks maailma populaarsemaid toidulisandeid. Tegemist on organismiga, mis kasvab nii magedas kui ka soolases vees. Antud tsüanobakterite tüüpi nimetatakse sinivetikateks. Nii nagu taimed, võivad tsüanobakterid toota päikesevalgusest energiat fotosünteesi protsessi kaudu. Spirulina on väga suure toiteväärtusega ning suurepärane valgu-, vase- ja b-vitamiini allikas.

Oksüdatiivne stress võib kahjustada rakke ja põhjustada kroonilist põletikku, mis soodustab vähi ja muude haiguste teket. Spirulina on suurepärane antioksüdantide allikas, mis võib kaitsta oksüdatiivsete kahjustuste eest. Selle peamine aktiivne komponent on antioksüdant fükotsüaniiniks, mis annab spirulinale ainulaadse sinakasrohelise värvuse. Fükotsüaniin võitleb vabade radikaalidega ja blokeerib põletikku soodustavate molekulide tootmist, pakkudes muljetavaldavat antioksüdantset ja põletikuvastast toimet.

Alandab kolesterooli taset ja vererõhku

Südamehaigused on maailmas peamisi surmapõhjuseid. Spirulina võib alandada üldkolesterooli, LDL (halva) kolesterooli ja triglütseriidide taset, suurendades samal ajal ka HDL (hea) kolesterooli taset. Meie keha rasvstruktuurid võivad oksüdeeruda, põhjustades paljude haiguste progresseerumist. Mitmed uuringud näitavad, et spirulinas sisalduvad antioksüdandid võivad aidata seda vältida.

Kõrge vererõhk on paljude tõsiste seisundite, sealhulgas südameinfarkti, insuldi ja kroonilise neeruhaiguse peamine põhjus. Spirulina võib alandada ka vererõhku, sest suurendab lämmastikoksiidi tootmist. Mõned tõendid viitavad sellele, et spirulina võib olla kasulik II tüüpi diabeediga inimestele. Lisaks võivad spirulina toidulisandid olla tõhusad allergilise riniidi vastu, vähendada aneemiat vanematel täiskasvanutel ning suurendada vastupidavust ja lihasjõudu treenimisel. Kuigi on vaja teha täiendavaid uuringuid, on leitud, et spirulinal võivad olla lausa vähivastased omadused. Eriti tõhus tundub see teatud tüüpi suu vähieelsete kahjustuste vastu.

Toidulisandi ostmisel jälgi kvaliteeti

See pisike vetikas on toitainetest tulvil. Spirulina sisaldab korralikus koguses magneesiumi, kaaliumi ja mangaani. Lisaks on supilusikatäies spirulinas vaid 20 kalorit ja alla 2 grammi süsivesikuid. Spirulinast saab ka vähe rasva – umbes ühe grammi supilusikatäie kohta. Kõige tipuks sisaldab spirulina nii oomega-6 kui ka oomega-3 rasvhappeid vahekorras 1,5–1,0. Spirulinas sisalduva valgu kvaliteeti peetakse suurepäraseks ja see annab kõik teie kehale vajalikud asendamatud aminohapped.

Spirulina on üks kõrgeima toiteväärtusega taimi. See sisaldab mitmeid elutähtsaid looduslikke koostisosi, mistõttu võib seda pidada supertoiduks. Spirulina Diet on toidulisand, mis varustab organismi vajalike mineraal- ja valkainetega, vähendab söögiisu ja aitab tekitada täiskõhu tunnet.

Spirulina Diet mikrovetika tablett

Mitmekülgse koostise ja omaduste tõttu sobib spirulina vetikas eelkõige kaalulangetajatele, taimetoitlastele, sportlastele ja füüsilise vormi eest hoolitsejatele. Ei sisalda loomseid koostisosi, laktoosi, pärme, gluteeni ega magusaineid.

 • Sisaldab 100% Spirulina mikrovetikaid, mis on kasvanud magevees rangelt kontrollitud tingimustes
 • Selliselt kasvatatud spirulina ei sisalda näiteks tuvastatavas koguses joodi
 • Looduslikud koostisosad taimetoitlastele, sportlastele ja kaalujälgimisel.
 • Laktoosi-, pärmi-, gluteeni- ja magusainetevaba. Vegan.
 • Toodetud Soomes
spirulina
spirulina

Spirulina Diet toidulisandi kasutegurid

 • Spirulina sisaldab ohtralt vitamiine (nagu B1, B2, B6, B12 ja beetakaroteen), mineraalaineid (nagu fosfor, naatrium, magneesium, raud, kaltsium, tsink ja mangaan), aminohappeid ja valke.
 • Tänu kõrgele ja mitmekülgsele toitainete sisaldusele on spirulina ideaalne toidulisand eelkõige veganitele, sportlastele ning ühekülgse ja ebaregulaarse toitumisega inimestele.
 • Spirulina on ka mitmekülgne toidulisand sportlastele ja kulturistidele.
 • Kuna spirulina aitab vähendada söögiisu, sobib toode ka dieedipidajatele, et soodustada kaalulangust ja garanteerida elutähtsate toitainete saamine eridieedi ajal.
 • Uuringud näitavad, et spirulina aitab tugevdada organismi immuunsüsteemi.
 • Uuringud näitavad, et spirulina võib aidata ära hoida viiruste kuhjumist organismis ja seeläbi tugevdada organismi immuunsüsteemi.

Kõrgkvaliteetse Spirulina toidulisandi ja teised tervisetooted saate soetada Tervis24 veebipoest siit.