Reklaam sulgub sekundi pärast

PÄEVAKÜSIMUS: kas duši alla saab minna, kui pesumasin töötab?

Paljudes majapidamistes tekitab üsna suurt arutelu küsimus, kas dušši alla saab minna, kui pesumasin töötab. Ühed väidavad, et saab küll ning teised on enam kui kindlad, et selline teguviis võib olla ohtlik. Ajaleht Iltalehti pani kirja tõe.

"Pesumasin kestab küll veepritsmeid, kuid duššiga seda pesta ei tohi ning samuti ei tohi masin olla saunas," kommenteeris Sami Karisola Soome Turvalisus- ja kemikaalifirmast. 

Karisola soovitab alati üle vaadata pesumasinaga kaasas oleva õpetuse, sest masinad võivad olla erinevad. Üks asi on aga kindel - alati tuleb jälgida, kas kodumasin on veepritsmekindel või mitte. "Pesumasin on mõeldud just nendesse ruumidesse, kus võib tekkida veepritsmeid. See tähendab, et kui pesumasin töötab, võib samaaegselt ka dušši all käia," sõnas ta. 

See aga ei tähenda siiski seda, et pritsmekindlad on ka pistikud ning kui pesumasin asetseb dušširuumis ei tohiks kasutada ka pikendusjuhet. Karisola rõhutab, et kui masin on õigesti asendatud ning inimene on tutvunud ka õpetuses olevate turvalisusnõuetega, siis on dušši all käimine pesumasina töötamise ajal täiesti ohutu.