Reklaam sulgub sekundi pärast

SUUR 2023 AASTAHOROSKOOP

Astroloog Peeter Tammela

Illustratiivne pilt
Illustratiivne — FOTO: 123rf.com

Planeedid näitavad, et 2023. aasta saab olema harukordne. Loe lähemalt, mida uus aasta sinu tähemärgile toob!

2023. aasta on üsna harukordne, sest nii mõnedki aeglaselt liikuvatest planeetidest vahetavad korraks sodiaagimärke, aga liiguvad siis jälle vanasse märki tagasi. Nende aeglaste planeetide sisenemist järgmistesse märkidesse saab tõlgendada nii, et need oleksid justnagu märguanded uute aegade tulemisest, mis võivad kulmineeruda näiteks 2024–2025 aastatel. Seega võime oletada et aastad 2024–2026 võivad olla tõeliselt murrangulised, aga nende murranguliste sündmuste nõrgad signaalid hakkavad meieni jõudma juba 2023. aastal.

Pea läbi aasta kestev (märtsi keskpaigast detsembri alguseni) aspekt on Pluuto kvadraat Kuu sõlmedega.

Pluuto, kui suurte muutuste ja transformatsioonide sümbol, tekitab siin suure pinge mineviku ja tuleviku vahel. Kuna Lõunasõlm on mineviku sümbol ja Põhjasõlm tuleviku sümbol, siis Pluuto selline asend on kui seis noateral – ehk siis on võimalus kalduda tagasi Lõunasõlme ehk mineviku, oma mugavustsooni suunas – või teha julge hüpe tuleviku ideaalide ja eesmärkide poole.

Pluuto ja Kuu sõlmede aspekt on täpne 23. juulil ja sellel päeval moodustub niinimetatud Suur Rist, mille üheks tipuks on ka Päike. See seis võib tähendada, et maailm ütleb lahti mingitest vanadest väärtustest, loobub milleski, mis siiani oli iseenesestmõistetav jaa võtab omaks täiesti uued põhimõtted või väärtused. Aga võib-olla ka vastupidi – hoitakse kramplikult kinni minevikust ja loobutakse kõigest uuest ja progressiivsest. Ehk siis keeldutakse tuleviku suunas liikumast, kuna kardetakse, mida see võib kaasa tuua.

Samuti võib seda seisu võrrelda suure ristteega, kus tuleb võtta vastu otsus, milline tee valida. See võib olla üsna saatuslik valik – selles mõttes, et seal ristteel tehtud otsust ei saa enam hiljem muuta.

Seega võib 2023. aasta olla seotud inimkonna ühe kõige olulisema valikuga, millest sõltub meie kõigi saatus.

Jaanuari esimene dekaad võib tuua muutusi seal, kus need on kõige vajalikumad ent kuu teises pooles suurenevad võimuvõitlus ja survemeetodid ning konfliktid on kerged tekkima.

Veebruaris valitsevad sügavad ja pisut kummalised meeleolud. Otsitakse kindlust ja stabiilsust, üritatakse toetuda sellele, mille peale võib kindel olla.

Märtsis tugevnevad boheemlaslikud meeleolud, paljud seilavad unistuste lainel, püüdes reaalsuse eest põgeneda. Ollakse tundlikumad igasuguse välise mõju, samuti ravimite ja alkoholi suhtes. Märtsi esimene dekaad võib aga kujuneda üsnagi pingeliseks – provokatsioonid langevad viljakale pinnasele.

Aprillis võib ette tulla oma võimete ja võimaluste ülehindamist, samuti mitmesuguseid liialdusi. Ülepingutamised on kerged tulema. Probleemiks on ka tormakus ja kiirustamine.

Mais võib paljudel tekkida soov täiel rinnal elu nautida. Seda eriti kuu esimeses dekaadis. Probleemiks võib olla laiskus. Samas valitsevad romantilises plaanis äärmiselt head võimalused, kuid siin on oht minna soovmõtlemise libedale teele.

Umbes 5.–15. maini on võimalikud mitmesugused ootamatused. Asjad ei pruugi minna nii nagu planeeritud. Ettevaatust liikluses!

Samas võivad terve maikuu jooksul tekkida Jupiteri ja Pluuto kvadraadi tõttu juriidilised probleemid, vastuolud seadusega – eriti just poliitilises plaanis, seoses võimu ja positsiooni kuritarvitamisega.

Juuni esimene pool võib kujuneda pingeliseks inimsuhete liinis, seevastu kuu teine pool esile tuua mitmesuguseid keerukusi ja segaseid asjaolusid. Samuti valitseb juuni teises pooles ülisuur provokatsioonide oht, ka  on võimalikud ootamatud ja äkilised sündmused või siis lihtsalt ebatavalised arengud. Ülimat ettevaatust liikluses ja ümberkäimisel ohtliku tehnikaga!

Juuli esimese nädala mõjud on sarnased juunikuu teise poole omadele. Samas võib juuli esimene dekaad olla seltskondlikus plaanis äärmiselt põnev ja vaheldusrikas, laiemas plaanis võib seda öelda terve juuli kohta.

Ka romantilised suhted tekivad tavalisest kergemini, samas ei pruugi need jääda püsivaks – pigem on tegemist kerge seiklusega.

Juulis ajavad inimesed taga kõmu ja sensatsiooni, soovitakse kogeda midagi erilist. Samas oli juuli teises pooles tunda tugevat pinget või mingit ebamäärast ärevust. Tunda annavad konkurents ja rivaalitsemine. Samuti võivad kujuneda äärmiselt keerulised ja vastuolulised arengud.

August tõotab tulla samuti üsna rahutu kuu –eriti just aeg 10. umbes 21. augustini. Sellel ajal on taaskord võimalikud äkilised ja ettearvamatud sündmused. Siis ei tasuks alustada oluliste ettevõtmistega, kuna need areneksid hoopis teises suunas, kui algselt kavandatud.

Umbes 15.–30. augustini tuleks Marsi ja Neptuuni opositsiooni tõttu vältida enda liigset väsitamist. Samuti ei tohiks ette võtta midagi, millest puudub piisav ülevaade. Laiemas plaanis ei soovitaks üldse midagi olulist ette võtta.

Seevastu september (eriti kuu teine pool) võib tuua paljudes valdkondades olulise läbimurde. Kergem on vabaneda takistustest ja oma aja ära elanud teemadest. Õhus on palju uudsust ja originaalsust, mis võimaldab leida probleemidele häid lahendusi.

Oktoobris toimub jällegi paljude protsesside pingestumine. Tuli võib tuha all uuesti hõõguma lüüa. Vaja on olla äärmiselt diplomaatiline ning vältida igasugust tüli üles kiskumist. Eriliselt ettevaatlik tuleks olla nii liikluses kui ka mujal, kus võib mingi õnnetus aset leida.

Umbes 4. kuni 18. novembrini on taaskord selline aeg, mis paistab silma oma ebastabiilsuse ja ettearvamatusega. Jällegi on võimalikud mitmesugused ootamatud sündmused, mis võivad olla seotud mässumeelsuse ja provokatsioonidega. Või siis lihtsalt mingite õnnetusjuhtumitega.

Positiivsel juhul võib see periood olla ka olulise läbimurde ajaks, mil õnnestub välja murda surnud ringist.

November tervikuna on seotud äärmiselt võimsate ja intensiivsete energiatega, mis võivad olla nii lõhkuva kui ka ülesehitava iseloomuga, kuna valitsevad ülitugevad Skorpioni märgi mõjud.

Umbes 10. kuni 24. detsembrini (Marsi-Orcuse kvadraat) on kahjuks jällegi käes pingelised päevad, mis toovad esile konkurentsi, võimuvõitluse ja agressiivsuse erinevad vormid.
Kuid nagu ikka – positiivsel juhul võib olla see ajaks, mil õnnestub palju asju korda saata, kuna energiat on palju ning tahtejõud tugev.

Kuid praktiliselt samal ajal (12.–22. detsember) mõjub risti vastupidise mõju aspekt – nimelt Päikese kvadraat Neptuuniga – see seis on seotud jõuetuse ja väsimustundega, eesmärkide ähmasusega, pettuse ja enesepettusega.

Loomingulises plaanis võib see aga olla äärmiselt viljakas periood, kunstiinimeste õnnistus. Samas tuleks sellel ajal piiri pidada alkoholi ja ravimitega, kuna võib esineda ülitundlikkust ja organismi ülereageerimist.

Jupiter Jääras: 20. detsember 2022 – 16. mai 2023.

Jäär on sodiaagi esimene märk ja sümboliseerib algust, algatust, otsustavust ja riskijulgust. Jäära motoks on: „Mina olen!“

Kui Jupiter liigub Jääras, oleme palju enesekindlamad ning valmis proovima uusi asju, algatama uusi tegevusi. Näitame üles suuremat initsiatiivi ning kohati võime olla liigagi hulljulged. Oleme julged ja entusiastlikud, valmis vanakuradi endaga rinda pistma.

Meie ego saab juurde uut tulist energiat, mistõttu võime olla ka suuremad egoistid. Jupiter Jääras võib kaasa tuua mustvalge mõtlemise, suureneb kannatamatus ja soov saada kõike kohe ja kiiresti. Probleemiks võib olla tormakus ja kiirustamine.

Kuna Jupiter valitseb ka ideoloogiat, maailmavaadet ja religiooni, siis võivad sellelt pinnalt paljud pinged ja konfliktid alguse saada. Ka hariduse/teaduse maastikul ning poliitikas võib jalgealune tuliseks minna.

Samas annab Jäära mõju meile rohkelt energiat, ürgset vitaalsust ja tahet raskete olukordadega toime tulla. See on aeg, kus suudame toetuda vaid iseendale, olla teistest sõltumatud ja iseseisvad.

Jupiter Sõnnis: 16. mai 2023 – 26. mai 2024.

Jupiter on sodiaagi teine märk ning sümboliseerib püsivust, stabiilsust, tugevust, elutervet maalähedust.

Sõnni motoks on: „Mina oman!“

Jupiteri liikumine Sõnni märgis toob esile Sõnni positiivsed omadused, nagu praktilisus, kannatlikkus, tugev elujõud, võime nautida elu, loodust, maalähedust. Seda aga peamiselt siis, kui Jupiter teeb positiivseid aspekte. Negatiivse Jupiteri puhul tekib paljudel soov naudingutega liialdada, tooni võib anda laiskus ning soovimatus tegeleda tõsiste asjadega.

Sõnni märk seotud kõige maalähedase ja ürgsega, seksuaalsusega, toitumise ja muude elu põhivajadustega.

Samas võib positiivne Jupiter anda Sõnni märgile kõrgema vibratsiooni, tõsta elu põhivajadused veidi kõrgemale tasandile. Siin võib tekkida positiivne süntees looduslähedusest ja filosoofiast, ürgsetest naudingutest ning vajadusest õppida ja ennast harida. Positiivne Jupiter Sõnnis võib meil aidata üle saada kadedusest, kitsarinnalisusest, ahnusest ja ülemäärasest rahakultusest. Paraku võib negatiivsete aspektidega Jupiter just mainitud omadusi võimendada.

NB! Tuleb aru saada, et pikad tsüklid ehk siis antud juhul näiteks Jupiter Jääras ja Jupiter Sõnnis – avalduvad ikkagi perioodiliste tõusude ja mõõnadena. Seda nii üldmõjudes kui ka iga konkreetse sodiaagimärgi puhul. Ei ole ju võimalik, et terve aasta jooksul on meil kõigil üks kindel olukord või meeleolu. Selliste pikkade tsüklite puhul on tegemist pideva, kuid siiski üsna nõrga taustamõjuga, mis aktiviseerub juba kiiremate planeetide mõjutuse läbi. See on nagu suvi või talv – kogu aeg ei paista päike ja kogu aeg ei saja lund...

JÄÄR

Jupiteri liikumine Jääras annab sinule kui Jäärale juurde palju entusiasmi ning muudab sind veelgi koleerilisemaks. Naudid palju suuremat populaarsust, samuti tõmbad ligi sulle kasulikke inimesi. Sinu vaimne autoriteet võib oluliselt suureneda, mistõttu sinu arvamustega ja nõuannetega arvestatakse. Samuti võib sul olla tavalisest rohkem juhuslikku õnne ja vedamist. Vanad probleemid, mis tundusid ennem ületamatut, võivad nüüd saada ootamatult lihtsa lahenduse.

Kui aga Jupiter on negatiivsetes aspektides, siis võid kergesti üle pingutada või millegagi kõvasti liialdada. Samuti võid olla hooletu, kiirustav ning kipud asju nägema must-valgelt. Kipud probleeme lihtsustama ja neisse pealiskaudselt suhtuma. Jupiter Sõnnis annab sulle rohkem õnne rahaasjades, üldse kõikides praktilistes ja maistes tegevustes. Samas võid olla väga kangekaelne ning teiste arvamusi mitte kuulda võtta. Otsid suuremat turvatunnet, tahad toetuda millelegi kindlale ja stabiilsele.

Parim aeg romantilisteks suheteks ning ka seltskondlikuks eluks on 20. veebruarist kuni 17. märtsini. Veenus liigub sellel perioodil Jäära märgis, mis muudab sind teiste silmis populaarseks ja ligitõmbavaks. Järgmine Veenuse soodne asend leiab aset lausa 5. juunist lausa 9. oktoobrini. Samas liigub Veenus 23. juulist 4. septembrini retrograadselt, mis võib tähendada seda, et pead suhete liinis mingeid vanu võlgu maksma – või makstakse sulle võlad tagasi.

Töises plaanis võivad olulisemad kuud olla jaanuar, juuli-august ja september. Jaanuaris võib ette tulla tugevat konkurentsi ja võimuvõitlust. Samas on võimalik ka oluline läbimurre.Tervisele peaksid suuremat tähelepanu pöörama märtsis ja augustis. Novembris tasuks ettevaatlik olla võimalike traumade ja vigastuste suhtes. Liikluses maksimaalset tähelepanu!

SÕNN

Jupiter Jääras toob esile sinu loomingulisema poole. Sinu alateadvuses toimuvad tavalisest aktiivsemad protsessid, mistõttu suudad oma intuitsiooni sähvatusi ka paremini kinni püüda. Negatiivse Jupiteri korral võid oma probleeme liiga tõsiselt võtta ja näha asju valedes proportsioonides. Võid olla ka hajameelne, unistav ja teiste poolt mõjutatav.

Jupiteri asend Sõnnis on hoopis teistsuguse mõjuga. Nimelt võid olla üsnagi kangekaelne ning uutele ettepanekutele sõrad vastu ajada. Teisest küljest võid hakata suuremat huvi tundma mingite vaimsete või filosoofiliste teemade vastu. Sul võib tekkida soov midagi uut juurde õppida või ennast täiendada. Negatiivse Jupiteri puhul võivad aga materiaalsed huvid lämmatada sinu vaimsed suundumused. Samuti võid ennast teistest paremaks pidada.

Veenus liigub Sõnnis 17. märtsist 11. aprillini. See võib osutuda ajaks, mil ilu ja armastus jõuavad kergemini sinuni. Seega parim aeg armuasjadeks ja üldse meeldivate suhete loomiseks. 9. oktoobrist 8. novembrini valitsevad umbes sarnased mõjud. Samas lisandub ka juhusliku õnne moment – seega võib mõõdukas risk ennast õigustada. Kõikide üks-ühele suhete loomiseks on soodne aeg ka 4.–29. detsembrini.

Sotsiaalses ja ühiskondlikus plaanis oled kõige edukam jaanuaris ja veebruaris. Septembris ja oktoobris võib sul tekkida tahtmine töises plaanis teistest ette rebida. Samas tasuks oktoobris hoida tervist ja end mitte liialt tööga ära tappa, kuigi enesetõestamise soov võib olla suur.

KAKSIKUD

Jupiter Jääras annab Kaksikutele positiivsel juhul suurepärase võime näha kaugemat tulevikuperspektiivi. Suudad suurepäraselt mõista seda, mida peaksid tegema, et saavutada tulevikus edu ja rahulolu. Samuti annab selline Jupiteri positsioon sageli mõjuvõimsaid või kuulsaid sõpru-tuttavaid. Mingist rühmast või seltskonnast võib sulle väga suurt kasu sündida. Seetõttu on see aeg soodne liitumiseks erinevate rühmade ja gruppidega ja miks mitte ka mõne erakonnaga. Negatiivsetes aspektides Jupiteri puhul võid aga teha liiga suurejoonelisi tulevikuplaane, mis käivad sul ilmselgelt üle jõu.

Sõnnis liikuv Jupiter avab sinu alateadvuse väravad – positiivsel juhul oled äärmiselt loominguline ja tajud ühtsust kogu universumiga. Jupiteri negatiivsete aspektide korral oled aga tujust ära ja näed igas põõsas tonti või lausa Saatanat ennast. See aeg on õige aeg tegelemaks spirituaalsete ja müstiliste teemadega, teha lähemat tutvust oma „sisemise minaga“. Pead õppima ennast armastama sellisena, nagu oled. Ei ole vaja olla kellegi teise moodi – ole sina ise!

Nooretele ja vallatutele on parim aeg 11. aprillist 7. maini, mil Kaksikute märgis liigub Veenus. Meeldivaid sündmusi ja inimsuhteid on sellel perioodil rohkem.

Veenuse asend on õnnelik ka 8. novembrist 4. detsembrini, mil sul võib olla tavalisest rohkem juhuslikku õnne ja vedamist.

Marss liigub Kaksikute märgis kuni 25. märtsini. Sellel ajal on sul tavalisest rohkem energiat ja pealehakkamist, mistõttu võiksid siis ette võtta midagi energiamahukat. Samuti suudad ennast teiste ees rohkem maksma panna.Töises ja ühiskondlikus plaanis võib märtsis ette tulla palju kulminatsioone – samas võib olla tugev ka konkurents. Ka november võib selles liinis rohkem esile kerkida. Aprillis ja osaliselt ka mais tasuks hoida tervist. Samuti ka oktoobri teises pooles ja novembris.

VÄHK

Sinu jaoks on Jupiteri liikumine Jääras fantastiline võimalus ennast ühiskondlikus plaanis maksma panna. Sinu sotsiaalne võimekus puhkeb täies mahus õitsele ja sa võid saavutada kauaoodatud lugupidamise ja tunnustuse. Negatiivse Jupiteri puhul üritad aga hüpata üle oma varju ja seejuures komistada oma varasemate eelarvamuste otsa.

Sõnni märgis liikuv Jupiter tekitab sinus suurema huvi asjade vastu, mis sind tavaliselt külmaks jätavad. Oled rohkem huvitatud oma tulevikust ja lood visioone sellest, kellena sa ennast tulevikus näha tahaksid. Samuti oled selle perioodi jooksul sallivam teiste inimeste suhtes. Suudad asju ja inimsuhteid vaadata eelarvamuste vabalt. Sellel ajal võib su sõpruskond oluliselt suureneda või saad juurde sõpru, kes erinevad su tavatuttavatest. Samuti tunned suurt rõõmu oma ideaalide ja eesmärkide teistega jagamisest. Negatiivsete Jupiteri aspektide puhul oled ülemäära unistav ning sinu mõtted rändavad elukaugetel teemadel. Samuti võid oma veidrustega liiale minna ja jätta teistele inimestele kummalise mulje.

7. maist 5. juunini liigub Vähis Veenus – aeg armastada ja olla armastatud. Su elus on rohkem naudinguid ja meeldivaid hetki. Sarnane mõju valitseb ka 4. detsembrist 29. detsembrini. Jõu- ja energiaplaneet Marss on Vähi märgis 25. märtsist 20. maini. Tegutse! Kehtesta ennast, näita, milleks võimeline oled!Tööle, karjäärile ja muule ühiskondlikule tegevusele mõjuvad hästi märts ja aprilli esimene pool. Tervisele tasuks suuremat tähelepanu pöörata veebruaris ja märtsi esimeses pooles.

LÕVI

Jupiteri liikumine Jääras annab sulle tugeva vaimse impulsi, mis paneb sind huvi tundma uute teemade ja eluvaldkondade vastu. See on äärmiselt soodne aeg nii õppimiseks kui õpetamiseks, oma kogemuste teistega jagamiseks ning ka teiste kogemustest õppimiseks. Parim aeg ka reisimiseks, suheteks välismaa ja välismaalastega. Selle perioodi märksõnadeks on „avardumine, laienemine, suurenemine, kasvamine”. Negatiivse Jupiteri puhul kipud oma maailmavaadet teistele peale suruma ning arvad, et oled kõiketeadja. Samuti on kõikvõimalikud liialdused ja ülepingutamised kerged tekkima. Võid tungida kellegi teise mängumaale, ületada selle piiri, mida ületada ei tohiks.

Jupiteri asend Sõnnis avardab ja laiendab sinu sotsiaalset-ühiskondlikku väljundit – parim aeg oma maine ja sotsiaalse staatuse parandamiseks, enda ülestöötamiseks, endast positiivse „jalajälje” jätmiseks. Perioodi jooksul võib sul õnnestuda tõusta karjääriredelil või saavutada avalikus elus muu oluline edasiminek.

Veenuse mõjul on kõik üks-ühele suhted soositud 3.–27. jaanuarini. Kuid Lõvi märgis viibib armu- ja naudingute planeet Veenus harukordselt pikalt – tervelt 5. juunist 9. oktoobrini. Kuid seejuures liigub Veenus retrograadselt 23. juulist 4. septembrini. Sellel ajal pead ehk tegelema mingite vanade suhteteemadega. Lõvis liikuv Marss (20. mai – 10. juuli) annab sulle totaalse energiasüsti. Kuid ettevaatust traumade ja vigastuste suhtes! Igapäevase töös on kõige soodsam kuu jaanuar, millal võib õnnestuda oluline läbimurre. Aga suuremaid ja ambitsioonikamaid projekte tasuks ette võtta aprillis ja mais.Tervise osas peaksid ettevaatlik olema aprillis, juunis ja juuli esimeses pooles. Eriti just võimalike traumasid ja vigastusi arvestades.

NEITSI

Sinu jaoks on Jupiteri asend Jääras see aeg elus, kus saad teha kõige kergemini vajalikke muutusi ja muudatusi. See on aeg, kui suudad lahti lasta sellest, mille aeg on ümber saanud ja mida sa enam ei vaja. Kõige laiemas mõttes on see positiivsete transformatsioonide aeg, mil suudad oma elus pöörata täiesti uue ja puhta lehekülje. Materiaalse elu tasandil võid sellel ajal kasu saada teiste inimeste varadest ja vahenditest ehk siis aeg soosib kõike, mis seotud ühisomandi ja kollektiivsete ressurssidega. Negatiivsetes seisudes Jupiter võib luua olukordi, kus sa muudad midagi liiga kergekäeliselt, loobud milleski, mida sa tegelikult veel vajad. Või siis loodad liialt teiste inimeste abile ja toetusele.

Kui Jupiter liigub Sõnni märgis, siis mõjub see sinu maailmapildile avardavalt – tunned suuremat vajadust midagi uut teada saada, midagi juurde õppida või enda jaoks kasvõi uuesti avastada. Sel perioodil oleks kasulik luua suhteid kohtadega, mis erinevad su tavakeskkonnast – loomulikult näiteks välismaa, aga miks mitte ka kohalikud paigad, kus sa pole enne viibinud. Ehk siis aeg soosib kodust välja minemist, tutvumist „koduvälisega”.

Partnerluses võid kogeda ilusaid hetki 27. jaanuarist 20. veebruarini, mil Veenus liigub sinu partnerluse märgis ehk Kalades.

Neitsi märki jõuab aga Veenusesse 9. oktoobril ja väljub sealt 8. novembril. See periood võib olla igati nauditav nii romantilises plaanis kui ka laiemalt võttes.

10. juulist 27. augustini liigub jõu- ja energiaplaneet Marss Neitsi märgis. See on parim periood initsiatiivi haaramiseks ning oma tahte maksma panemiseks. Samas võid sel ajal olla ülemäära kriitiline ja juuksekarva lõhki ajada.

Veebruar võib töises plaanis olla üsnagi pingeline. Kui tööd on palju, peaksid leidma võimalusi lõõgastumiseks – vastasel korral võib kannatada sinu tervis.Märtsis, eriti kuu keskpaiku, peaksid samuti tervist hoidma. Ja ühiskondlikus plaanis ei tasuks midagi olulist ette võtta.

KAALUD

Jupiteri liikumine Jääras on Kaalude jaoks suurepärane seis, et luua uusi suhteid – eriti just selliseid, millel on ka vaimne sisu. See on parim aeg kohtumiseks kellegagi, kellelt sul oleks midagi õppida. Laiemas plaanis võib see aeg olla perioodiks, kus teistest inimestest on sinu jaoks palju kasu. Negatiivsetes aspektides Jupiteri puhul loodad liiga palju teistele, surud ennast oma partneritele peale või tüütad neid tühja lobaga. Samuti võib erinevaid suhteid korraga liiga palju olla ning sa ei suuda otsustada, kellega suhelda ja kellega mitte.

Sõnnis asuv Jupiter muudab sinu elutunnetuse sügavamaks – hakkad tähele panema asju, mida varem pole märganud. Tooni võivad anda ka mitmesugused müstilised momendid. Samuti on see suurepärane aeg oluliste muudatuste tegemiseks ja selle muutmiseks, mis sind enam ei rahulda. On aeg lüüa plats puhtaks, et saaksid sinna midagi uut ehitada. Negatiivse Jupiteri puhul võid tunda hirmu muudatuste ees, samuti kergesti langeda erinevatesse äärmustesse – su kaalukausid võivad laperdada nagu pesu tuules.

Veenuse asend soosib naudinguid ja meelelahutusi 3.–27. jaanuarini. Kõik üks-ühele suhted on Veenuse toetusel heas seisus 20. veebruarist 17. märtsini. Veenuse asend Kaaludes 8. novembrist 4. detsembrini on nagu ikka parim aeg armasuseks ja romantikaks.

Marsi asend soosib tööalast karjääri ja ühiskondlikku aktiivsust 25. märtsist 20. maini.
Marsi liikumine Kaaludes 27. augustist 12. oktoobrini laeb sind energiaga ja annab võimaluse end maksma panna.

Umbes 20. veebruarist 22. märtsini tuleks hoida tervist ja vältida ületöötamist ja külmetamist.

SKORPION

Jupiteri asend Jääras annab sulle võimaluse ennast üles töötada – seda just igapäevatöö tasandil. Või avastada enda jaoks uue rutiini või süsteemi, mis lubab sul tavalisest efektiivsemalt töötada. Samas annab Jupiter ka tavalisele tööle mingi laiema kõlapinna. Näiteks võib mõnest tavalisest pisiasjast välja kasvada mingi hoopis suurem projekt. Tervise teemas peaks kõik olema suurepärane – on vaid kerge oht, et võid kaalus juurde võtta. Pingeseisudes Jupiteri puhul võib sul tekkida soov teha vaid seda tööd, mis on hästi tasustatud või mis sulle meeldib. Ebameeldiva töö puhul püüad sellest kõrvale hiilida. Tervis võib kannatada mitmesuguste liialduste tõttu, samuti võib mõni halb harjumus sinust võitu saada.

Jupiteri positsioon Sõnnis võib tuua sulle palju uusi sõpru ja tuttavaid. Paljud suhted osutuvad sulle väga kasulikuks või ka vastupidi – ehk siis „käsi peseb kätt“ süsteem töötab väga tõhusalt. Rohkem tekib selliseid suhteid, mis omavad ka vaimset sisu. Seega soodustab seis pigem intellektuaalseid suhteid, mitte niivõrd romantilisi. Negatiivse Jupiteri puhul võid oma partnerite suhtes olla ülemäära nõudlik ja neile mitmesuguseid tingimusi esitada. Sul võib tekkida tunne, justkui oleksid teised sulle midagi võlgu.

Veenuse mõjul oled mänglev ja loominguline 27. jaanuarist 20. märtsini. Õnne ja vedamist võib rohkem olla. Suhetes on Veenus abiks 17. märtsist 11. aprillini. Parim aeg igasuguse koostöö alustamiseks.

4.–29. detsembrini liigub Veenus Skorpionis – kasuta seda aega kõigeks selleks, mis sulle meeldib ja naudingut pakub! Töises plaanis on võrdlemisi soodne aeg 21. märtsist 20. aprillini.

Mai keskpaigast kuni kuu lõpuni võib ette tulla ülitugevat konkurentsi. Samas võib see olla tööalase läbimurde aeg. 27. augustist 12. oktoobrini tasuks hoida tervist ja mitte üle töötada. Seevastu 12. oktoobrist 24. novembrini liigub Skorpionis Marss, mis laeb su akud täis.

AMBUR

Jääras liikuv Jupiter on sinu jaoks äärmiselt õnnelik seis, kuna on seotud väga tugeva loomingulise impulsiga. See on ka juhusliku õnne ja vedamise periood, mil paljud asjad õnnestuvad haruldaselt kergesti. Selle perioodi jooksul oled sageli äärmiselt loovas mängulises meeleolus. Kui sul on lapsed, siis teevad nad sulle tõelist rõõmu ja läbisaamine nendega suurepärane. Erinevat liiki naudinguid ja meelelahutus on siin seotud Jupiteri avardava ja samas ka teatud vaimse sisuga. Negatiivse Jupiteri korral kaldud liialdama kõikide lõbude ja naudingutega. Sinus on laiskus ja soovimatus tegeleda tõsiste asjadega.

Sõnni Jupiter toob õnnelikke hetki sinu igapäevasesse tööellu. Tunned, et töö on midagi enamat kui vaid kohustus ning et läbi töötegemise on võimalik ka isiksusena areneda. Võimalik, et leiad mingi uue ja efektiivse meetodi, kuidas oma töö tulemusi parandada. Samuti saad oma töö eest suurema tunnustuse osaliseks, sinu tööpanust osatakse rohkem hinnata. Negatiivsetes aspektides Jupiteri korral võid oma töö tingimuste suhtes olla liialt nõudlik ja pretensioonikas. Samuti võib probleemiks olla ebameeldivate tööde eest põgenemine.20. veebruarist 17. märtsini võib elu sind meeldivalt üllatada – koged rohkem ilusaid hetki ja inspireerivaid kohtumisi. Ka fortuuna võib olla sinu suhtes armuline. 11. aprillist 7. maini soosib Veenus kõiki üks-ühele partnerlussuhteid – eriti romantilisi. Tervist tasuks hoida märtsis, eriti kuu keskpaiku. Samuti oktoobri teises ja novembri esimeses pooles. Töises sfääris võivad olulisemad asjad juhtuda maikuus ning karjääriga seonduv kulmineeruda augustis ja septembris.

KALJUKITS

Jupiteri positsioon Jääras on Kaljukitsede jaoks õnnelik aeg isiklikus elus. Seda just perekonna ja koduga seonduvas. Selle perioodi jooksul on sul võimalik laiendada ja avardada kodu kui sellise mõistet. Suhted perekonnas ja lähedastega peaksid olema suurepärased. Praktilisel tasandil võib sul selle perioodi jooksul olla rohkem õnne ka seoses kinnisvarade, põllumajanduse ja loodusvaradega. Negatiivsetes aspektides Jupiter võib esile kutsuda mõne sinu halva harjumuse – eriti just söögi-joogiga seoses. Näiteks võib olla probleemiks liigsöömine.

Sõnnis liikuv Jupiter toob õnnelikud võimalused sulle lähemale. See on aeg, mil mõõdukas risk võib ennast õigustada. Kuigi oled muidu üsna konservatiivne inimene, võib sul nüüd tekkida tahtmine rohkem eksperimenteerida ja loobuda oma liigsest tõsidusest. Oled tavalisest märksa loovam ja mängulisem, mistõttu võid päris kena asjaga maha saada. Ebasoodsas asendis Jupiteri puhul võid olla ülemäära nõudlik mugavuste ja hüvede suhtes. Võid ka rumalalt riskida ja sellega endale probleeme tekitada.

17. märtsist 11. aprillini oled Veenuse õnneliku asendi tõttu teiste silmis populaarsem. Romantilised seiklused on kerged tekkima. Samuti võib sul olla rohkem juhuslikku õnne. 7. maist 5. juunini lubab Veenus sul luua meeldivamat laadi üks-ühele suhteid.

Veebruaris võib olla palju tööd või muid kohustusi. Ettevaatlik tuleks olla võimalike traumade ja vigastuste suhtes. Ettevaatlikult tuleks toimetada ka juunis. 27. augustist 12. oktoobrini võib kulmineeruda mingi sündmus või ettevõtmine sotsiaalses-ühiskondlikus plaanis . Novembri lõpust detsembri lõpuni hoia tervist, ära külmeta. Püüa rohkem puhata.

VEEVALAJA

Jupiteri viibimine Jäära märgis tekitab sinus palju uusi huvitavaid mõtteid, millest mõned võivad olla päris geniaalsed. Oled tavalisest edukam kõiges, mis puudutab lühemaid reise, kommunikatsiooni ja infovahetust. Sinu ja teiste vahel toimub aktiivne suhtlemine just ideede ja arvamuste tasandil. Paljud põgusad kohtumised võivad mõjuda sulle äärmiselt inspireerivalt. Negatiivse Jupiteri puhul teed ülemäära suurejoonelisi plaane ning kipud kergesti üle mõtlema. Samuti võib probleemiks olla infouputus ja ajapuudus.

Periood, mil Jupiter liigub Sõnni märgis, mõjub igati soodsalt sinu perekondlikule ja kodusele elule.

Jupiter avaldab ja laiendab kõike seda, mis pakub sulle turvatunnet ning millele sa toetud. Just perekond ja lähedased on ju need inimesed, kes sulle seda pakuvad. Kui perekonnas või lähedastega on eelnevalt pingeid esinenud, siis nüüd peaks olukord paranema. Pinges Jupiteri korral võid suhetes oma lähedastega olla kangekaelne ja kinni oma varasemates eelarvamustes. Võid liialdada erinevate mugavust ja hüvedega, muuta oma kodu n-ö lebotamise kohaks.

Veenus liigub 3.–27. jaanuarini Veevalaja märgis. Oled populaarne ja sinuga tahetakse suhelda. Aeg romantikaks! Sarnane mõju valitseb ka 11. aprillist 7. maini. Mõõdukas risk võib end õigustada. Suhtlemisest sündivat rõõmu ja toredaid kohtumisi võid kogeda ka 5. juunist 23. juulini. Aprill-mai sobivad tööalaseks pingutamiseks, samas võib mais konkurents äärmiselt tugev olla. Umbes 15. juunist 5. juulini tasuks olla ettevaatlik nii liikluses kui ka mujal, kus võib midagi äkilist juhtuda. Oktoobri teises ja novembri esimeses pooles võid ühiskondlikus liinis olulise läbimurde sooritada, aga ka konkurendid on aktiivsed.

KALAD

Jääras liikuv Jupiter on Kalade jaoks väärtuste kasvataja. Perioodi jooksul võib näiteks sinu rahaline olukord tunduvalt paraneda. Jupiter mõjub siin materiaalseid esemeid, raha ja muud väärtuslikku suurendavalt.

Psühholoogilisel tasandil avarduvad sinu väärtushinnangud – hakkad väärtustama nähtusi ja omadusi, mis sulle varem olulised ei tundunud. Hakkad aru saama, millised on need väärtused, mis on sulle tegelikult kõige olulisemad. Negatiivse Jupiteri puhul kipud ülemäära kulutama ja laristama, krabad kokku asju, mida sa tegelikult ei vaja. Paljud sinu väärtushinnangud on kaheldava väärtusega.

Jupiteri asend Sõnnis muudab sind vaimselt aktiivseks ja uudishimulikuks. Sulle hakkavad meeldima asjad ja nähtused, mis sind ennem külmaks jätsid. Oled tavalisest märksa liikuvam, kohtud rohkem erinevate inimestega ning koged erinevaid muljeid. Selle perioodi jooksul on sul palju juhuslikke kohtumisi, mis võivad sinu tegudele anda hoopis teise suuna. Pingelistes aspektides Jupiter muudab sind aga tühikargajaks, kiirustavaks ja hooletuks. Killustad erinevate asjade ja tegevuste vahel, mistõttu oled sageli suures ajapuuduses.

Veenus liigub Kalades 27. jaanuarist 20. veebruarini. Aeg elu nautida ja tegeleda meeldivate asjadega. Su armutaevas võib särada kirgastes värvides! Enam-vähem sarnane seis valitseb ka 7. maist 5. juunini. 9. oktoobrist 8. novembrini muudab Veenuse sära sind teiste silmis populaarseks – tõmbad vajalikke inimesi magnetina ligi. Tervisega seonduv võib esile kerkida juuni teises ja juuli esimeses pooles. Võimalikud on traumad ja vigastused. 24. novembrist 4. jaanuarini 2024 võid sotsiaalses plaanis midagi olulist korda saata.