Lauljatar Brigita Murutar ütles, mis ta Eesti nõidade hoiatustest arvab

Lauljatar Brigita Murutar ütles, mis ta Eesti nõidade hoiatustest arvab

Kas vaimud ja poltergeistid on olemas või kujutame me seda endale vahel lihtsalt ette? Kui peegel liigub ise paigast, vaas kukub põrandale kildudeks või mõni ese kaob seletamatul kombel ära, siis mõnikord on tõepoolest tunne, et selle taga on maagia või siis nähtamatu jõud … Ilmatüdruk Brigita Murutar usub, et vaimud eksisteerivad meie maailmas küll, ent kõik lihtsalt ei taju seda. “Ma olen veendunud, et on inimesi, kes on meid ümbritsevate energiakogumite suhtes tundlikumad kui teised. Ka mina ise olen sel teemal pisut skeptiline, samas jah, ma usun, et vaimud on olemas,” möönab ta.

Kas vaimud ja poltergeistid on olemas või kujutame me seda endale vahel lihtsalt ette? Kui peegel liigub ise paigast, vaas kukub põrandale kildudeks või mõni ese kaob seletamatul kombel ära, siis mõnikord on tõepoolest tunne, et selle taga on maagia või siis nähtamatu jõud …

Ilmatüdruk Brigita Murutar usub, et vaimud eksisteerivad meie maailmas küll, ent kõik lihtsalt ei taju seda. “Ma olen veendunud, et on inimesi, kes on meid ümbritsevate energiakogumite suhtes tundlikumad kui teised. Ka mina ise olen sel teemal pisut skeptiline, samas jah, ma usun, et vaimud on olemas,” möönab ta.

Kui vaimud on tavaliselt head, siis usutakse, et on olemas ka negatiivsed energiakogumid ehk poltergeistid, kes meelega halba teevad. Mõiste “poltergeist” pärineb saksa keelest ning see võeti kasutusele aastal 856 enne Kristust! Arvatakse, et poltergeistid tahavad halba ühele kindlale inimesele, kes neile endale elus olles halba on teinud. Need energiakogumid on mõne allika väitel võimelised inimesele isegi füüsilist valu põhjustama.

Brigita tõdeb, et poltergeistide olemasolust on ta jutte kuulnud küll. “Kui mingi asi maha kukub, lendab või puruneb, olen ma nendele sündmustele kas ise või kellegi kaasabiga alati loogilise seletuse leidnud. See rahustab maha. Ma olen selline inimene, kes kardab pimedust, vanu maju, üksi olemist ja teatud olukordades võin ma pidada vaimuks isegi kassi, tuuleiili või midagi muud jaburat, sest pimedas on vahel raske aru saada, millega tegu. Seega kõhedust ja õudu olen ma tunda saanud küll, samas ma ei arva, et need sündmused oleksid otseselt mõne vaimuga seotud,” tõdeb Brigita.

Mis aga selgeltnägijatesse puutub, siis Brigita loeb nõid Nastja ja Marilin Kerro artikleid alati suure põnevusega, ent tõepähe ta neid jutte ei võta. “Neid asju on alati põnev lugeda, samas ma väga ei süübi sellistesse artiklitesse ja oma maailmapilti ma nende järgi samuti muutma ei hakka,” muigab ta.

Mil määral sina vaimude olemasolusse usud?

Karin Karu