LAULJATAR MARILIIS JÕGEVA istus varakult autorooli: alustasin põllul sõitmisega 8-9aastaselt

LAULJATAR MARILIIS JÕGEVA istus varakult autorooli: alustasin põllul sõitmisega 8-9aastaselt
Meisi Volt/Mobiilifoto

Buduaar käis lauljatar Mariliis Jõgevaga testimas KIA elektriautot ning küsis temalt mõningad küsimused suveplaanide ja täiusliku auto kohta. Lisaks selgub, et lauljanna istus rooli juba ligikaudu 8aastaselt.

Millised on sinu suveplaanid?

Päris palju on saanud vahepeal puhata, uut muusikat kirjutada ja nautida. Nüüd tahaks hakata tööd tegema. Suuri plaane suveks teha veel ei oska, sest esinemiste kalender täitub päris kiiresti ja nädalavahetused kipuvad kõik kinni minema.

Kas esinemisi on sama palju kui eelmisel aastal või pigem vähem?

Kuna meil on projekte rohkem võrreldes eelmise aastaga, siis ma julgen öelda, et kõik need üritused, mis on koroona tõttu lükatud edasi järgmisesse aastasse, on asendunud juba uutega. Võib öelda, et tuleb töökas suvi, mis on peale pikka puhkust väga positiivne.

Millised on täiusliku suve koostisosad?

Võiks öelda puhkus, päike ja Pärnu, aga ütlen, et kuna Eesti suvi on nii üürike, sis tasub igast ilusast päevast leida see rõõm ja lihtsalt nautida.

Kas mõni road trip on ka ees ootamas?

Tahaks võtta aja reisimiseks, kuid hetkel veel ei tea kuhu ja millal minna tohib. Üks mõte on külastada Hiiumaad, sest ma pole sinna oma elus veel mitte kunagi jõudnud. Eestis on ka palju ilusaid paiku, kui välismaale minna ei saa.

Milliseid omadusi vaatad sa auto juures?

Auto on minu jaoks väga oluline, kuna ma liigun palju ringi. Tähtis oleks, et mul on mugav sõita, mahutaks pere ja muusika kola peale. Kui gaasi vajutad, siis viks auto suuta suurema vaevata maanteel möödasõite sooritada.

Mis peab veel heal autol olemas olema?

Muusikasüsteem on minu jaoks väga oluline, kuna ma kuulan ja testin lugusi. Istmed peavad olema mugavad ja sõiduomadused peavad olema head. Kui ma varem vaatasin autosi, millel oli kaks ust, siis täna ma eelistan neljaukselisi autosi.
Mul pole oluline, et auto ise sõidaks või pargiks, kuna ma olen harjunud ise juhtima.

Mitu autot sul lubade tegemisest alates on olnud?

Mul on olnud neli BMW-d.

Kas unistad ka mõnest uuest autost?

Ma hea meelega vahetaks praeguse lihtsalt uuema vastu välja ja see oleks täiesti tip-top.

Kas kaaluksid ka elektriauto ostu?

Ma kaaluks seda linnasõitudeks teiseks autoks, kuna sellega saab tasuta parkida ja see on suur eelis. Parkimine Tallinnas on teadagi kulukas ja tihti telefoniarvet nähes ei lähe nägu just kõige rõõmsamaks. Võib-olla kui ära harjuda ja hästi planeerida, on sellega mugav ka igapäevaselt pikki vahemaid sõita. Kindlasti on see raha- ning keskkonnasäästlikum kui sõita bensiini või diiselmootoriga autoga.

Kuidas sai alguse sinu kiindumus autode vastu?

Ma usun, et isalt, kuna tema tegeles autodega ning mina alustasin sõitmisega 8-9aastaselt kodu põllul. Eks mingi pisik sinna sisse siis jäi. Juhiload sain 16aastaselt ja huvi sõitmise vastu oli suur. Seadust rikkunud pole kunagi, ehk siis katsun olla eeskujulik liikleja.

Sarnased artiklid