Lauri Pedaja ohtlikud seiklused: vedas, et hai mind nahka ei pistnud

Juuksur ja näitleja Lauri Pedaja, kes eelmisel aastal Austraaliasse lendas, et uusi väljakutseid püüda, jagas Buduaarile reisimuljeid. Uurisime Lauri käest, mis tööd ta parasjagu teeb, kus ta elab ja mida põnevat temaga teiselpool maakera elades juhtunud on. Selgub, et Lauril on õnnestunud isegi oma elu ühel korral ohtu seada ...

Juuksur ja näitleja Lauri Pedaja, kes eelmisel aastal Austraaliasse lendas, et uusi väljakutseid püüda, jagas Buduaarile reisimuljeid. Uurisime Lauri käest, mis tööd ta parasjagu teeb, kus ta elab ja mida põnevat temaga teiselpool maakera elades juhtunud on. Selgub, et Lauril on õnnestunud isegi oma elu ühel korral ohtu seada …

Lauri tunnistas, et antud hetkel on ta töötu! Kohustuslikud farmis töötamise päevad on tehtud ning nüüd saab ta teha seda, mida süda ihaldab. Seega põrutas noormees eksootilisele Bali saarele. “Järgmised kaks nädalat kavatsen Bali saarel lihtsalt olla ja nautida, seejärel suundun tagasi Austraaliasse, ilmselt Perthi sõpradele külla. Töllerdan linnas mõnda aega ringi, vaatan, kuidas meeldib, ja kui on tuus, jään mõneks ajaks sinna. Seejärel tahaks Melbourne’i minna ja seal käärid kuumaks ajada korraks ja no siis kuu aega võiks Aasias ringi seigelda. Suveks on mul plaan Eestisse tulla ja siin toimetada, uusi ideid on mul piisavalt, mida teha ja kuidas teha,” loetleb Lauri oma tulevikuplaane. 

Sügisel lendab Lauri tagasi Austraaliasse, et seal juba tõsisemalt toimetama hakata. “Siis lähen juba kindlate eesmärkidega, et oma unistusi püüda. Praegu on selline kaootiline ja sihitu tegevuskava pigem,” naerab Lauri.

Tegijatel juhtub ikka ja erandiks pole ka Lauri. Uurisime, mida põnevat temaga reisil olles juhtunud on. “Õnneks ma võin öelda, et suuri äpardusi ja ämbreid pole olnud. Hetki, mis võimsaid emotsioone tekitavad, on aga väga palju olnud ja raske on esile tuua kõige põnevamaid. Kõige ärevam hetk oli vast merel töötades, kus ma oleksin napilt, 3 cm jäi puudu, üle parda käinud, pea ees vette, kus paadi ümber luusis 20 haikala. See vist ei oleks eriti hästi lõppenud,” muigab Lauri.

Ilma rahata reisida ei saa, huvitav kuidas Lauril sellega lood on? “Raha … no räägime rahast. Rahaga on lihtne lugu, seda kas on või ei ole. Minul on sellega hetkel veel okei, aga selleks hetkeks, kui Balilt tagasi Perthi jõuan, on ilmselt kiirnuudlid ja diivanisurf. See on minu teadlik valik, ma lasen ennast meelega nii-öelda põhja korraks. See kogemus tuleb kätte saada, kui rahakotis on 20 dollarit, kõht tühi, suitsud otsas, ööbimist pole ja väljas sajab. See paneb ju mehe tegutsema ja mõtlema. Aga jah, muretsemiseks pole põhjust, olen juba suur poiss ja saan hakkama. Võlgu ei pea võtma ja kõik on kenasti välja arvutatud,” nendib Lauri.

 

Karin Karu