MARTEN KUNINGAS: viis aastat tagasi olin nagu peksa saanud koer

MARTEN KUNINGAS: viis aastat tagasi olin nagu peksa saanud koer
Facebook/ Miljardid

Muusik, ansambli Miljardid solist Marten Kuningas avaldas bändi lehel mõtlemapanevad read sellest, kuidas ta aastate möödudes enda vaimu ja kehaga tööd on teinud, käies ka teraapias.

“Kui viis aastat tagasi olin nagu peksa saanud koer, saba jalge vahel, küür seljas, jutt kusagilt moka otsast, siis nüüd olen hunnitult sirgem ja kindlam. Käisin teraapiais, teravdasin tähelepanu ja õppisin hingama,” kirjutab andekas muusik Marten Kuningas, et töö endaga on olnud objektiivne, järjepidev ja sujuv.

Protsess ise aga on mehe sõnul igikestev. “Ei ole nii, et nüüd on töö tehtud ja siia ma jään. Kui püüda mõtestada, mis selle asja iva on, siis siin on üks mõte: tunnetada oma ürgset loomust, mida ma hakkasin unustama niipea, kui siia katkisesse inimühiskonda sündisin.”

Kuningas leiab, et inimene on loom loodusest. “Aga ma olen midagi veel. Tsiteerides Bowie’t: ”I’m not a prophet or a stone age man, I’m just a mortal with potential of a super man, I’m living on”. Ehk: ma olen mõõtmatu potentsiaaliga surelik. Praegu, mööda kliimakatastroofi eskalaatorit alla sõites, on inimkonnal eriti oluline saada endast teadlikuks, jääda rahulikuks ja õppida koostööd,” innustab mees ka teisi enda kallal tööd tegema.

https://www.facebook.com/miljardid/photos/a.135055233498733/1175576996113213/?type=3&theater

Sarnased artiklid