Miks mehed petavad: vastab meesmodell Hendrik Adler

7 kommentaari
Miks mehed petavad: vastab meesmodell Hendrik Adler

Petmise eest ei ole kaitstud ükski suhe ning tänapäeval tuleb seda ette rohkem kui kunagi varem. Olgu põhjuseks sotsiaalmeedia, rohke pidutsemine ja alkohol või kes teab, mis muu, aga reaalsus on, et paarisuhted olid aastate eest tugevamad ning püsivamad. Huvitav, kuidas mehed petmisesse suhtuvad ja mida nende silmis petmine üldse tähendab? Just selliste küsimustega pöördusime tippmodellisaates ainsa mehena finaali jõudnud Hendrik Adleri (25) poole, kes sel teemal hea meelega arvamust avaldas.

Petmise eest ei ole kaitstud ükski suhe ning tänapäeval tuleb seda ette rohkem kui kunagi varem. Olgu põhjuseks sotsiaalmeedia, rohke pidutsemine ja alkohol või kes teab, mis muu, aga reaalsus on, et paarisuhted olid aastate eest tugevamad ning püsivamad.

Huvitav, kuidas mehed petmisesse suhtuvad ja mida nende silmis petmine üldse tähendab? Just selliste küsimustega pöördusime tippmodellisaates ainsa mehena finaali jõudnud Hendrik Adleri (25) poole, kes sel teemal hea meelega arvamust avaldas.

Hendrik usub, et suhtes, kus petetakse, ei saa olla tõelist armastust. “Petmine minu jaoks on väga isekas käitumismuster. Selline suhtumine, et kui ma ei saa seda sinult, siis lähen ja saan seda kellegi teise käest, ei ole armastus, sest enda vajadused pannakse teise vajadustest ettepoole. Suhtes, kus inimesed armastavad teineteist, ei ole võimalik petta. Me võime seda nimetada ideaalseks suhteks,” muigab Hendrik, kes ise pole suhtes olles mitte kunagi kõrvalehüpet teinud.

Aga miks siis petetakse? Miks võib sellist asja ette tulla isegi suhtes, mis pealt vaadates on justkui täiuslik? “Ma arvan, et petetakse sageli seetõttu, et ollakse koos partneriga, kes tegelikult ei ole sinu jaoks see õige. Erinevad väärtushinnangud, teineteise valesti mõistmine – sellises suhtes puudub harmoonia ja see viibki petmiseni. Minu arvates on paljud inimesed suhtes ainult sellepärast, et nad ei oska olla iseseisvad ja nad ei tunneta oma tõelist väärtust. Nagu üks räägiks soome keelt ja teine eesti keelt – sa saad natukene aru, aga laias laastus puudub teineteiste mõistmine. Need inimesed peaksid ennekõike õppima üksi hakkama saama ja alles siis suhtesse astuma,” räägib Hendrik.

Hendrik toob siinkohal välja huvitava uurimuse, mille kohta ta mõni aeg tagasi luges: “Teadlased on uurinud, miks petavad ka need inimesed, kellel on palju kaotada. Suurte firmade juhid, pastorid, presidendid – inimesed, kellele võib üks petmine tähendada karjääri lõppu. Ja kusjuures nad petavad inimestega, kes pole isegi ilusad. Põhjus on lihtne – selleks on tähelepanuvajadus. Kui mees ei saa kodus tähelepanu ja tunneb end üksikuna ning tööle minnes vaatab talle vastu sekretär, kes tema vastu huvi üles näitab ja teda austab, siis see võib viia petmiseni. Meil kõigil on enda kõrvale vaja kedagi, kes meid tõepoolest kuulaks ja hindaks, mitte ei vinguks. Me vajame armastust.”

Hendrik nendib, et inimesed, kes on oma elus jõudnud sinna kohta, kus nad oskavad ennast piisavalt kõrgelt hinnata, ei astu suhtesse, kus teine osapool neid väärtustada ei oska. “Inimesed, kes teavad, kes nad on, ei lase endaga isekalt käituda ja puhtalt seksi pärast kellegagi kokku ei kolita. Sa pead enne suhtesse astumist aru saama, mida teine pool sinult tahab ja kas ta on ise valmis suhteks. Sellest tuleb aru saada kohtingul käimise faasis, ei ole vaja kohe voodisse ronida, et saada teada, kas see inimene on sinu jaoks õige. Mina soovitan minna kahekesi matkama, siis mõlemad näevad ära, mismoodi käitutakse, kui on raske,” tunnistab Hendrik.

Kuigi välimus on tähtis, ei saa see olla kõige olulisem. “Välimusele ei saa kunagi kindel olla. Vastupidava suhte alustalaks on oskus koos eksisteerida ja oma elusid jagada. Pealegi me kõik jääme vanaks ja noor seksikas keha muutub aastatega tundmatuseni. Sinu jääb samaks,” muigab noormees.

Karin Karu