Miks saatejuht Liina Randpere endast selfie’sid Facebooki ei riputa?

Miks saatejuht Liina Randpere endast selfie’sid Facebooki ei riputa?

Huvitav kui palju on Eestis selliseid noori inimesi, kellel ei ole Facebooki kontot? Sotsiaalmeedia kanalite kasutamine on tänapäeval ülimalt populaarne ning paljudel on sellest lausa sõltuvus. Selfie‘de, puhkuse-, toidu- ja trennipiltide postitamine on täiesti tavaline nähtus, milleta mõni oma päeva ilmselt ettegi ei kujuta.

Huvitav kui palju on Eestis selliseid noori inimesi, kellel ei ole Facebooki kontot? Sotsiaalmeedia kanalite kasutamine on tänapäeval ülimalt populaarne ning paljudel on sellest lausa sõltuvus. Selfie’de, puhkuse-, toidu- ja trennipiltide postitamine on täiesti tavaline nähtus, milleta mõni oma päeva ilmselt ettegi ei kujuta.

Kuidas on lood saatejuht Liina Randperega – Buduaar uuris, mida Liina Facebookis tegemas käib!

Liina tegi endale Facebooki konto väga ammu ja seda puht sportlikust huvist. “Kõik sõbrad tegid endale kontod ja ma mõtlesin ka, et miks mitte. Pealegi on mul palju sõpru, kes elavad Eestist eemal ja Facebooki abil on mugav nende tegemistel silma peal hoida ja suhelda.”

Väga paljud naised, ja isegi mehed, teevad endast selfie-pilte ja postitavad need siis internetti teistele vaatamiseks. Kui tihti Liina endast selfie‘sid teeb? “Ma ütlen ausalt, et ma ei ole endast mitte ühtegi selfie-pilti teinud. Ma ei ole nii edev inimene, et ma hakkaksin endast pilte tegema ja neid siis Facebooki postitama, et kõik vaataksid ja kiidaksid. Facebookis surfamine ei ole minu jaoks maailma number üks eesmärk,” naerab Liina.

Liina tunnistab, et ta võib väga vabalt mitu nädalat Facebookist eemal olla. “Kui ma käisin siin hiljuti puhkusel, siis olin kolm nädalat Facebookist ja sotsiaalmeediast üldse eemal. Mul ei tekkinud mitte mingit vajadust Facebooki piiluda ja ma võin ausalt öelda, et minul Facebooki sõltuvust ei ole,” muigab Liina.

Küll aga tunnistab Liina, et tal on sõpru, kellel tõepoolest on Facebooki sõltuvus. “Mind täitsa häirib mõne tuttava juures see, et isegi siis, kui me räägime omavahel millestki olulisest, siis ühe silmaga istuvad nad ikka Facebookis, et jumala eest midagi kahe silma vahele ei jääks. Sellistel hetkedel tahaks küll öelda, et tead lõpetame selle jutu ära ja ma ei sega sind rohkem. Saad oma tähtsaid asju Facebookis edasi teha,” naerab Liina.

Karin Karu