Mis see nüüd oli? ETV tutvustas noortele, kui kerge on Tallinnas kanepit osta

Mis see nüüd oli? ETV tutvustas noortele, kui kerge on Tallinnas kanepit osta

Vaadatuim Eesti telesaade Pealtnägija tutvustas sel nädalal vaatajatele, kui kerge on tänavalt narkootikume saada. Katsejänesteks võeti kaks tudengineiut Janet ja Marie-Helene, kes saadeti minikaameratega Tallinnasse Tammsaare parki kanepit ostma. 

Vaadatuim Eesti telesaade “Pealtnägija” tutvustas sel nädalal vaatajatele, kui kerge on tänavalt narkootikume saada. Katsejänesteks võeti kaks tudengineiut Janet ja Marie-Helene, kes saadeti minikaameratega Tallinnasse Tammsaare parki kanepit ostma. 

 

Tüdrukute seiklust saatis kohene edu – juba esimene seltskond, kellega nad tutvusid, olid nõus abikätt pakkuma ja narkootilisi aineid tüdrukutele tellima. Noormeeste väitel pidavat seda saama igalt poolt.

Kogu eksperiment ja ka narkopolitsei kommentaar jättis mulje, nagu tegu oleks reklaamkampaaniaga. Tüdrukud rääkisid elevil näoga, et poleks osanud arvata, kui kerge on kanepit saada, kuid hoiatasid televaatajaid, et alati ei pruugi nii kergesti minna nagu neil läks, st tellimus sai sisse antud juba 20 minutit pärast parki jõudmist ja kanep jõudis tütarlasteni 3,5 tundi hiljem.

Ka narkopolitseinik võttis teemal sõna ja tutvustas ohtusid, tuues esile kaks peamist ohtu – et kraam pole piisavalt kvaliteetne ja seab tervise ohtu, ning et oht on rahast ilma jääda, sest tihti öeldakse ostjale, et kaup on kuskil kaugemal ja raha on ette vaja saada. Kui need on kanepi ja teiste narkootiliste ainete puhul suurimad ohud, millest politsei rahvast teavitama peaks, siis on keelatud narkootiliste ainete ostmine ja tarbimine seotud samade riskidega nagu Buduaari B-Turul riiete ja jalanõude ostmine :).

Buduaari teada peaks olema ainuüksi kanepi omamine Eestis karistatav. Sellest, mis sai nendest poistest, kes müüsid kanepit, “Pealtnägija” sõnagi ei rääkinud. Mainiti vaid, et ostetud kanep otsustati hävitada. 

 

Kas sinu meelest oli eetiline sellisel kujul kanepieksperimenti teha? Kas see pigem julgustab või hoiatab narkootiliste ainete tarbimise eest?

 

Buduaar.ee