MISSIPÄEVIK: Miss Raplamaa missikandidaat nr 9 Ethel Tampõld

MISSIPÄEVIK: Miss Raplamaa missikandidaat nr 9 Ethel Tampõld

“Miss Raplamaa 2015” selgitatakse välja Raplas Sadolin Spordihoones 28. märtsil 2015. aastal. Kuid ettevalmistused on juba tehtud ja kandidaadid valitud. Jaanuar algas kaunitaridele tegusalt – algas missikool kolmepäevase laagriga, mis sisaldas treeninguid ja loenguid psühholoogiast, naiselikkusest, etiketist, töölepingutest, tervislikest eluviisidest jne. Edasi hakkavad toimuma erinevate ettevõtete külastused, treeningud, üritused jms. 

“Miss Raplamaa 2015” selgitatakse välja Raplas Sadolin Spordihoones 28. märtsil 2015. aastal. Kuid ettevalmistused on juba tehtud ja kandidaadid valitud. Jaanuar algas kaunitaridele tegusalt – algas missikool kolmepäevase laagriga, mis sisaldas treeninguid ja loenguid psühholoogiast, naiselikkusest, etiketist, töölepingutest, tervislikest eluviisidest jne. Edasi hakkavad toimuma erinevate ettevõtete külastused, treeningud, üritused jms. 

Päevikut pidas missikandidaat nr 9 Ethel Tampõld.

16. jaanuar

Reedel käisime me missidega Tallinnas Liina Steini stuudio-poes kleidiproovis. Kohale jõudes võttis meid vastu Liina Stein isiklikult, kes koos stilist Annikaga aitas meile kleite välja valida. Kleite tuli selga panna väga ettevaatlikult ja hoolikalt, et midagi ei rebeneks, sest need olid puhas käsitöö.  Kleidid ise olid väga-väga ilusad ja naiselikud nagu kõik Liina Steini kleidid. Eriti naiselikuks muutsid kleidi pitsid ja pärlid, mida oli meie kleitidel rohkelt. Nii mõnigi meist plaanib oma järgmise lõpukleidi just seal soetada :)

Ma usun, et kõik tüdrukud kandsid neid kleite suure uhkusega, sest kunagi ei tea kas sellist võimalust rohkem avaneb. 

17. jaanuar

Meie päev algas kell 10.00, graafik oli väga tihe. Ees ootas portreefoto, täispikkuses foto ja promovideo tegemine. Kohe kui kõik olid kohale jõudnud, hakkas tegus päev pihta. Kõik meie selle päeva toimingud(juuksur, meik, pildistamine)  toimusid ühes suures ruumis.  Esimesed tüdrukud istusid juuksuri-ja meigitooli, teised aitasid pildistamise jaoks asju valmis panna.

Algul sätiti meid valmis portreefoto jaoks. Juustesse õrnad lokid ning lained sees ning meik tehtud, hakkaski pildistamine pihta. Meie fotograafiks oli Kristi Kullerkupp, kes käib meiega ka erinevatel väljasõitudel ning üritustel kaasas pildistamas. 

Järgmisena oli kavas täispikkuses foto tegemine. Selga panime eelmisel päeval Liina Steini stuudi-poest välja valitud kleidid. Ka kohendati meie meiki ja soenguid, et pildid veelgi efektiivsemad välja näeksid.

Päeva veetis meiega ka stilist Annika Vokksepp. Tema ülesandeks sel päeval oli meile sobivaid ehteid välja valida ning juustesse sättida. Annika juhendas meid ka pildistamise käigus. Temast oli meile kõigile tõeliselt suur abi, sest oli raske erinevaid poose võtta, eriti kui sellega tõsisemalt tegemist ei ole olnud. Oma energilise ja lõbusa olemisega suutis ta kõikide tujud veelgi paremaks teha.

Sel päeval külastas ja vaatas meie tegemisi pealt Iti Ärmpalu, kes tänu Miss Raplamaa üritusel osalemisega on jõudnud nüüd maailma modelliärisse. Ta rääkis meile oma kogemustest nii missivõistlusest kui ka oma praegusest tööst, mida ta teeb maailma eri riikides. 

Õhtu lõppes promovideo tegemisega. Selleks tuli oodata hämarat, et video efektiivsem välja tuleks. Meid tuli filmima Megapiksel Stuudio. Tegime oma etteasted nii üksikult kui ka paarikaupa. 

Sellega lõppes meie 10 tunnine “tööpäev”. Üldiselt oli päev väga meeleolukas ning põnev. 

20. jaanuar

Esmaspäeval käisime me missidega meigikoolitusel Rapla ilusalongis “Floris”. Meid õpetas ja juhendas Ave, kes oli ka pildistamisel üks meie meikaritest. Õpetati, kuidas teha tavaline päevameik ja ka pidulik õhtumeik. Ave rääkis väga põhjalikult läbi kõik etapid meigi tegemisel, alustades jumestuskreemi panemisest lõpetades silmameigiga. 

Ave jagas meile ka häid nippe. Näiteks kuidas õiget kulmukuju saavutada, kuidas tõsta esile või peita oma näo juures just neid jooni, mida rohkem rõhutada ja mida mitte nii väga.  Vabatahtlikuks modelliks meie seast oli Renate, kelle peal kogu õppetöö ja praktika toimus. Hiljem pidime endale ka ise meiki tegema. Üritasime teha kõik nii nagu meile eelnevalt oli räägitud. Muidugi aitasime üksteist ning lõpptulemus oli ilus. 

Üldiselt oli meigikoolitus vägagi põnev ning ma usun, et kõik said uusi nippe mida enda meikimisel edaspidi kasutada.

23. jaanuar 

Reedel olime me missidega kutsutud Atla mõisa. Kohale jõudes läksime kohe uudistama sealsesse mõisapoodi, kus müüdi isetehtud ja -kaunistatud savinõusid ja muid põnevaid esemeid.

Järgmisena tehti meile väike ekskursioon töökojas, kus kõiki asju valmistatakse. Ise me endale midagi savist voolime ei hakanud, küll aga saime maalida meile antud vaasidele. Algul olid kõik veidi ehmunud ja arvasime, et sellest midagi ilusat välja ei tule, sest enamik meist ei pidavat erilised kunstnikud olema. Lõpptulemus näitas siiski midagi muud. Kõige populaarsemaks motiiviks olid lilled, sest mis tüdrukule lilled ei meeldiks. Meie maalitud vaase on võimalik lõppfinaalis oma silmaga näha.

Edasi olime kutsutud tee ja kohvi lauda, kus pakuti meile maitsvaid kooke. Kõhud täis, tegime mõisaperele ka enesetutvustuse. Küsisime mõisaperelt, kes elasid kolmekesti suures mõisamajas, erinevaid küsimusi. Kõige põnevam küsimus oli muidugi, et kas nad ka vaime on näinud või kuulnud. Kuna mina isiklikult sellist teemat väga kardan, lootsin, et sealt tuleb eitav vastus. Õnneks neil siiski seal erilisi külalisi ei pidavat olema. 

Viimasena tehti meile väike ringkäik mõisahoonete peamajas, kus pererahvas sees elab ning see nägi välja väga kuninglik ning uhke. 

Uudistamist ja vaatamist oli Atla mõisas igatahes palju, ühesõnaga ” Oma silm on kuningas.”

Loe ka teiste missikandidaatide blogisid:

nr 5 Kärt Väljaots

nr 4 Tessi Ilustrumm