MISSIPÄEVIK: “Miss Raplamaa” missikandidaat number 5: Kärt Väljaots

MISSIPÄEVIK: “Miss Raplamaa” missikandidaat number 5: Kärt Väljaots

“Miss Raplamaa 2015” selgitatakse välja Raplas Sadolin Spordihoones 28. märtsil 2015. aastal. Kuid ettevalmistused on juba tehtud ja kandidaadid vallitud. Jaanuar algus kaunitaridele tegusalt – algas missikool kolmepäevase laagriga, mis sisaldas treeninguid ja loenguid psühholoogiast, naiselikkusest, etiketist, töölepingutest, tervislikest eluviisidest jne. Edasi hakkavad toimuma erinevate ettevõtete külastused, treeningud, üritused jms. 

“Miss Raplamaa 2015” selgitatakse välja Raplas Sadolin Spordihoones 28. märtsil 2015. aastal. Kuid ettevalmistused on juba tehtud ja kandidaadid valitud. Jaanuar algas kaunitaridele tegusalt – algas missikool kolmepäevase laagriga, mis sisaldas treeninguid ja loenguid psühholoogiast, naiselikkusest, etiketist, töölepingutest, tervislikest eluviisidest jne. Edasi hakkavad toimuma erinevate ettevõtete külastused, treeningud, üritused jms. 

Päevikut pidas missikandidaat number 5 Kärt Väljaots.

6. jaanuar

Sillaotsa Talumuuseumisse, mis asub Raplamaal, Märjamaa vallas Veski külas, tehti meie esimene väljasõit. Muuseumis võtsid meid vastu Kalju, Jüri ja Liivi. Vastuvõtjate hulgas oli ka rõõmus leivategija. Tema juhendamisel alustasimegi leivateoga. Kõigepealt proovisime, kuidas käib käsikiviga jahu tegemine. Hea, et tänapäeval saab jahu ikka poest osta ja ei pea seda rasket tööd ise tegema. Seejärel hakkasime tegema leivatainast ja igaüks sai sellest vormida paar leivapätsikest. Leivatädi pani pätsid ahju ja jäi valvesse. Meie läksime samal ajal meevahast küünlaid valmistama. Küünalde tegemist õpetas meile Jüri. Küünlategu oli leivateost tunduvalt lihtsam. Eriti meeldis kõigile küünalde mesine lõhn. Kui küünlad valmis, läksime näituseküüni Liiviga jõule ära saatma. Saatsime jõulud ära pärimuslike mängudega. Hiljem proovisime viltida ja erinevatest looduslikest materjalidest meeneid valmistada. Kui meened valmis, läksime oma eelnevalt meisterdatud leivapätsikesi sööma. Leivakesed olid päris maitsvad. Sellega oligi meie esimene väljasõit lõppenud.

Sillaotsa Talumuuseum on meeldiv koht, kus on palju taluelus vajaminevaid tarbeesemeid, tööriistu ja masinaid, mida võib oma käega katsuda.

10. ja 11. jaanuar

Nädalavahetus möödus trenni tehes. Laupäeval kell 10 pidime olema Sadolini spordihoones, kuna hakkas kõnnitund, treeneriks Kadi Saks. Kell 12 algas meil tantsutrenn, treeneriks Alissa Montes. Eelmisel päeval teatas Maris meile ühest hirmutavast, kuid meeldivast üllatusest: Kanal 2 tuli salvestama ühte saatelõiku saatele Radar. Filmiti meie kõnni- ja tantsutundi ning iga missikandidaat pidi kahe trenni vahel andma lühiintervjuu. Kõik olid väga närvis, kuid minu meelest polnudki see nii hull, kui ma kartsin. 

Pühapäevane tantsutrenn toimus Tallinnas DanceAct tantsustuudios, mis on mõnusalt hubane koht. Peatselt saabuski Alissa koos oma armsa koerakesega. Koera tõttu ei suutnud trenni alguses keegi tantsule keskenduda – kutsu oli lihtsalt nii armas!  Suutsime ennast ikkagi koguda ning õppisime tantsust ära ka uue osa, mis oli paljudele üpriski keeruline. Tallinnasse ja tagasi sõidutas meid HG Kurre Grupp.

 

Kõik fotod, va grupipilt DanceAct Tantsustuudios, on teinud Kristi Kullerkupp.