Muretsed liiga palju? Proovi Kertu Jukkumi õnneliku elu nippi

Muretsed liiga palju? Proovi Kertu Jukkumi õnneliku elu nippi

Tänapäeva kiire elutempo ja pidev vajadus kõigega kursis olla tekitab stressi ja viimasel ajal räägitakse isegi sellest, et lapsed kannatavad liigse murekoorma all. Töö, raha, kodu, eraelu, mured oma välimuse ja tervisega – põhjuseid muretsemiseks leiab alati. Isegi siis, kui selleks vajadust pole. Kuidas aga kõige sellega toime tulla nii, et stress ei kipuks ligi ja et rõõmu jaguks igasse päeva? Tuntud saatejuht, raadiohääl ja tervisesportlane Kertu Jukkum jagas meile oma nipi.

Tänapäeva kiire elutempo ja pidev vajadus kõigega kursis olla tekitab stressi ja viimasel ajal räägitakse isegi sellest, et lapsed kannatavad liigse murekoorma all. Töö, raha, kodu, eraelu, mured oma välimuse ja tervisega – põhjuseid muretsemiseks leiab alati. Isegi siis, kui selleks vajadust pole.

Kuidas aga kõige sellega toime tulla nii, et stress ei kipuks ligi ja et rõõmu jaguks igasse päeva? Tuntud saatejuht, raadiohääl ja tervisesportlane Kertu Jukkum jagas meile oma nipi.

Kusjuures ka Kertul tuleb ette päevi, mil kõik kisub viltu. “Muidugi tuleb ka minul ette selliseid hommikuid ja mitte ainult hommikuid. Kui midagi hakkab viltu vedama, siis üldiselt kujuneb selliseks terve päev. Aga see ajab mind lõpuks alati hoopis naerma, isegi kui esiti teeb kurjaks. Alles eile magasin sisse, unustasin kohtumise, lasketiirus relv keeldus koostööd tegemast ja kokku lepitud jooksutrenni ma minna ei viitsinud,” tunnistab Kertu, keda meie kõik alati kui rõõmsameelset ja naeratavat kaunitari teame.

Kertu nipp on oskus end negatiivsetel asjadel mitte mõjutada lasta. “Päeva lõpuks mõistan, et selliseid päevi peab olema, et õnnestunud päevad ikka eriliselt palju rõõmu tooksid, sest kes vihma näinud pole, ei saa ka päikesest rõõmu tunda.”

Tegelikult on Kertul õigus – vahel ilmselt peabki neid nii-öelda vale jalaga voodist välja astumise päevi olema, sest tänu sellele oskame me hinnata õnnestunud päevi. Kui iga päev oleks nagu lill, siis lõpuks ei oskaks me seda enam väärtustada …

Ja muidugi aitab väikeste kiisupoegadega mängimine

Karin Karu