NÕID MERILY TIMMER paljastas ilustamata sõnad siit ilmast lahkunute teemal

Buduaar

Merily

Nõid Merily Timmer tõdeb, et meil kõigil on saladusi.

“On sahtleid, kuhu me ei lasegi kunagi kedagi ja sahtleid, mida avame lahkekäeliselt nii sõpradele kui lähedastele. Mis saab aga siis, kui meie lahkunud lähedase salajane sahtel koos kogu oma varjatud sisuga meile ühel päeval jalge ette prantsatab? Kuidas tulla toime tundega, et isiklikult meie eest on midagi eluajal varjatud? Näiteks lähedase kasiinosõltuvust või kaaslase kõrvalhüppeid, koguni lapsi või teist pere, haigust?

Minu juures käib palju inimesi, kes otsivad vastuseid näiteks oma pereliikme kohta. Kui ema on isast keeldunud rääkimast eluajal ja keelanud ka teistel rääkida. Tegelikult ei ole ju õigust võtta lapselt teist vanemat oma probleemide tõttu ära. 

Leina ajal tuleks lein ja saladusest teada saamine, ehk šokk teineteisest eraldada. Korraga on seda lihtsalt liiga palju. Kaks erinevat sündmust vajavad eraldi aega ja reageerimisaega.
Saladus ei muuda tegelikult inimest, keda me tundsime. Meil kõigil on nii ilusaid kui ka varjulisemaid külgi. See ei tähenda, et kogu ilu on varju tõttu rikutud. Oluline on aga aksepteerida, et lähedane oli samasugune inimene nagu me ise.”

Loe pikemalt Merily blogist SIIN.