Otsid põnevust? Anu Saagimil on sulle hea soovitus

Otsid põnevust? Anu Saagimil on sulle hea soovitus

Põnevaid raamatuid, mida lugeda, on tohutult palju ning et sellest virvarrist just need kõige ägedamad välja sorteerida, tasub kindlasti teiste soovitusi ja arvustusi kuulda võtta.  Skandaalne glamuuritar Anu Saagim armastab häid raamatuid ning suvisel ajal, mil ta Saaremaale puhkama sõidab, loeb ta neid veel eriti palju. Palusime Anul välja tuua oma isiklikud lemmikud, mida suvel kindlasti lugeda tasub!

Põnevaid raamatuid, mida lugeda, on tohutult palju ning et sellest virvarrist just need kõige ägedamad välja sorteerida, tasub kindlasti teiste soovitusi ja arvustusi kuulda võtta. 

Skandaalne glamuuritar Anu Saagim armastab häid raamatuid ning suvisel ajal, mil ta Saaremaale puhkama sõidab, loeb ta neid veel eriti palju. Palusime Anul välja tuua oma isiklikud lemmikud, mida suvel kindlasti lugeda tasub!

Anu eelistab raamatuid, mis viivad mõtted argimuredest eemale ning pakuvad põnevust. “Soovitan kindlasti prantslannast kirjaniku Katherine Pancoli teoseid “The Yellow Eyes of Crocodiles” ja “The Slow Waltz of Turtles”. Mina ise loen neid soome keeles, see on hea moodus kirjakeelt värskena hoida, kuid kindlasti tasub neid ka inglise keeles lugeda. Lahe ja kerge suvelugemine paraja annuse põnevusega – just nii ma neid iseloomustaksin. Kusjuures need raamatud on pea tuhande leheküljelised, seega mõnu jätkub kauemakski,” kiidab Anu oma lemmikteoseid.

Kuid see pole veel kõik – lemmikuid on Anul veel. “Täielik vastand ülalpool mainitud raamatutele on aga rootslasest Lars Kepleri looming: “Hüpnotisöör”, “Painajalik leping”, “Tuletunnistaja”, “Uneliiva mees” ja kohe peaks tulekul olema ka “Stalker”. Raamatud paistavad silma eriti õõvastava kaanekujundusega ja sama võib öelda ka raamatute sisu kohta. Aga huvitav ja äärmiselt põnev lugemine on see ikkagi. Sedasorti raamatutega on nii, et nad viivad sind hetkeks teise maailma ja enda argipäevamured ununevad nagu imeväel,” kirjeldab Anu raamatute sisu.

Anu tunnistab, et talle meeldivad kõige rohkem just põhjamaised krimkad. “Sellised teosed on kaasahaaravad ja kirjeldamatult põnevad. Neisse on imelihtne sukelduda, need viivad su oma maailma juba esimeselt leheküljelt ning neid on väga raske käest panna. Kuigi raamatud on mahukad, suudan need tavaliselt kolme-nelja päevaga “alla neelata”,” naerab Anu.

Kusjuures raamatu “The Yellow Eyes of Crocodiles” ostis Anu sellepärast, et see nägi poes hea välja. “Oli imeilus suvepäev, tahtsin parki lebotama minna ja kiirelt ühe raamatu kaasa haarata. Raamaturiiulil hüpnotiseeris mind kohe kärtsude värvidega krokodill. Minu abikaasa ütles mulle selle peale hiljem, et naised on ikka hullud, kui talle raamatu ostmise loost rääkisin, aga ta luges selle ise ka läbi ja kiitis taevani. Nii, et välimus loeb,” muigab Anu.

Värviliste kaantega raamat, mis Anule kohe silma torkas: