PEREFOTOD! Kahe lapse ema Kristi Ojasaar: meie pere on palju lähedasemaks muutunud

PEREFOTOD! Kahe lapse ema Kristi Ojasaar: meie pere on palju lähedasemaks muutunud

Emaks saades muutuvad meie prioriteedid ja põhimõtted – enam ei ole esikohal meie endi vajadused vaid hoopis see, et lapsel oleks kõik korras. Buduaari ajakirja endine moetoimetaja ning andekas disainer Kristi Ojasaar on kahe imearmsa tütre Carina Mia (8) ja peagi aastaseks saava Adriana ema. Kui varem oli Carina Mia pere ainus laps ning sai kogu tähelepanu endale, siis nüüd on ta vanema õe rollis.

Emaks saades muutuvad meie prioriteedid ja põhimõtted – enam ei ole esikohal meie endi vajadused, vaid hoopis see, et lapsel oleks kõik korras. Buduaari ajakirja endine moetoimetaja ning andekas disainer Kristi Ojasaar on kahe imearmsa tütre Carina Mia (8) ja peagi aastaseks saava Adriana ema. Kui varem oli Carina Mia pere ainus laps ning sai kogu tähelepanu endale, siis nüüd on ta vanema õe rollis.

Kristi tõdeb, et Carina Mia saab vanema õe rolliga suurepäraselt hakkama. “Carina on väga õnnelik, et tal on väike õde. Ta on juba piisavalt suur, et Adrianaga natukene tegeleda ja jälgida, et ta endale liiga ei teeks – voodist alla ei kukus, endale väikeseid tükke suhu ei pistaks ja muud sellist. Loomulikult ei pea Carina igapäevaselt oma õe järgi vaatama, seda juhtub väga harva, kui ma palun tal korraks väikeõel silma peal hoida. Kokkuvõttes lasub vastutus ikka ju minul ja näiteks neid kahekesi üksi jätta oleks täiesti mõeldamatu,” räägib Kristi.

Kristi hindab ja hoiab igat hetke, mil ta saab oma lastega koos olla ja nende arengut jälgida. “Olin üsnagi noor, kui Carina Mia sündis, nüüd pärast teise lapse sündi on mul rohkem aega, et neile pühenduda. See on suur vastutus – mina ju panen alustalad oma laste eludele. Kui vundament on hästi valatud, on neil tulevikus kergem elus hakkama saada. Mõtle, kui oluline see on. Lapsed on nagu svammid mis imevad infot ja teadmisi, matkivad käitumist ja harjumusi. Kõik on meie endi teha,” tunnistab Kristi.

Kahe tütre kasvatamine pole alati kerge. Kas Kristi on vahel mõelnud, et lapsed võiksid juba suuremad olla, et ta saaks rohkem aega iseendale pühendada? “Ei ma ei mõtle üldse nii – naudin tütardega koos olemist just sellistena nagu nad on, ma ei taha et nad kiirelt suureks kasvaksid. Kusjuures olen aru saanud, et mida vanemaks ma saan, seda tugevamaks see tunne kasvab,” nendib Kristi. 

Rasedusega kaasnevad ka beebikilod, millest pärast lapse saamist pole sugugi lihtne vabaneda. Kristi tõdeb, et tal on selles osas vedanud – lisakilod pole teda kunagi tülitanud. “Iga naine on erinev. Minul langeb kaal väga kiirelt, kui last imetan – võin endale kõike lubada. Samas söön ikka mõistusega, sest see on minu keha ja ma ei soovi seda mürgitada,” tõdeb Kristi, kes on alati tervislikku eluviisi pooldanud.

Lapsed õpetavad meile iga päev midagi uut ning Kristi sõnul on ta just tänu oma lastele hakanud rohkem iseendasse vaatama. “Minu laste käitumine on peegeldus minu enda käitumisest ja see paneb mind sageli mõtlema ning analüüsima. Ma olen õppinud hindama seda, mis mul on. Iga olukord on erinev ja see, kuidas sa oma lastega käitud, mõjutab neid rohkem, kui me ise arvatagi oskaksime. Iga näoilme, lause – see kõik mõjutab ju lapsi ja nende arusaamist maailmast ja meid ümbritsevast,” räägib Kristi.

Kristi tunneb, et pärast teise lapse saamist on nende perekond veelgi tugevamaks muutunud. “Ma näen, et Carina Mia naudib oma väikeõega tegelemist. Meil on Mauriga väga armas kõrvalt vaadata, kuidas nad omavahel mängivad ja südamest naeravad. Laps tunneb kohe teise lapse ära. Meie näiteks ei suuda Adrianat niimoodi naerma ajada nagu seda teeb Carina. Ja see, kuidas nad naeravad, see ajab ka meid naerma ja seda vaatepilti võiks lõputult jälgida. Carina on uhke oma väikese õe üle,” tunnistab Kristi, kes tõepoolest naudib emadust ja kõike sellega seonduvat.

Vaata suurt galeriid Kristist ja tütardest Carina Miast ja Adrianast allpool!

Pildid: Annika Metsla ja Kristiin Kõosalu

Karin Karu