PILDID: 21aastane Taavi Peelo on oma unistuse nimel kõigeks valmis

Maailma on täis noori inimesi, kes unistavad Hollywoodis läbi löömisest, kuulsusest ja tuntusest ning nende seas leidub ka Eestlasi. Võrumaalt pärit 21aastane Eesti-Inglise näitleja Taavi Peelo kuulub samuti nende hulka!

Taavi on tänaseks osalenud menuseriaalides nagu näiteks "Emmerdale" ja "The Syndicate" ning teinud kaasa mitmes filmis, mis on Inglismaal kinolinale jõudnud. Ta unistab Hollywoodist ja see unistus on tema elus lapsest saadik esikohal olnud. Seda, kui kaugele ta jõuab, näitab aeg...

Maailma on täis noori inimesi, kes unistavad Hollywoodis läbi löömisest, kuulsusest ja tuntusest ning nende seas leidub ka Eestlasi. Võrumaalt pärit 21aastane Eesti-Inglise näitleja Taavi Peelo kuulub samuti nende hulka!

Taavi on tänaseks osalenud menuseriaalides nagu näiteks “Emmerdale” ja “The Syndicate” ning teinud kaasa mitmes filmis, mis on Inglismaal kinolinale jõudnud. Ta unistab Hollywoodist ja see unistus on tema elus lapsest saadik esikohal olnud. Seda, kui kaugele ta jõuab, näitab aeg …

Taavi teadis juba väiksena, et temast peab saama näitleja. “Mida rohkem filme ma vaatasin, seda rohkem ma seda tahtsin. Kujutasin end ette erinevates filmides erinevaid rolle kehastamas ja võrdlesin end nende näitlejatega. Ma lihtsalt teadsin, et minust peab näitleja saama, seega andsin endale lubaduse, et hakkan selle poole pürgima ja ei anna mitte kunagi alla. See mõte viib mind tänaseni edasi,” tunnistab Taavi.

Kümneaastaselt liitus Taavi kohaliku draamateatritrupiga Papa Kreutzwaldi Õueteater, mis andis talle esimese lavakogemuse. “Esinesime erinevate lavastustega üle kogu Eesti. Olin nendega koos umbes viis-kuus aastat ja siis oli aeg edasi liikuda.”

Taavi elab praegu Inglismaal ja võtab näitlemistunde IPM Acting Academy koolis, mis keskendub näitlejate väljaõppele filmi/televisiooni erialal. Uurisime, miks Taavi Eestis näitlemist ei õppinud? “Ma tahan saada filminäitlejaks ja Inglismaal on filmitööstus palju rohkem arenenud, see ei jää Ameerikale sugugi palju alla. Siin on mul võimalik kaugemale jõuda,” tõdeb Taavi.

Mõne rolli nimel tuleb ka veri mängu tuua, kunstlik veri muidugi.

Selleks, et Hollywoodis läbi lüüa, on vaja silma paista, erineda hallist massist. Taavi usub, et temal on see salapärane x-faktor täiesti olemas. “Mina arvan, et igaühel, kellel on kirg millegi vastu ja kes selle nimel palju vaeva näeb, omab ka vajalikku x-faktorit. Minu kireks on näitlemine, ma vajan seda oma ellu nagu õhku. Teen kõvasti tööd ja loodan ükskord jõuda ka Hollywoodi,” ütleb ta ausalt.

Näitlejate ja muusikute puhul mängib olulist rolli ka välimus. Klassikaline ilu ei ole enam ammu esmatähtis, küll aga müüb omanäoline välimus. “Ma ei oskagi öelda, mis minu välimuse puhul eriline oleks või mis mulle eelise annaks, aga klassikalise välimuse poole pole ma mitte kunagi pürginud. Pole saladus, et proovin natuke teistmoodi välja näha,” tõdeb Taavi.

Kui aga filmirollidest rääkida, siis Taavile meeldivad erilised rollid. “Kõige rohkem meeldib mulle mängida selliseid rolle, milles ma tunnen, et ma olen suuteline tegema midagi erakordset. Midagi, mis paneb rahva mõtlema, et see oli midagi erilist. Eks ikka eelistaksin selliseid rolle, milles pean end füüsiliselt proovile panema ja ehk õppima isegi uusi oskusi selle jaoks.”

Paljud näitlejad teevad erinevaid lisatöid, et end üleval pidada, sest seda, millal uus filmiroll tuleb, ei tea kunagi ette. “Rahaga toime tulek on näitlejate seas tavaline probleem ja tihti tuleb tõepoolest leida teine sissetuleku allikas. Mina panin aastaid raha kõrvale, et Inglismaale minnes muretsema ei peaks ja saladuskatte all võin öelda, et isegi väiksemad rollid on siin väga hästi tasustatud.”

Kui aga rahaga kitsaks läheb, teeb Taavi kaadritaguseid töid. “Selle jaoks on alati lisaabi vaja palka makstakse tunnitasu alusel.”

Küsisime Taavi käest ka seda, mida tema tahab, et eesti rahvas tema kohta teada võiks? ” Minu ja Eesti vahele jääb küll mitu riigipiiri, ma võin mängida erinevaid tegelasi, mitmeid rahvuseid eri paigus, kuid alati olen ja jään ma eestlaseks. Tükikene Eestit on minuga alati kaasas.”

Soovime Taavile edu ja jaksu ning et ühel päeval ka tema unistus Hollywoodi jõuda täituks!

Karin Karu