PILDID! Aeroobikakuninganna 2014 Tatjana Kurilova – kes ta on?

PILDID! Aeroobikakuninganna 2014 Tatjana Kurilova – kes ta on?

Aeroobikakuninganna 2014 tiitli pälvis 24aastane Tallinnast pärit Tatjana Kurilova, kelle elus on sport alati olulisel kohal olnud. Tatjana on eluaeg tegelenud tantsimisega ning eelmisel aastal avastas ta enda jaoks ka bikiinifitnessi – ala, mis nõuab karmi distsipliini ja tahtejõudu. Buduaar rääkis Tatjanaga Aeroobikakuninganna tiitli võidust, trenni tegemisest ja toitumisest.

Aeroobikakuninganna 2014 tiitli pälvis 24aastane Tallinnast pärit Tatjana Kurilova, kelle elus on sport alati olulisel kohal olnud. Tatjana on eluaeg tegelenud tantsimisega ning eelmisel aastal avastas ta enda jaoks ka bikiinifitnessi – ala, mis nõuab karmi distsipliini ja tahtejõudu.

Buduaar rääkis Tatjanaga Aeroobikakuninganna tiitli võidust, trenni tegemisest ja toitumisest. 

Tatjana tegeles pikki aastaid võistlustantsuga, ent pidi sellest põlvetrauma tõttu loobuma. Eelmisel aastal avastas ta enda jaoks aga bikiinifitnessi. “Minu treeneriks on Marek Kalmus, kellele ma olen väga tänulik. Olen nüüdseks ligikaudu aasta aega selle alaga tegelenud ja võin uhkusega öelda, et saavutasin eelmisel nädalal aset leidnud maailmameistrivõistlustel bikiinifitnessis 7. koha. See oli minu esimene suur võistlus ja ma olen tulemusega väga rahul, ma ei osanud nii kõrget kohta oodata,” tõdeb Tatjana.

Kui palju peab Tatjana oma söömist jälgima? “Kaks kuud enne võistlust algab nii-öelda dieediperiood, see tähendab, et kogu menüü – valgud, rasvad, süsivesikud, kõik on väga täpselt välja arvutatud. Toitumine on bikiinifitnessi puhul väga oluline. Suhkur ja rafineeritud jahu on menüüst väljas. Keha rasvaprotsent peab olema umbes 8-12%. Kokkuvõttes on tähtis visuaalne vaatepilt – meie välimust hinnatakse selle järgi, kui hästi me laval liigume, oma keha tunnetame ja mis kõige olulisem – keha peab olema proportsioonis,” kirjeldab Tatjana, mida bikiinifitnessi võistlustel hinnatakse. 

Kui tihti Tatjana trenni teeb ja milliste aladega ta tegeleb? “Käin kaks korda nädalas tantsimas, kolm kuni neli korda nädalas jõusaalis ja vähemalt korra nädalas teen kardiotrenni. Võistlusperioodil käin Natalia Kiivikase juurde lavatehnikat õppimas, see on bikiinifitnessi puhul heade tulemuste saavutamiseks väga tähtis. Üks trenn Tatiana juures kestab umbes 1,5 tundi. Lisaks käin ma vahel ujumas ja sõidan jalgrattaga,” loetleb Tatjana spordialasid, millega tegeleb. Üks trenn kestab keskmiselt 1,5 tundi. Vahel käin ka ujumas ning jalgrattaga sõitmas.

Aeroobikakuninganna tiitli võidust unistas Tatjana juba ammu. “Sellest hetkest alates, mil aastal 2010 Ilumessil esimest korda aeroobikakuninganna valimisi nägin, teadsin, et tahan ka ise osaleda ja võita. Sellel võistlusel on kõik, mis mind köidab – erinevad aeroobikastiilid, jõuvoor ja ärevust tekitav finaal. Aeroobikakuninganna 2014 tiitel tähendab minu jaoks, et ma olen siin elus valinud endale õige tee. Ilma tantsimise ja spordita oleks minu elu tühi,” tõdeb Tatjana. 

Lisaks füüsilisele võimekusele on Tatjana näol tegu ka ääretult targa ja haritud naisega! Ta lõpetas Tallinna Õismäe Vene Lütseumi kuldmedaliga ning tegeleb hetkel magistritööga Tallinna Tehnikaülikoolis, kus ta õppis 5 aastat ehitusteaduskonnas. Ka töövaldkond, kus Tatjana viimased kolm aastat tegutsenud on, on seotud ehitusega! 

Kokkuvõttes võib öelda, et Tatjana armastab sporti ja teeb seda suure kirega. “Minu silmis on alati sära! Laval seista ja võistelda, anda endast parim, viia end füüsilises mõttes viimse piirini ja saada selle eest ka tunnustust, see on võimas tunne ja tänu sellele püsibki minu silmis see eriline sära.” 

Karin Karu

Foto: Jana Laigo

 

fotod: Maksim Toome ja erakogu