PILDID! Tippmodellisaate Katja: mul on kõik mis vaja, et tippmodelliks saada

PILDID! Tippmodellisaate Katja: mul on kõik mis vaja, et tippmodelliks saada

Tippmodellisaate kolmas hooaeg startis mõni aeg tagasi ning üsna pea saab Eesti endale uue tippmodelli, kes maailma moelavasid vallutama läheb. Buduaar tegi intervjuu Jekaterina Bulgarinaga, keda saates kutsutakse Katjaks. Ta on saates osalevatest tüdrukutest vanim ning juba üsna kogenud modell, kes on töötanud muuhulgas moepealinnas Milanos.

Tippmodellisaate kolmas hooaeg startis mõni aeg tagasi ning üsna pea saab Eesti endale uue tippmodelli, kes maailma moelavasid vallutama läheb. Buduaar tegi intervjuu Jekaterina Bulgarinaga, keda saates kutsutakse Katjaks. Ta on saates osalevatest tüdrukutest vanim ning juba üsna kogenud modell, kes on töötanud muuhulgas moepealinnas Milanos.

Enne intervjuud tutvustame Katjat lühidalt:

Jekaterina ehk Katja on Tallinnast pärit 21aastane Lõvi tähtkujus sündinud neiu. Ta on 177 cm pikk ja kaalub 50 kg. Katja jaoks on võimalus modellindusega üldse tegeleda suureks õnnistuseks, nimelt elas ta lapsepõlves läbi ränga trauma – 8aastasena kukkus ta rulluiskudega nii rängalt, et terve nägu purunes. Talle tehti mitmeid taastavaid operatsioone, mille tulemusena näeb Katja täna suurepärane välja!

Nüüd aga intervjuu juurde! Uurime Katja käest, miks ta otsustas modellisaatesse kandideerida? “Ma olin sel hetkel tegelikult hoopis Tais, kui kuulsin, et selline casting tuleb. Pärast seda lendasin Milanosse, kus asub minu esindusagentuur ning küsisin nende käest luba, et kas ma võin lennata Eestisse, et casting’ust osa võtta. Õnneks lubati mul koju lennata ja edasine on juba ajalugu – käisin casting’ul ja pääsesin saatesse,” räägib Katja.

Kui võrrelda seda, milline on modelli elu päriselt ja milline see modellisaates oli, siis millised on erinevused? Mis on teistmoodi päriselus? “Saates osalemine andis mulle suurepärase ettekujutuse sellest, kuidas elavad tippmodellid. Kõik oli alati organiseeritud, pildistamised olid läbimõeldud – teema, kostüümid, meigid, soengud. Me elasime suures majas, meil oli kokk, kes tegi süüa ja autojuht, kes meid igale poole kohale toimetas. Meid pildistasid parimad Eesti fotograafid ja me saime alati väga hästi süüa. See oli puhas luksus ja ma olen tõeliselt õnnelik, et seda kogeda sain,” kirjeldab Katja modellisaate telgitaguseid.

Katja tõdeb, et tegelikult on modelli tavaelu hoopis teistsugune. “Ma olen modellindusega juba mõnda aega tegelenud ja see, mis seal toimub, on hoopis teistsugune. Päriselus ei huvita mitte kedagi, mis sinuga juhtub, kas oled haige või näljane. Sulle antakse 50 eurot nädalas ja sa pead sellega hakkama saama moepealinnas Milanos, kus hinnad on väga kõrged. Modellid elavad mitmekesi koos ühes väikeses korteris, vahel pannakse isegi kaheksa tüdrukut kokku elama. Sa pead ise vaatama, kuidas sa süüa saad, pead ise casting’utele kohale minema ja aadressi järgi kaardilt otsima, kuhu minema peab. Et tööd saada, tuleb vahel käia kümnetel erinevatel casting’utel, milleks kulub meeletult palju aega,” räägib Katja, milline on modelli elu tegelikult. 

Millest Katja unistab ja kuhu ta modellindusega välja jõuda soovib? “Minu unistus on töötada mainekate ajakirjadega nagu Harper’s Bazaar, Vogue, Elle … Ma tahaksin osaleda Fashion Weekil, kuhu pääsevad vaid parimad modellid üle kogu maailma. Ma tean, et see kõik on reaalne, sest paljud minu sõbrannad on täpselt nendes samades ajakirjades juba olnud. Ma olen nendega rääkinud, uurinud, mis tunne on teha koostööd niivõrd suurte tegijatega ja ma tean, et see on ka minu jaoks võimalik. Ma annan endast maksimumi,” tunnistab Katja, kes unistab tippmodelli karjäärist. 

Väga vähesed tüdrukud jõuavad moemaailmas tippu, selleks on vaja rohkemat kui ilus näolapp. Mis teeb Katja teistest paremaks? “Ma usun, et ma sobin tippmodelliks, sest ma olen väga töökas, kohusetundlik ja hea suhtleja. Ma kuulan alati teiste arvamusi ja pingutan, et kliendile meele järele olla. Modelliäri on samasugune nagu kõik teised ärid, seal kehtivad samad reeglid, ja kui sa oskad endaga tööd teha ja ennast parandada, siis ei jää ka edu tulemata. Modellimaailm ei ole ainult ilu ja mõõdud – see on palju palju rohkem ja minul on see kõik olemas,” põhjendab Katja, miks just tema peaks modellimaailmas tippu jõudma.

Vaata pilte Katjast allpool olevas galeriis!

 

Karin Karu

Fotode autorid: Maksim Toome, Greeta Gagen, Galina Deinega, Vitaly Maksimchuk, Aleksei Zhagunov, Aleksandra Zaiceva, Maksim Aan