Poliitik Jaanus Mutli hakkas jõusaalis käima: tahan lihasmassi kasvatada

Poliitik Jaanus Mutli hakkas jõusaalis käima: tahan lihasmassi kasvatada

Spordiga tegelemine tagab parema füüsilise vormi, annab energiat ning aitab pingeid maandada – seda teavad kõik, kes aktiivset eluviisi viljelevad. Poliitik Jaanus Mutli on lapsest saati erinevate spordialadega tegelenud, ja kui siiamaani on ta end vormis hoidnud eelkõige jalgpallikohtuniku töö ja tennisega, siis nüüd otsustas Jaanus hakata lihast kasvatama. Uurisime Jaanuse käest, mis eesmärgil ta jõusaalis käima hakkas, ja kui oluline on tema jaoks see, et naine spordiga tegeleks.

Spordiga tegelemine tagab parema füüsilise vormi, annab energiat ning aitab pingeid maandada – seda teavad kõik, kes aktiivset eluviisi viljelevad. Poliitik Jaanus Mutli on lapsest saati erinevate spordialadega tegelenud, ja kui siiamaani on ta end vormis hoidnud eelkõige jalgpallikohtuniku töö ja tennisega, siis nüüd otsustas Jaanus hakata lihast kasvatama.

Uurisime Jaanuse käest, mis eesmärgil ta jõusaalis käima hakkas, ja kui oluline on tema jaoks see, et naine spordiga tegeleks.

Jaanus tundis, et tema lihased võiksid paremas konditsioonis olla ning just sel eesmärgil otsustas ta MyFitnessi spordiklubiga liituda. “Iga spordiala puhul on oluline, et lihased oleksid toonuses. Praegu käin paar korda nädalas tennist mängimas, siis veel kaks-kolm korda nädalas jõusaalis, mis tähendab kokkuvõttes päris suurt koormust. Vahel hüppan pärast jõusaali veel basseinist ka läbi. Ja siis muidugi rühmatreeningud – spinning on nende seast minu üheks kindlaks lemmikuks,” loetleb Jaanus erinevaid treeninguid, kus ta aktiivselt käib.

Põhjus, miks Jaanus jõusaalis käima hakkas, on lihtne. “Tahan eelkõige lihasmassi kasvatada, lisaks on minu jaoks oluline, et lihaste vastupidavus oleks suurem. Ja eks jõusaal aitab ka stressi maandada. Emotsionaalses plaanis mõjub mulle väga hästi aga tennisemäng,” tõdeb Jaanus.

Huvitav, kui oluline on Jaanuse jaoks see, et naine spordiga tegeleks? “Kuna meile on terveks eluks antud ainult üks keha, siis on minu arvates väga oluline, et inimesed oma keha armastaksid ja ei jätaks seda hooleta. Loomulikult on minu jaoks oluline, et minu naine oleks sportlik, kuna ma ise pean spordist väga lugu. Mul oleks keeruline olla suhtes naisega, kes spordist üldse ei hooliks. Siinkohal on paslik lõpetada kirjanik Anton Hansen Tammsaare ütlusega: “Sport teeb inimese ilusaks ja heaks”.”

Karin Karu