Psühholoog Voldemar Kolga: SELLINE on püsisuhteks sobivaim mees

Elu on pidev otsing - kas siis parema töökoha, sobivama partneri, meeldivama korteri või hoopis millegi neljanda järgi. Tihti võib aga naisi kuulda ütlemas, et nad sooviksid leida enda kõrvale püsivat partnerit. Ning see tekitab omakorda diskussiooni, milline on siis ikka see püsisuhteks sobiv mees, kelle otsingul naised pidevalt on?

Elu on pidev otsing – kas siis parema töökoha, sobivama partneri, meeldivama korteri või hoopis millegi neljanda järgi. Tihti võib aga naisi kuulda ütlemas, et nad sooviksid leida enda kõrvale püsivat partnerit. Ning see tekitab omakorda diskussiooni, milline on siis ikka see püsisuhteks sobiv mees, kelle otsingul naised pidevalt on? Psühholoog Voldemar Kolga sõnul lähenevad naised asjale valest otsast. Tihtilugu alustatakse meeste süüdistamisest, et üks või teine inimene polnud püsisuhteks valmis. Kuid  enne peaks naised hoopis iseendalt küsima “kas mina üldse soovin püsisuhet ja olen selleks valmis?”

“See on valepidi alustamine, et ma hakkan peale küsimusest, milline mees on püsisuhte kõlbulik. Tuleb alustada iseendast ja vastata võimalikult ausalt küsimusele – kas mina ise tahan püsisuhet. Kui inimene vastab sellele jaatavalt, siis on see tänapäeva ühiskonnas ime, sest püsisuhe tähendab palju ohvreid,” sõnab Kolga.  

Tinglikult võiks Kolga sõnul jaotada inimeste valikuvõimalused kaheks.

“Inimese ees on 2 suurt valikut – kas vabadus või turvalisus. Vabadus tähendab, et ma teen seda, mis mulle meeldib. Turvalisus aga on tänapäeva ühiskonnas harva esinev valik ning sobitub pigem eelmisesse sajandisse. Kui inimene valib turvalisuse, siis on ta püsisuhteks valmis ja sellest huvitatud. Turvalisus tähendab, et inimene tahab oma ellu stabiilsust ning soovib ebastabiilsuse välja tõrjuda. Mõlemat, nii vabadust kui turvalisust, üheaegselt saada on aga suhteliselt võimatu. Näiteks vabaabielus on inimesed küll üsna vabad, aga sellise suhte puhul on turvalisuse tegur jälle palju väiksem.”

Mis siis aga ikkagi on see, mis iseloomustab tihti igatsetud püsisuhet ning milline mees tuleks enda kõrvale valida, kui oleme veendunud, et oleme ise just püsisuhte otsinguil?

“Püsisuhet eelistavad mehed on need, kes valivad turvalise keskkonna ja on pragmaatilised – nad arvavad, et pole vaja pidevalt “jamada” ja uusi naisi otsida, vaid jäävad selle ühe sobiva juurde ja on eluga rahul. Sellist meest iseloomustab praktilisus ning maadligi olemine. Mehel, kes on n-ö “püsisuhte kõlbulik”, ei tohi olla liiga kõrgeid ambitsioone ega liiga suuri unistusi. Ta peaks olema rahulik ja konservatiivne. Ta tegeleb ühe konkreetse asjaga ning talle on oluline tema töö. Selline mees on end tavaliselt ühe asjaga sidunud. Ta kas ehitab maja või kõpitseb enda auto kallal. Selline mees vajab objekti, mille külge end “haakida”. See annab talle turvalisuse ja stabiilsuse tunde. Kui mehel on selliseid objekte aga palju, või vastupidi, pole üldse, siis on efekt vastupidine ning tal tekib hoopis vabaduse tunne.”

Seega naised, kes soovivad leida püsivat partnerit ja püsisuhteks kõlbulikku meest, oma nimekirjast võite maha kriipsutada mehed, kes on liiga loovad ning kõrge mõttelennuga. Teile sobivaimaks valikuks on rahulik mees, kes on kahe jalaga kindlalt maa peal.

 

Buduaar.ee