RETSEPT! Kirsti Timmer leiutas põneva ja tervisliku supi

RETSEPT! Kirsti Timmer leiutas põneva ja tervisliku supi

Uusi ja põnevaid retsepte leidub interneti avarustes palju, ent seda kui maitsvaks miski osutub, on raske ennustada ning kokkuvõttes valmivad parimad road sageli hoopis eksperimendi käigus.  Raadiohääl, saatejuht, kolumnist ja kolme lapse ema Kirsti Timmer tunneb end köögis hästi ning mis kokkamisse puutub, siis selle asemel, et retseptidest sajaprotsendiliselt kinni pidada, eelistab ta süüa teha tunde järgi.

Uusi ja põnevaid retsepte leidub interneti avarustes palju, ent seda, kui maitsvaks miski osutub, on raske ennustada ning kokkuvõttes valmivad parimad road sageli hoopis eksperimendi käigus. 

Raadiohääl, saatejuht, kolumnist ja kolme lapse ema Kirsti Timmer tunneb end köögis hästi ning mis kokkamisse puutub, siis selle asemel, et retseptidest sajaprotsendiliselt kinni pidada, eelistab ta süüa teha tunde järgi.

Täpselt nii leiutas Kirsti mõni aeg tagasi ka ühe igati huvitava ja tervisliku püreesupi, mille retsepti oli ta nõus lahkesti ka meile jagama!

Kogused arvesta tunde järgi ning maitsestamisel lähtu samuti iseenda maitse-eelistustest.

Läätse-porgandi-küüslaugupüreesupp sidruniga!

Vaja läheb: (umbes neljale)

umbes 0,75 liitrit vett

2 puljongikuubikut

3 porgandit

3 küüslauguküünt

2 dl läätsesid omal valikul

maitsestamiseks:

2 viilu sidrunit

pool karpi ehk 100 grammi sulatatud juustu

Tee nii:

Aja vesi keema, lisa tükeldatud porgandid, läätsed, küüslauk, puljongikuubikud ja keeda 35-40 minutit. Pigem võiks temperatuur olla madalam ja keetmisaeg pikem – nii tulevad maitsed paremini esile. 

Kui supp keedetud, lisa 2 viilu sidrunit, pool karpi sulatatud juustu ja lase saumikseriga potis püreeks. Serveeri kuumalt.