Saame tuttavaks: Eesti kõige romantilisem mees Mart Abro

Saame tuttavaks: Eesti kõige romantilisem mees Mart Abro

Kui palju leidub tänapäeva noormeeste seas tõelisi romantikuid, kes hindavad samu väärtusi, mis paarkümmend aastat tagasi hinnas olid? Ilmselt mitte palju, sest sotsiaalmeedia on teinud oma töö ning tänapäeval käib isegi flirtimine läbi interneti. Seda positiivsem on vahel tutvuda noormehega, kes on hingelt vanakooli romantik. Tallinnast pärit muusik Mart Abro on just täpselt selline ning et enamus seda nime veel kuulnud pole, tegime temaga ühe toreda intervjuu!

Kui palju leidub tänapäeva noormeeste seas tõelisi romantikuid, kes hindavad samu väärtusi, mis paarkümmend aastat tagasi hinnas olid? Ilmselt mitte palju, sest sotsiaalmeedia on teinud oma töö ning tänapäeval käib isegi flirtimine interneti kaudu.

Seda positiivsem on vahel tutvuda noormehega, kes on hingelt vanakooli romantik. Tallinnast pärit muusik Mart Abro on just täpselt selline, ning et enamik seda nime veel kuulnud pole, tegime temaga ühe toreda intervjuu!

Mart on 27aastane lihtsa olemisega noormees, kelle naeratus on soe ning pilk siiras. Ta armastab muusikat ning teeb bändi koos oma noorema venna Andrese ja isaga, kelle nimi on samuti Andres! Laulmise vastu tekkis tal huvi põhikoolis, süvenenumalt hakkas ta sellega tegelema 2011. aasta sügisel, mil ta asus õppima WAF laulu- ja tantsukoolis.

Muusikani jõudis ta tänu oma isale. “Minu isa oli kaheksakümnendatel üsnagi tuntud muusik ning just temalt ma selle pisiku saingi. Meil on kodus alati palju erinevaid muusikainstrumente olnud ja loomulikult tekkis mul huvi neid kõiki proovida ja katsetada. Enamik pille, mida mängin, olen omal käel selgeks õppinud – kitarr, klaver, trummid,” räägib Mart.

Kõige olulisem on teha seda, mida armastad, sest vaid nii tekib tahe anda endast kõik, et antud alal võimalikult kaugele jõuda ja vaeva näha. Kirg on parim motivaator. Mardi jaoks ongi muusika suurim kirg. “See annab minu hingele nii palju. Läbi muusika saan kõik oma emotsioonid välja elada. Kõige parem tunne on olla laval, teha muusikat ning tekitada läbi selle inimestes positiivseid emotsioone,” tõdeb ta.

Mardi eesmärgiks on jõuda võimalikult suure kuulajaskonnani ja selleks on vaja tuntust! “Et muusikaga kusagile jõuda, on kindlasti vaja ka tuntust, sest kui sind teatakse, siis saad sa rohkem esinemiskutseid erinevatele üritustele. Aga enne seda tuleb teha kõvasti tööd iseenda ja oma muusika kallal,” nendib Mart.

Millist muusikat Mart teeb ja mil moel see teiste muusikute loomingust erineb? “Minu muusika on väga tundeline ja räägib väga palju armastusest. Väljendan oma otseseid emotsioone läbi muusika. Oma bändiga Vennad Abrod, kus ma musitseerin koos oma noorema venna ning isaga, anname ainult akustilisi kontserte ning kasutame väga palju erinevaid instrumente. Kõik minu laulud sünnivad vahetutest emotsioonidest, mis mind valdavad ehk siis laulud tulevad otse südamest,” tunnistab Mart.

Mart saab oma pereliikmetega väga hästi läbi, ent oma perekonda tal veel pole. “Eks ma ikka olen oma pere loomisele mõelnud, arvan, et vanust on ka selleks juba piisavalt! Kuid praeguse elutempo juures on see veidi keeruline, tegemist on väga palju. Ma ei rutta selle asjaga, küll kõik tuleb omal ajal!”

Viimane küsimus Mardile puudutab raha, sest mis seal salata, selleks et end üleval pidada, tuleb ka raha teenida. “Jah, end muusikuna ära elatada pole tõesti kõige lihtsam! Sel hetkel, kui ma nii-öelda tavatöö pealt ära tulin ja ainult muusikuna tegutsemist alustasin, oli see väga keeruline! Aga ma töötasin end üles ja nüüd väga ei kurda! Ma annan kontserte oma bändiga Vennad Abrod ning noorte lauljatega Elis Loik ning Elisa Kolk. Ehk siis kolm erinevat koosseisu, kellega lava jagada ning kontserte jagub, iga nädal on vähemalt üks kontsert, mõnikord isegi neli või viis. Ja lisaks, et oleks kindel sissetulek, annan ma kitarritunde nii Sakus, Lagedil, Kurtnas, kui ka Tallinnas.”

 

Kuula allpool nende andekate meeste viimast lugu “Kuivad pisarad” ja avalda arvamust – kuidas lugu meeldib?

 

Karin Karu