SILVIA ILVES VAJAB abi, et manipulaatorist lapse isaga rahu teha

SILVIA ILVES VAJAB abi, et manipulaatorist lapse isaga rahu teha
erakogu

Muusik Silvia Ilves on oma noorima poja isaga sõjajalal – selgub, et härrasmees tahab, et nende pisipoeg veedaks temaga täpselt sama palju aega kui Silvia endaga.

Tegemist on kaheaastase poisiga ja Silvia on mehe nõudmistele kategooriliset vastu.

Lisaks on lapse isa Silvia sõnul ääretult kontrolliv iga liigutuse osas, mida Silvia pojaga teeb või ei tee. Mahla ja lehmapiima ei luba ta oma pojale anda, sest ütleb, et lapsel pole neid vaja. Alimente maksab mees Silvia sõnul aga miinimumist üle poole vähem ja sellega on Silvia lihtsalt leppinud, et rahu saada.

“Kas mul on ka muud võimalust kui kohtusse minek, et ei peaks enam lapse isaga vaidlema, kes millal lapsega olla saab? Leian, et kahe-aastasele on oluline ema lähedus, boonuseks kolm venda, kelle lähedus talle samuti on oluline. Mis seisukohta võtta? Ma olen kategooriliselt 50-50 aja jaotuse vastu, sest tean, kuidas see tulevikus lapse psüühikat mõjutama hakkab. Ja see mõjutab ka mind emana,” nendib ta.

Alimentide osas ütleb Silvia, et ta on olukorraga leppinud. “Miinimumist üle poole väiksema summaga kuus pean arvestama. Lasteaia kohatasu teeme pooleks ning kui taotlen linna poolt hüvitist kohatasu osalise summa tagasisaamise osas, sest lapse isa mitte-tallinlasena seda teha ei saa, on tal õigus hüvitisest pool summast endale saada?”

Lapse isa heidab Silviale pidevalt ette ka seda, kuidas ta oma lapsi kasvatab. Öeldes näiteks: “Katsu oma teiste lastegagi hakkama saada.”

Silvia nendib, et poja isal on võime panna ta ennast väga halva emana tundma ja seda tunnet on ta kogenud sellest hetkest saadik, mil nad ühise lapse said. “Mäletan, kui lubati lastekaitsesse teada anda, et paarikuune beebi oma voodis magada ei saa, ema hoiab teda öösiti oma kaisus tissi otsas. “Lämmatad lapse ära, kas sa selle peale ei mõtle?! Kui tahad sööta, võtad ta selleks ajaks tema voodist enda juurde! Nii isekas ei saa olla, et söötmismugavusest teda enda juures hoidma pead kogu öö! Lapsel ei ole vaja sellist lähedust, ta peab õppima iseseisvust!”

Silvia lisab veel: “Tean, et tema meelest olen mina talle paras tüütus oma mitte nõustumistega … . “Palun ära anna lapsele mahla juua, see sisaldab suhkruid. Piima ka ei ole tarvis. On tõestatud, et lehmapiim on pigem kahjustava toimega.” “Sinu kodus pole lapsel turvaline olla, laps võib kassiliiva kasti minna mängima ning sealt omale pisikud saada.” jne. Ma ei taha kohtusse minna, pole kunagi kohtu kaudu asju lahendama pidanud, ent paljud mu lähedased ammu imestavad, miks olen lasknud omale nõnda pähe istuda,” tõdeb ta.

Lisaks on lapse isa avaldanud soovi poiss hoopis endale võtta ning Silvia võiks tema arvates ise hakata alimente maksma.

Sarnased artiklid