Sõid pühade ajal liiga palju? Metshaldjas Mari Metsallik teab, kuidas organismi turgutada

Sõid pühade ajal liiga palju? Metshaldjas Mari Metsallik teab, kuidas organismi turgutada

Jõulud on selleks korraks läbi ning kõigil on kõhud head ja paremat täis. Kindlasti leidub meie hulgas ka neid, kes pühadelauas tavapärasest pisut rohkem sõid ning nüüd raskustunde käes vaevlevad. Buduaar rääkis metshaldjas Mari Metsallikuga ning uuris, mida soovitab tema neile, kes soovivad oma seedimist peale rasvast sööki turgutada.

Jõulud on selleks korraks läbi ning kõigil on kõhud head ja paremat täis. Kindlasti leidub meie hulgas ka neid, kes pühadelauas tavapärasest pisut rohkem sõid ning nüüd raskustunde käes vaevlevad. Buduaar rääkis metshaldjas Mari Metsallikuga ning uuris, mida soovitab tema neile, kes soovivad oma seedimist pärast rasvast sööki turgutada.

Metshaldjas Mari andis eelmisel aastal välja oma esimese raamatu, kus ta räägib oma elust metsas ja sellest, miks ta sellise elutee endale valinud on. Mari tunneb pea kõiki ravimtaimi ja nende omadusi ning kulgeb loodusega samas rütmis. Ta ei ole mitte kunagi haige, alkoholi tarbimisest või suitsetamisest ei tasu siinkohal üldse rääkida – selle naise organism on puhas kõikidest mürkidest.

Küsisime Mari käest, mis on tema soovitus inimestele, kes pühade ajal oma organismi rasvase toiduga liigselt koormasid. Mida teha, et enesetunne taas kergem ja reipam oleks? “Kõige mõistlikum oleks muidugi söögilauas tagasihoidlikuks jääda, et ei peaks hiljem otsima vahendeid kahjustuste parandamiseks. Sama kehtib ka peagi saabuva aastavahetuse kohta. Kas poleks meeldivam võtta uus aasta vastu puhta ja värske kehaga. Aga kui on tõesti läinud nii, et pühadelauas sai liiga palju söödud ja tulemuseks on raske olemine, siis minu soovitus on, et pidusöögile järgneval päeval peaks koguma puhast ja võimalikult värsket allikavett ja seda jooma, hea oleks otse allikast. See annab kehale uue jõu, aitab puhastada ja värskendada,” soovitab Mari.

Kes värsket allikavett ei leia, siis kindlasti aitab ka tavaline vesi!

Karin Karu