STAARID ON RÄÄKINUD: KUI PALJU on neil puudu ideaalsest bikiinivormist?

pilt: erakogu

Karin Karu

Rannahooaeg läheneb halastamatu kiirusega ning karantiin on paljudele meist hoopis vastupidiselt mõjunud ja lisakilosid juurde toonud.

Lauljatar Kaire Vilgats tõdeb, et temalgi on soov üsnagi mitu kilogrammi kaalust alla võtta. Lauljatar ja telenägu Kethi Uibomägi nendib aga, et karantiin pole tema figuurile kilosid juurde toonud – naine on hoopis mõne kilo võrra kergemaks läinud.

Kui palju on tuntud Eesti naistel puudu ideaalsest bikiinivormist?

Lauljatar ja suunamudija Helen Adamson ütleb, et ideaalkaalust on tal praegu puudu umbes viis kilogrammi. “Siis tunneksin end kõige mugavamalt. Aga muidu on karantiin minule pigem hästi mõjunud, sest ma teen kodus ise palju süüa ja minu toitumine on regulaarsemaks muutunud. Samas viimastel päevadel olen kodus ise pitsasid teinud ja see vist ei mõju kõige paremini,” naerab Helen ja lisab veel: “Ma tegelikult usun, et armastusega valmistatud toit mõjub meile alati hästi ja ma kasutan enamjaolt ka orgaanilisi koostisosi.”

Foto: Pilt: erakogu

Lauljatar Kethi Uibomägi tõdeb, et tal on õnnestunud kaalu kenasti hoida ja mõnest kilost isegi vabaneda. “Endale seatud ideaalkaalu eesmärgi ma viskasin peast välja, sest mul on vaja enda selg korda saada. Kui saan diagnoosi ja saame minu selja korda, siis tulevad kõik muud eesmärgid,” nendib Kethi.

Kõndimine on naisel praeguses olukorras siiski lubatud ja nii teeb ta tihtipeale lausa mitmetunniseid jalutuskäike. Lisaks harrastab Kethi võimlemist ning teeb kükke eratreeneri koostatud spetsiaalse kava järgi.

Foto: erakogu

Armastatud näitlejatar Merle Palmiste tõdeb, et temal polegi kodus kaalu. “Viimati kaaluti mind sünnitusmajas. Ideaalkaalu mul enda jaoks samuti ei ole, pigem lähtun enesetundest. Ja uus asi minu elus on nüüd kodus võimlemine. See mõjub hästi nii vaimule kui füüsisele.”

Foto: Buduaar

Lauljatar Kaire Vilgats muigab, et kümme kilogrammi võiks vähem kaaluda küll. “See oleks selline mõnus kaal, kus ma ennast hästi tunneksin, aga meenutaksin siiski veel Kaire Vilgatsit,” naerab ta.
Kaire sõnab, et karantiin ja kehakaal on omavahel kenasti harmoonias: “Mida pikemalt üks kestab, seda toekamaks teine muutub. Asi on lihtsalt selles, et eriolukord tekitab minus samuti stressisöömist nagu mõni muu ebameeldiv ja ebakindel olukord elus,” tunnistab Kaire avameelselt, et tema figuurile karantiin just kõige paremini mõjunud ei ole.

Foto: pilt: erakogu

Jalgpallikohtunik Anni Rahula muigab seevastu, et ideaalse kehakaaluga temal muret ei ole. “Mul ei olegi sellist asja nagu ideaalkaal. Küll aga on mul ideaalne enesetunne ja praegu ma tunnen ennast hästi. Minu arvates on minu kaalunumber ikka suhteliselt sama. Ma leian, et geenid, elu maal ja kohtunikuamet mängivad siin muidugi ka teatud rolli. Taimed vajavad hoolitsemist ja vutihooaja jätkumise valmidus on ka täitsa olemas ehk siis trennid käivad. See tähendab, et karantiinist ma kuidagi väga palju ümaramana välja veereda ei saa,” tõdeb Anni.

Foto: Pilt: erakogu

Muusik Silvia Ilves, kes on ühtlasi ka nelja poja ema, ütleb, et tal pole lihtsalt seda aega, et ennast paksuks süüa. “Mul ei ole ka otsest eesmärki seoses kaalunumbriga. Ma olen oma vormiga üsnagi rahul. Samas võiks muidugi leida veel aega ka lastega jooksmas käimise jaoks,” ütleb Silvia.

 

 

Foto: Pilt: erakogu

Osale ka nädala gallupis siin ning vaata, kui palju teised Eesti naised kaalust alla võtta tahaksid.