Tallinn ulub: rõdule lukustatud nutvad ja haukuvad koerad häirivad linnarahvast

Tallinn ulub: rõdule lukustatud nutvad ja haukuvad koerad häirivad linnarahvast

Facebookis levib video, kus koer haugub rõdul – nii olevat see iga päev. Naabermaja elaniku sõnul pole koera haukumine mitte ainult väsitav naabritele vaid raske on taluda ka ülekohut, mida kutsule tehakse – loom ei peaks tundide kaupa üksi rõdul kinni istuma.

Tallinnas pole sugugi harvad juhud, kus möödakäijad märkavad korteri rõdudele lukustatud koeri. Kui need juba möödujale silma jäävad, siis võite ise ette kujutada, millist “kontsertit” peavad kuulma naabrid. Kas sina oled ka üks neist, kes oma armsa kodulooma rõdule ulguma või haukuma jätab?

Ühel naabril sai sellest kõrini ja ta pani õnnetust koerast video Facebooki. Facebookis levib video, kus koer haugub rõdul – nii olevat see iga päev. Naabermaja elaniku ning lugejate sõnul pole koera haukumine mitte ainult väsitav naabritele vaid raske on taluda ka ülekohut, mida kutsule tehakse – loom ei peaks tundide kaupa üksi rõdul kinni istuma.

Video filminud naabermaja elanik tegi Facebookis ka avaliku avalduse (vt allpool), mille peale paljud lugejad on politseisse ning loomakaitsesse pöörndunud ning soovivad koera ebameeldivast olukorrast päästa.

Kallis koeraomanik aadressil Tatari 5!
Kuigi ma sinu nägu ei tea, arvan sind juba tundvat päris hästi. Tean, millal oled kodus ja millal mitte ning üht-teist on selgeks saanud ka sinu isiku kohta.
Sa lukustad oma pereliikme iga päev tundideks rõdule, kes kuulutab oma olukorrast kui mitte poolele linnale, siis mitmele kvartalile kindlasti. Paar päeva tagasi kestis lõputu haukumine veel kell 22:30!

Ütlen ausalt, et olen sellest tüdinud ja väsinud.
Oled hoolimatu nii oma pere kui (maja)naabrite suhtes.
Palun võta ise midagi ette, enne kui teised seda sinu eest teevad!
Lugupidamisega,
Olle naabermajast

Kallid inimesed, hoolige ikka oma pereliikmetest, olgu nad kahe või neljajalgsed! Samuti hoolige teistest enda ümber! Kui näed ülekohut, siis tegutse, just sina võid kellegi elu päästa või palju elamisväärsemaks muuta!